הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש פברואר 2008 - כל הספרים
מוצגים 48 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבא
 חסדי הלב השבור

חסדי הלב השבור
מאת: שרי מנדל

בבוקר קיצי בשנת 2001 החליטו שני נערים בני שלוש עשרה וארבע עשרה לצאת לטייל בוואדי סמוך לביתם, במקום ללכת לבית הספר. הטיול התמים הסתיים בטרגדיה איומה: גופותיהם של קובי מנדל ויוסף איש-רן נמצאו בתוך מערה בלב הוואדי ועליהן סימנים של התעללות קשה. הרצח על רקע לאומני, שהסעיר את העולם באכזריותו, הוא אסונן הפרטי של שתי משפחות. איך מתמודדת משפחה עם אובדן ילד בנסיבות מזעזעות כל כך?

הוצאה לאור: טובי

סיווג: ספרות לא בדיונית

 כולם אוהבים את דורה

כולם אוהבים את דורה
מאת: אהוד עין-גיל

בסגנון כתיבה מעין תיעודי, במונולוגים, במכתבים ובשיחות טלפון, משוטט אהוד עין-גיל במרחב שבין מה שהיה ומה שלא היה ומוביל את הקורא עד הסיום המסחרר, שבו מתברר מה באמת קרה, או אולי היה יכול לקרות.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 לצבוע בשחור

לצבוע בשחור
מאת: ג´אנט פיטץ´

גאנט פיטץ טווה עלילה מרתקת של אהבה, בגידה והתבגרות רוחנית. בכתיבתה שוזרת הסופרת ביד אמן שפת דיבור עשירה ומגוונת, וממיטב השירה המודרנית: דילן תומס, אוסקר ויילד, תס אליוט ועוד.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 לקום

לקום
מאת: נאוה רבינוביץ' זנד

בעלה ובנה של נאווה רבינוביץ'-זנד נספו בתאונת דרכים והשאירו אחריהם שני בנים ובת ואימא בהיריון. המחברת לוקחת אותנו בספרה למסע אל הרגע הנורא בחייה וממנו, מסע גבורה של אישה המסמנת לעצמה אט-אט את מוקדי התמיכה שלה, לומדת מחדש על החיים מן העונות ומן הטבע שסביבה, ודואגת לחזק את ילדיה, שבתורם נוטעים בה טעם חיים ותקווה.

הוצאה לאור: ספרית פועלים

סיווג: ספרות לא בדיונית

 מות העש - מסות רשימות ומאמרים

מות העש - מסות רשימות ומאמרים
מאת: וירג´יניה וולף

מות העש מאת וירג'יניה וולף הוא קובץ מסות, רשמים, ביקורות ומכתבים של אחת הסופרות הבולטות והמשפיעות במאה העשרים שפורסמו לאחר מותה.מבין החומרים הכתובים שנותרו בעיזבונה, שרובם לא פורסמו מעולם, בחר בעלה לאונרד כמה עשרות רשימות המציגות בפני הקורא את כתיבתה הייחודית ואת עולמה העשיר של וולף, על תובנותיו העמוקות והיצריות.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 מחלקת אבדות

מחלקת אבדות
מאת: זיגפריד לנץ

הנרי נף התמים רק בן 24, אבל אין לו כל אמביציות להתקדם ולבנות לעצמו מעמד או קריירה. הוא מסרב לקחת חלק במלחמת הקיום המתנהלת סביבו. הוא מסרב להשתלב בבית העסק המשפחתי, מסרב להיעזר בדודו הבכיר בהנהלת חברת הרכבות והוא דוחה הצעה אטרקטיבית של ידיד. מחלקת האבדות של תחנת רכבת עירונית מספקת לו שדה פעולה שבו הוא יכול רק לעזור לאנשים, ובזה הוא רוצה להסתפק.

הוצאה לאור: ספרית פועלים

סיווג: ספרות מתורגמת

 מחשבות על המוות בפילוסופיה ובהגות היהודית

מחשבות על המוות בפילוסופיה ובהגות היהודית
מאת: זאב לוי

ספרו של זאב לוי מחשבות על המוות מתמקד בשאלת המוות והמיתה כפי שהם משתקפים בהגות הפילוסופית לדורותיה ובזמננו, כמו גם במחשבת ישראל ובמקורות היהדות.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מלחמת העולם Z

מלחמת העולם Z
מאת: מקס ברוקס

הסוף היה קרוב. הזומבים עמדו להשתלט. הם חדרו לכל פינה בעולם. לא היה מקום נייטראלי, אף אומה לא היתה בטוחה, וניצבנו בפני סכנה ממשית של הכחדה - פלישה בלתי ניתנת לעצירה של המתים החיים.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים, פן הוצאה לאור

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש פברואר 2008
מוצגים 48 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים