ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2014 - מקור ושירה
מוצגים 14 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 אגדת ברונו ואדלה

אגדת ברונו ואדלה
מאת: אמיר גוטפרוינד

זה לא ספר מתח. אבל יש בו גופת אישה יפהפייה שמתגלה כבר בפרק הראשון בחורבה בדרום תל אביב. ומצטברות בו במהרה עוד זירות פשע משונות במיוחד, מעוטרות בכתובות גרפיטי חידתיות ובכלי נשק מימי המנדט. ומככב בו בלש משטרה מבריק וחובב קוּפּוֹני-הנחה, שכדי לאתר את הרוצח הסדרתי נאלץ לצרף לצוותו נערה חצופה, פרועה וחובבת ספרות בשם זואי, ומומחה לגרפיטי בעל זהות מינית מתנדנדת בשם רַאי.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 אהבתה של ברניקי

אהבתה של ברניקי
מאת: חבצלת פרבר-שפר

זהו סיפורה של המלכה ברניקי. נכדתו של המלך הורדוס הגדול ובתו של אגריפס הראשון, שזכור כמלך היהודי האחרון על ארץ ישראל. המלכה שחוותה את שריפת בית המקדש השני וחורבן ירושלים, נדחקה לשולי ספריו של יוסף בן מתתיהו והושכחה מן ההיסטוריה היהודית, אך הונצחה בסיפורי "הברית החדשה". בת, אחות ורעייה למלכים, שפסליה ניצבו בערי הקיסרות הרומית, אך היא סיימה את חייה שבורת לב, לבדה בארמון על חוף ים גינוסר. האשה שהיתה נשואה שלוש פעמים, אלמנה פעמיים וגרושה פעם אחת. אהובתו של טיטוס, האוייב הגדול של עמה, שרצח והשמיד, החריב את ירושלים ושרף את בית המקדש.

הוצאה לאור: פרדס

סיווג: ספרות מקור

 בתים של אחרים

בתים של אחרים
מאת: דקלה קידר

יום אחד בראשית הקיץ גבר נוטש את הבית לתמיד ומותיר מאחור את אשתו ובתו המתגברת. החלל שנפער משליך אותן אל מחוץ למסלול הבורגני של המושב המנומנם והמשפחתי שבו הן גרות, ומתיך אותן זו לזו. גבולות ההורוּת, הזוגיות והחברוּת מיטשטשים בעודן נחושות להשיב את האיזון שהופר לחייהן ואת האהבה לביתן. ואז מופיע גבר חדש, כמו הבטחה גדולה לתיקון. אלא שפרט אחד בתמונה המושלמת עתיד למוטט את היסודות השבריריים שעליהם מנסה להיבנות הפרק הבא.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 הנערה שלא היתה

הנערה שלא היתה
מאת: אדיבה גפן

הבלשיות המקסימות סמי ג' ודקלה שושקוביץ יוצאות שוב לחקור תעלומה בלשית מורכבת, אלא שהפעם מדובר בעניין אישי...הכול התחיל בסופשבוע רומנטי. קופר, בן זוגה של דקלה, סוחף אותה לצימר בדרום הארץ. אבל האם הוא באמת מתכוון לעבוד על היחסים או שהגיע לכאן במטרה אחרת ומיהי היפהפייה האדמונית שאיתה הוא נפגש בסתר? החופשה הרומנטית הולכת ומידרדרת. לאחר מריבה קולנית מחליטה דקלה לחזור לבדה הביתה, אלא שמרגע זה הכול רק הולך ומסתבך — מישהו מסתורי תוקף את קופר, עדים נעלמים, שקרים נערמים, וגם המשטרה מרחרחת.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 למה דג ציפור

למה דג ציפור
מאת: אסף שור

עומר מגיע לבניין שבו התגורר כילד ויוצא לחפש אחר המפתח לדירה שבה גדל, וכעת מתבצר בה פולש. כל דלת שהוא נוקש עליה פותחת שער שבור לילדותו. בית הדירות מתגלה כתופת רוחשת. יחד אתו אנו עוברים כסהרוריים בין מדור למדור, בין סודות ישנים ומי שמסרב לישון. למה דג ציפור ככה נבנה כזירת אסון המוצגת בנימוס מופלג ובמעמקיה רוחשים יסודות אפלה. לקוראים מזומן מסע מענג ומכאיב באזורי הצל של היומיומי: פסיעה נרעדת על השוליים הרכים של מה שאין להיזכר בו, ובטעות נואשת אנחנו מבקשים לגדור בשם ילדוּת.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 מעטפת הלב

מעטפת הלב
מאת: אסף צפור

את מעטפת הלב מרכיבים ארבעה סיפורי אהבה המתכנסים לרומן אחד: נער העובד בחנות מחשבים כמֵהַ לנערה שנראית כאילו יצאה מתוך אחד המשחקים שהוא אוהב; סטודנטית אבודה יפה נקרעת בין ארבעת הגברים בחייה לָאחד שמת; צמד נואפים בטוחים שהם היחידים שמשתמשים בדירה ריקה לזיונים חטופים, אסורים ומלאי להט. הם טועים; פגישה מקרית בסין סוחפת גבר ואישה אל רומן צפוי, שמצליח להפתיע אותם לחלוטין. אלו כולם השתקפויות של אותו זוג נאהבים, אליו שב אסף צפור בזמנים אחרים ובמקומות שונים, כדי להבין על מה אנחנו מדברים כשאנחנו מדברים על תשוקה וזוגיות, נאמנות ובגידה.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 מקלחת של חושך וסיפורים אחרים

מקלחת של חושך וסיפורים אחרים
מאת: מתי שמואלוף

דמות בדיונית שרוצה לנקום בסופר שהכניס אותה להיריון והדביק אותה באיידס; יוצר שנפטר מניתוח פשוט ומספר את סיפור חייו ואהבתו לרקדנית שרצתה להיות משוררת; פילוסוף יווני שמצייץ בטוויטר; כותב ישראלי מתוסכל בברלין שלאחר האפוקליפסה מגלה את גיבור ספרו הקודם יושב לידו בבר; סופר מזדקן ומוכר את נשמתו לשטן... דמויות אלו ועוד רבות אחרות ממלאות את דפי קובץ הסיפורים הראשון של המשורר מתי שמואלוף. כולן מכרסמות בשוליו של עולם הספרות, מידפקות על דלתו ומבקשות במפגיע להתקבל, להיאהב, להיראות, על אף ועל כל פגמיהן.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 מתנות החתונה

מתנות החתונה
מאת: שמעון אדף

מתנות החתונה משלב ספרות ריאליסטית ונטורליסטית עם ספרות מדע בדיוני, ספרות פוליטית ושירה. שילוב סגנונות זה מאפשר לאדף לעסוק באופן ספרותי במבחר עצום של תחומים: מפערים עדתיים ומעמדיים בארץ דרך יחסי הורים-ילדים, יחסי קורא-סופר ועד נושאים כמו דת, המזרח הקדום (שקם לתחייה), שלטון טוטליטרי, תיאוריות סינגולריות של חיי נצח ושילוב אדם ומכונה לכלל יצור חי אחד וסוגיית מותר האדם מהמכונה ומהות האנושיות. מתנות החתונה מחולק לשניים: חציו הראשון הוא סיפור חייו, בגוף ראשון, של אב-גרוש מזרחי בעיירת פריפריה ישראלית. במרכזו מערכות היחסים בין האב לבנו הבכור, נועם, ובינו לבין גרושתו הרוסייה. ..

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2014
מוצגים 14 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים