הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש פברואר 2008 - כל הספרים
מוצגים 48 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבא
 ההיסטוריה הקצרה של המתים

ההיסטוריה הקצרה של המתים
מאת: קווין ברוקמייר

בעיר השוכנת בין העולם הזה לבין העולם הבא, לכל התושבים יש דבר אחד משותף - הם כולם מכירים את לוֹרה בּירד. ומה שחשוב מזה, היא מכירה אותם. זמנה של לורה הולך ואוזל. שלושה שבועות חלפו מאז היא ושני עמיתיה מצאו את עצמם באחד המקומות המבודדים ביותר על פני האדמה. שניים מהם יצאו להזעיק עזרה, ולורה נשארה נטושה במרחב הקפוא של אנטארקטיקה, אינה מודעת לחשיבות שבהישרדותה.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 היורשים

היורשים
מאת: קאווי הארט המינגס

מאט קינג הוא עורך דין לא מצליח במיוחד, נצר למשפחת אצולה מהוואי. יש לו שתי בנות, סקוטי בת העשר ואלכס בת ה-17, ואשה סוערת, דוגמנית לשעבר, שכל יופיה לא יכול להועיל לה עכשיו, כשהיא שוכבת שרויה בתרדמת בבית החולים, והרופאים עומדים לנתק אותה ממכשירי ההחייאה. אלא שדווקא בנקודה המכרעת הזו, כשהמוות קרוב וכל שנותר הוא להיפרד, מגלה מאט כי אשתו הסתירה ממנו רומן עבר עם גבר זר, בעקבותיו אף שקלה להתגרש.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מתורגמת

 הכיוון מזרח 15 - ציור ללא קיר - קומיקס חברתי ופוליטי

הכיוון מזרח 15 - ציור ללא קיר - קומיקס חברתי ופוליטי
מאת: יצחק גורמזאנו גורן (עורך ראשי)

הקומיקס בישראל עדיין צעיר. שם אנחנו נמצאים. מה רואות העיניים הנפקחות לעולם החדש ברגע הנביטה. הקומיקס חשוף למבטינו המחפש נרטיב רענן למציאות שחוקה-מה. הקומיקס בישראל מהדהד לחלוקת העבודה התרבותית והפוליטית בחברה. הוא אינו צומח מתוך המעמדות הנמוכים, כפי שאירע במקומות רבים בעולם (ראו מאמרו של ד"ר דני פילק). ברובו הוא מחזק ומכונן מחדש שדה "לבן", אליטיסטי, הגמוני, סימבולי-תרבותי.

הוצאה לאור: בימת קדם

סיווג: כתבי עת

 הקוסם (עושה הנפלאות) מלובלין

הקוסם (עושה הנפלאות) מלובלין
מאת: יצחק בשביס זינגר

יצחק בשביס-זינגר, חתן פרס נובל לספרות (1978), מזמין את קוראיו למפגש עם פשוטי עם ברחוב היהודי בפולין על סף המאה ה-20. עולם חי ותוסס זה מוצג במבט אירוני, משועשע ומהורהר כאחד: תערובת של יצרים, חלומות וערכים מניעה את הדמויות וחושפת את הגרעין האנושי שפועם בלב כולם - החל באנשי העולם התחתון וכלה ביושבי בית המדרש.

הוצאה לאור: ספרית פועלים

סיווג: ספרות מתורגמת

 הרב של הקרקס

הרב של הקרקס
מאת: יאיר חסדיאל

קובץ של שלושה עשר סיפורים. במרכזו של כל סיפור ניצב היחיד החי בסביבה דתית-חרדית, מוקף במשפחה, חברים לספסל הלימודים, אנשי הקהילה ורבניה, לכאורה ציבור גדול של קרובים, חברה סגורה ומאוחדת אך למעשה, ניצבים גיבורי סיפוריו במרכזו או בשוליו של המון מנוכר, מרגישים בודדים ואובדי דרך.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 הרפתקת אחנאתון בסדרת ילדי המנורה

הרפתקת אחנאתון בסדרת ילדי המנורה
מאת: פיליפ ב' קר

ג'ון ופיליפה גאנט חיים בניו-יורק עם הוריהם בדירת פאר יוקרתית. הם לא מרגישים שונים במיוחד מאחרים, עד שביום הולדתם השנים-עשר מתברר להם שהם צאצאים לשושלת מפוארת של ג'ינים. כאן מתחילה הרפתקה מסמרת שיער שבמהלכה הם מגלים את כוחותיהם הקסומים, לומדים להגשים משאלות, להעלים אנשים וחפצים, להפוך ל... גמלים בשעת הצורך ולהציל את העולם מצרה צרורה. ספר ראשון בסדרה. גיל 14-10

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי ילדים נוער

 התנינים שבחמת גדר

התנינים שבחמת גדר
מאת: דן לוי

"התנינים שבחמת גדר" הוא קובץ של שמונה סיפורים שנכתבו בארבע השנים האחרונות. נקודת המוצא של עלילות הסיפורים נבחרת בדרך כלל מתוך המציאות הישראלית היום-יומית, אך התפתחותן חותרת מתחת לה כדי להגיע אל פנים הדמויות הפועלות, ובאמצעותן לתובנות חדשות על אותה מציאות.

הוצאה לאור: אלדן מערכות

סיווג: ספרות מקור

 זרעים הם מגברים ביציות הן מנשים

זרעים הם מגברים ביציות הן מנשים
מאת: ג´ו קווירק

אז למה נשים כל כך לחוצות על מחויבות, וגברים מחפשים לשכב עם כל דבר שזז? ואיך הם באמת מעדיפים אותן, דקיקות או מלאות? ולמה כל כך קשה למצוא את נקודת הג׳י שלהן?

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

ספרים שראו אור בחודש פברואר 2008
מוצגים 48 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים