ספרים שראו אור בחודש מאי 2015 - כל הספרים
מוצגים 25 ספרים ב 4 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבא
 אהבה בכיכר אינדיה

אהבה בכיכר אינדיה
מאת: סמנתה יאנג

אהבה ראשונה שזקוקה להזדמנות שנייה. חמש שנים חלפו מאז הלילה ההוא בכיכר אינדיה – הלילה שבו האנה ניקולס ראתה את מרקו בפעם האחרונה, והוא נטש אותה ושבר את לבה. הנער הקשוח אך הרָגיש היה הגבר היחיד שאהבה, ולמרות הזמן שחלף היא מעולם לא התאוששה. עכשיו הוא חזר – והאנה נחושה בדעתה לא לשוב ולהתאהב בו.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 אהבה זה לא פרקטיש

אהבה זה לא פרקטיש
מאת: גד יאיר

הספר אהבה זה לא פרקטיש מציג ניתוח סוציולוגי מעמיק של התרבות הגרמנית, ועושה זאת באמצעות המבט המיוחד של ישראלים המתגוררים בגרמניה. ייחודו של מבט זה בניסיון עיקש להבין את מה שהתרחש בברלין ובגרמניה — ביתם החדש של הנחקרים — לפני 80 שנה. הגישה המתודולוגית העומדת בבסיס הספר מניחה, כי למבט הישראלי הטראומטי יש יתרון בהתבוננות על גרמניה בת ימינו. מבט זה עסוק תדיר בחיפוש אחר מענה לשאלות שטורדות אזרחים, עיתונאים וחוקרים בישראל, בגרמניה ובעולם כולו: איך יכלו הגרמנים — אלה שמחשיבים עצמם כאומת הפילוסופים והמשוררים — לחולל את השואה?

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אטה ואוטו וראסל וגיימס

אטה ואוטו וראסל וג'יימס
מאת: אמה הופר

אוטו מוצא את הפתק שהשאירה לו אשתו אטה בת ה-83, שיצאה למסע רגלי של 3,200 קילומטרים כדי לראות את הים. גם הוא יצא פעם למסע ארוך מאוד, אלא שזה היה מזמן, כשנסע להילחם ביבשת אחרת. אוטו מחליט להישאר בחווה שלו ולחכות, ממש כפי שאטה חיכתה לו אז. ראסל, חברם הקרוב, הוא זה שיוצא בעקבות אטה, האישה שתמיד אהב. וישנו גם ג'יימס, בן לוויה מפתיע ושונה לגמרי. זהוא ספר על אהבה משולשת שנמשכת חיים שלמים, על הניסיון לזכור ועל הניסיון לשכוח. זהו ספר על נדודים ועל בית, על כבוד וגאווה, על תקווה וחברות. זהו רומן שבמרכזו גיבורים לא צפויים, הבטחות שנשמרות לנצח, והרפתקה גדולה אחת ואחרונה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 איך אדם צריך להיות

איך אדם צריך להיות
מאת: שילה הטי

שילה הטי היא אישה צעירה שמוּנעת על ידי רצון עז למצוא את התשובה לשאלה – איך אדם צריך להיות? כדי להשיב על השאלה הזאת, שכל ישותה תלויה בה, היא כותבת וקוראת, מתבוננת באנשים ומרבה לחקות אותם. לעתים נדמה לה שהיא צריכה להיות בדיוק כמו אולריך הסָפר, כדי שגם עליה מישהו יאמר, היא האדם העקבי ביותר שתפגשו אי-פעם. אפילו בבית היא לעולם לא משתנה!, ובימים אחרים נדמה לה שהיא מוכרחה להיות בדיוק כמו חברתה מרגו, האישה החופשית ביותר שהכירה. ישנם ימים שהיא כמהה לתת לגבר כלשהו את כל כולה, ובימים אחרים היא תוהה אם סקס הוא כמו סקווש, או מחליטה שהמוכר בחנות שאיתו גילגלה שיחה ארוכה על יהדות וטבע האדם אינו אלא סתם עוד גבר שמנסה ללמד אותה משהו.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 איפה מינה

איפה מינה
מאת: מישקה בן-דוד

מיכאל שטרן, מרצה לתרבות ובעברו מחסל פחדן של המוסד, מתקומם לנוכח מות אמו וכואב את השטיון של אביו, שממשיך לחפש את אשתו ומתאבל עליה שוב ושוב. בצערו ובזעמו מפנה מיכאל את כישוריו לאפיק שפתוח בפניו ומשתלח מעל דפי העיתון במי שהוא תופס כאשמים בהשכחתו ובהכחשתו של המוות - סוכני התרבות המבקשים לשכנע אותנו כי אנו יכולים לחיות לנצח. במאמריו הקטלניים הוא מנסה להציג את הדת והמדע, הספרות והאמנות, הזִקנה והמוות, ואף את האהבה והמין במערומיהם.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 אני מסרב

אני מסרב
מאת: פר פטרסון

יִים וטומי היו חברי נפש לאורך כל ילדותם. גם כשאמו של טומי נעלמה יום אחד והותירה אותו ואת אחיותיו בידיו של אב אלים. גם כשיִים המשיך ללמוד ואילו טוני החל לעבוד. כעבור שלושים וחמש שנים הם מתראים במפתיע, במפגש חטוף שמטלטל את שניהם ומעיד עד כמה החיים אינם צפויים. אני מסרב מחזיר את פֶּר פֶּטֶרסוֹן, מבכירי סופריה של נורווגיה, לטריטוריה של יוצאים לגנוב סוסים, יצירת המופת שלו. בסגנונו הייחודי, המאופק והכן נוגע פטרסון בעומק החוויה האנושית ומפליא לתאר את הקשרים שנטווים ונפרמים בין אנשים, את הכניעה לכוחות החזקים מאתנו – ואת הסירוב להיכנע.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 אנשי הלילה

אנשי הלילה
מאת: דניס ליהיין

בוב הוא ברמן בודד שמחפש סיבה לחיות. הוא עובד בבר המשמש כתחנה להסתרת כספים עבור המאפיה המקומית. הקשר האנושי היחיד בחייו הוא עם מילי, דיירת בית האבות הסמוך שבאה לשתות בבר מדי לילה. יומיים לאחר חג המולד מחלץ בוב מתוך פח אשפה גור כלבים שהוכה כמעט עד מוות. לעזרתו באה נדיה, אישה שסובלת גם היא מהתעללות, ומחפשת משהו להאמין בו. ככל שהקשר ביניהם מתהדק, הם נאלצים להתמודד עם שלל טיפוסים העומדים בדרכם: פושע אכזרי ובלתי צפוי מהמאפיה הצ'צ'נית; בעל הבר שנעשה נואש יותר ויותר ככל שתקוותיו מתנפצות; שני אחים חסרי מזל; שוטר חטטן...

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרות מתורגמת

 אצל אנדרו במוח

אצל אנדרו במוח
מאת: א. ל. דוקטורוב

רומן מבריק מאת רב - אמן אמריקאי, שלוקח אותנו למסע רדיקלי אל תוך מוחו של אנדרו, חוקר קוגניציה מתוחכם,אנדרו מדבר ממקום לא מזוהה וגם בן-שיחו אינו מזוהה, אנדרו מדבר, אנדרו חושב, אנדרו מספר את סיפור חייו, אהבותיו, הטרגדיות שהובילו אותו כעת אל המקום הזה. הוא מתוודה,חושף את רבדי סיפורו המוזר, ובתוך כך מעורר אצלנו תהיות לגבי הידוע לנו על אמת וזיכרון, על מוח ונפש, על אישיות וגורל, על זולתנו ועל עצמנו.

הוצאה לאור: סימנים וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש מאי 2015
מוצגים 25 ספרים ב 4 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים