ספרים שראו אור בחודש מאי 2015 - מקור ושירה
מוצגים 7 ספרים
 איפה מינה

איפה מינה
מאת: מישקה בן-דוד

מיכאל שטרן, מרצה לתרבות ובעברו מחסל פחדן של המוסד, מתקומם לנוכח מות אמו וכואב את השטיון של אביו, שממשיך לחפש את אשתו ומתאבל עליה שוב ושוב. בצערו ובזעמו מפנה מיכאל את כישוריו לאפיק שפתוח בפניו ומשתלח מעל דפי העיתון במי שהוא תופס כאשמים בהשכחתו ובהכחשתו של המוות - סוכני התרבות המבקשים לשכנע אותנו כי אנו יכולים לחיות לנצח. במאמריו הקטלניים הוא מנסה להציג את הדת והמדע, הספרות והאמנות, הזִקנה והמוות, ואף את האהבה והמין במערומיהם.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 האיש שרצה לדעת הכל

האיש שרצה לדעת הכל
מאת: דרור משעני

בספר החדש בסדרה נקרא רב-פקד אברהם אברהם לזירת הרצח הראשונה שלו בתפקידו החדש כמפקד אגף החקירות בתחנת המשטרה בחולון, ונדהם לגלות שהוא מכיר את הקורבן: אישה בגיל העמידה שכבר הותקפה בעבר. הרמז היחיד לפתרון התעלומה הוא עדות על שוטר שנראה יורד במדרגות הבניין שבו התגוררה הנרצחת, זמן קצר לאחר הרצח. אברהם נחוש לאתר את השוטר שנעלם בלי להשאיר עקבות, גם אם ישלם על כך בהתנגשות עם הממונים עליו. חקירתו תוביל אותו אל מלי בנגטסון, אישה צעירה המנסה לשקם את חייה אחרי טראומה שעליה היא מסרבת לדבר.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות מקור

 הלא בלתי אפשרי

הלא בלתי אפשרי
מאת: קרן שפי

חמישה יומנים שכותבת אישה אחת על פני עשרים שנה מתמזגים לרומן יפהפה ויוצא דופן. כל אחד מהם כתוב בסגנון משלו, ומספר על אישה שאמנם פגשנו בחלק הקודם, ומצד שני היא כבר מישהי אחרת. ביומן הראשון הגיבורה בת עשרים ושתיים, לכודה באהבה בלתי אפשרית לגבר מבוגר ונשוי. את היומן השני היא מתחילה לכתוב כדי להיחלץ מהאהבה ההרסנית הזאת, והוא אכן מוביל אותה למחוזות חדשים ורחוקים. כשהיא בוראת את היומן החמישי, כבר יש לה משפחה, קריירה ומקום בעולם, ודווקא משום כך...

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 לחלום מעבר לחומה

לחלום מעבר לחומה
מאת: סמי רבל

לחלום מעבר לחומה הוא סיפור מרגש על חברות בין צעיר גרמני וצעיר ישראלי. מסעם מתרחש על רקע היחסים הסוערים בין ישראל לאירופה ומוביל אותם מברלין וירושלים ועד מונטה קרלו, ברצלונה ובריסל. קלאוס, שנולד והתבגר במזרח גרמניה, ונמלט למערב, מנסה להתרחק ככל האפשר מהעבר של מולדתו ושל הוריו. התמוטטות חומת ברלין תביא למהפך מוחלט בחייו.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 עובדות מהדמיון

עובדות מהדמיון
מאת: גליה אבן-חן

אישה צעירה ניצבת מול דילמה לא פשוטה: היא רוצה להרות וללדת כמו כל בת גילה, אך לשם כך עליה להפסיק את הטיפול התרופתי ששומר על שפיותה. היא מצליחה. ההיריון נקלט והחלום הבלתי-מושג שרקמה בדמיונה על ילד משלה הולך ומתגשם. אך בד בבד עם התקדמות ההיריון, המציאות מתעוותת, וראשה מתמלא בקולות מדברים, מייעצים, מתפלמסים, שמנסים להכתיב את פעולותיה. כל הגבולות בין מותר לאסור, בין ממשות לאשליה, בין האינטימי למוחצן, נחצים. לצידם של החיים הרגילים, היום יומיים, פורחים חיים דמיוניים, שמתקיימים ביקום מקביל, ומתוארים בעובדות מהדמיון בפירוט ובדייקנות...

הוצאה לאור: ספרא

סיווג: ספרות מקור

 פנינים לאור היום

פנינים לאור היום
מאת: סביון ליברכט

מורה חיילת המבקשת להגשים פנטזיות חינוכיות בעיירת פיתוח ונתקלת בקבלת פנים אלימה; גבר רודף נשים שאשתו ניחנה ביכולת לעקוב אחריו מרחוק; נערה הזוכה בפרס על חיבור שכתבה - סדנת כתיבה בעיר הגדולה, לומדת שם שיעור על חשיבותה של נקודת המבט; ואישה החוזרת לעיירת הולדתה אחרי שביססה את מעמדה בעולם ועתה היא מבקשת לתקן את עוולות העבר. סביון ליברכט מכנסת בספרה שורה של דמויות נוגעות ללב שחלומותיהן מתנגשים במציאות חייהן ובלית ברירה מתעצבים מחדש.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 שתי השמשות של דדיקה

שתי השמשות של דדיקה
מאת: מגי אוצרי

זהו סיפור על אהבה נכזבת בין ילדה נבונה, עצובה וזנוחה לבין אמה הנוקשה והזועמת, שאליה היא כמהה ובדרישותיה הבלתי אפשריות היא נאבקת לעמוד. זהו גם סיפורה של שושלת נשים קשות ומרות, החל מימי מלחמת העולם השנייה בגרוזיה הססגונית ועד שנות השמונים בחיפה האפרורית. גיבורת הספר מגוללת את סיפור חייהן של אמה וסבתה, המתובל בריחות ובטעמים המכשפים, המסתוריים והרחוקים של רחוב ג'אפרידזה שבעיר כותאיסי, בהווי יהודי גרוזיה ובמעשיות מאוצר הספרות הגיאורגית.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

  מוצגים 7 ספרים
סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים