הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש פברואר 2008 - כל הספרים
מוצגים 48 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבא
 מסדר האור השביעי

מסדר האור השביעי
מאת: מיכל ב. פרו

אגדה לארץ למוריה מספרת שכל עוד יהיו ילדים נושאי סימן, הרוע של מצודת האופל לא ישתלט על העולם. איבי פנוריי היא ילדה כזו. עולמה נחלק לשניים - אביה נולד בארץ האנשים ואימה בארץ למוריה. זו הסיבה שבגללה היא יכולה לתפקד משני צידי הגשר ובשני העולמות גם יחד.

הוצאה לאור: ע. נרקיס

סיווג: ספרי ילדים נוער

 מסע לאור ירח

מסע לאור ירח
מאת: אנטל סרב

להוט לרצות את אביו הבורגני, מיהאי הצטרף לעסק המשפחתי בבודפשט. נרדף ע"י נעוריו הבוהמיינים הוא מחפש מקלט בנישואיו לארז'י, מבלי לתת את הדעת שהיא בחרה בו כאמצעי למרד משלה. בירח הדבש שלהם באיטליה מיהאי "מאבד" את כלתו בתחנת רכבת קטנה ויוצא למסע מפותל ורב תהפוכות המוביל אותו, בסופו של דבר, לרומא. שם מתלכדים כל הזיכרונות הטעונים והאהבות הישנות; ההיגיון והמיסטיקה; הדחפים וצירופי המקרים.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 מתי ואיך הומצא העם היהודי?

מתי ואיך הומצא העם היהודי?
מאת: שלמה זנד

מהו עם ומתי הוא הופך ללאום? האם הוא "גזע", "אתנוס", או קבוצה אנושית בעלת רקע תרבותי-לשוני ותו לא? מדוע לאומים תובעים ריבונות על עצמם? ולשם מה הם נזקקים תכופות לדימויים המורים על מקור קדום ומשותף?

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 נשים בפנים נשים בחוץ - מקומן של נשים במדרש

נשים בפנים נשים בחוץ - מקומן של נשים במדרש
מאת: פרופ' חנה ספראי, אביטל קמבל הוכשטיין

הספר נשים בחוץ נשים בפנים מבקש ללמוד על היחס לנשים ומקומן החברתי והדתי בעולם בו נוצרה ספרות המשנה והמדרש, ולברר כיצד עיצב עולם זה את היחס לנשים במרוצת המסורת הספרותית היהודית מאז ועד לימיינו.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 סימני חיים

סימני חיים
מאת: אבירמה גולן

בששת הימים האחרונים של שנת 1999 שוכב פרופסור אלי ענבר, מהחוג לתורת הספרות באוניברסיטת תל-אביב, מחוּסר-הכרה במחלקה לטיפול נמרץ, לאחר שנפצע בתאונת-דרכים. מבחינת מצבו הגופני הוא כבר היה אמור להתעורר, אך דומה שהוא מסרב לחזור לחיים. אין לדעת אל-נכון מהם קרעי התמונות שמבליחים בדמדומיו, ומה מדברי האחיות ובני-משפחתו, שמדברים אליו, הוא קולט; אך תוך כדי כך עוקבים הקוראים אחר חייו לאחור, מן הרגע שבו נפרדה ממנו בת-זוגו האחרונה, אל הפגישה הראשונה שלהם, אל גירושיו מאשתו אם-תאומיו, אל נישואיו איתה, אל ההיכרות ביניהם, ועד לימי הנעורים והילדות.

הוצאה לאור: הספריה החדשה

סיווג: ספרות מקור

 עבודה הון ושלטון

עבודה הון ושלטון
מאת: אפרים דוידי

השאלה בידי מי השלטון ומדוע השלטון פועל לטובת ההון אינה חדשה. בשנים 1976-1966 הפכה תנועת הפועלים בארגנטינה שאלה זו לסימן קריאה. ספר זה עוסק בקשר שבין עבודה, הון ושלטון בעשור זה, אחד העשורים המשמעותיים ביותר בתולדות ארגנטינה.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 על החמלה וההשגחה

על החמלה וההשגחה
מאת: שמואל דוד לוצאטו

"יסודי התורה" נכתב ע"י שמואל דוד לוצאטו בשנת 1842, הודפס לראשונה ב 1880, וראה אור לאחרונה ב 1947 בהוצאת מוסד הרב קוק. הקונטרס, או הספר הדק הזה, אזל זה מכבר. מעטים יודעים על קיומו, אף בקרב שלומי אמוני ישראל.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 פוסטמודרניזם

פוסטמודרניזם
מאת: פרדריק ג'יימסון

הסיטואציה התרבותית, הפוליטית והכלכלית של הקפיטליזם המאוחר השליטה, לדעתו של פרדריק ג'יימסון - כפי שעולה במסה קלאסית זו, אשר פורסמה לראשונה בשנת 1984 ואחר כך כמסת פתיחה בשנת 1991 בספרו הנושא את אותו שם, והייתה בין הנסחים הראשונים והפרדיגמטיים של "תופעת הפוסטמודרניזם" - לוגיקה חדשה של מנגנוני ייצוג תרבותיים.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש פברואר 2008
מוצגים 48 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים