ספרים שראו אור בחודש מאי 2014 - כל הספרים
מוצגים 39 ספרים ב 5 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבא
 אהבה ואוצרות אחרים

אהבה ואוצרות אחרים
מאת: איילת ולדמן

1945, זלצבורג, אוסטריה. ג´ק וייסמן, קצין יהודי צעיר בצבא ארצות־הברית, מתמנה לאחראי על רכבת משא שעושה את דרכה מהונגריה כשהיא עמוסה ברכושם של כחצי מיליון יהודים, שנשלחו אל מותם בידי הנאצים. הקשיים שג´ק נתקל בהם כשהוא מנסה להגן על רכושם הגנוב של היהודים מפני ידיים חמדניות מתגברים עוד יותר כשהוא פוגש את אילונה, הונגרייה ג´ינג´ית סוערת שעולמה נחרב, והיא מנסה למצוא את שרידיו ברכבת. ככל שהם מתקרבים זה לזה, מבין ג´ק כי על עומק התהומות שפערה המלחמה בגופה ובנפשה יהיה קשה לגשר. כמעט שבעים שנה לאחר מכן נותן ג´ק לנטלי, נכדתו היחידה, תליון זהב שכנפי טווס משובצות אבני חן מוטבעות עליו. זו אינה מתנה. ג´ק מניח בידיה של נטלי את התעלומה המכבידה עליו מאז ימיו בזלצבורג, ומבקש ממנה לשחרר אותו מהמסתורין ומהאשמה.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 אהבה זה כל הספר

אהבה זה כל הספר
מאת: חיים שפירא

את מי תפגשו בין דפי הספר? להלן רשימה חלקית: על אהבה, תשוקות ורוחות רפאים, סולם האהבה של דיוטימה, חוקי האהבה המשעשעים של אנדריאס קפלנוס, אנטומיה של קנאה, שני סיפורי אהבה של צ'כוב ושיחה דמיונית בינו לבין נבוקוב, אהבה חופשית על פי שפינוזה, "החצי השני" ותובנותיו של טולסטוי על ברית הנישואים, שבעה עקרונות לניושאים מוצלחים, תשע סיבות שבזכותן שווה לחזור שוב על החיים, מישל מונטיין על הקשרים שבין אהבה לידידות, מסעו של מרסל פרוסט בעקבות אהבה אבודה שבו מצא אושר עילאי.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אודיסאה 23, כתב עת

אודיסאה 23, כתב עת
מאת: אבנר אברהמי, עורך

גיליון "אודיסאה" החדש מעלה לדיון את סוגיית הרפואה המותאמת אישית. ד"ר אהרון שורץ טוען שבניגוד להייפ התקשורתי, החזון המדובר אינו בר-מימוש, בעוד ד"ר נועם שומרון סבור שזהו מהלך בלתי נמנע. עוד בענייני רפואה, פרופ' ריימונד קמפפר מתאר את האיום הביולוגי האולטימטיבי על האנושות – נגיף השפעת – ופרופ' ערן סגל בוחן את ההבטחה הרפואית הגדולה הטמונה בחיידקים שבגופנו, שמספרם גדול פי עשרה ממספר התאים האנושיים. נושאים אחרים בגיליון: פרופ' חוה יבלונקה מתערבת בפולמוס המתחדש על אודות הקרע שבין מדעי הרוח והמדעים המדויקים ומצביעה על אפשרות לנאורות חדשה; פרופ' עירד מלכין שופך אור על אחת התעלומות הגדולות של הציוויליזציה היוונית...

הוצאה לאור: אודיסאה

סיווג: כתבי עת

 אותה התמימות

אותה התמימות
מאת: פרנצ'סקה סגל

אותה התמימות נכתב בהשראת "עידן התמימות" מאת אידית וורטון, פרנצ'סקה סגל משתמשת בתימה של הספר ומעניקה לו את סגנונה המיוחד והמקורי.זהו פורטרט מודרני של הקהילה היהודית הצעירה בלונדון, מעגל חברתי קרוב ותומך, אך גם קלאוסטרופובי כמו המעגל הניו-יורקי במאה ה-19. אדם ורייצ'ל, אהובי נעורים שחייהם ומשפחותיהם שלובים זה בזה, עומדים להינשא, אבל חזרתה המפתיעה של אלי. דודניתה היפהפיה והסוערת של רייצ'ל לחיק המשפחה, סודקת את עולמו, אלי מייצגת את כל מה שניסה אדם להתרחק ממנו כל חייו- וכל מה שחסר בעולמו. כשמתקרבת החתונה המיוחלת, נקרע אדם בן חובה לתשוקה.בין ביטחון לחופש,

הוצאה לאור: סימנים וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 אפרסקים לאדוני הכומר

אפרסקים לאדוני הכומר
מאת: ג'ואן האריס

כשוויאן רושה מקבלת מכתב מעולם המתים, אין לה ברירה אלא להניח לרוח לשאת אותה בחזרה אל לאנסקנה, הכפר בדרום–מערב צרפת שם פתחה לפני שמונה שנים חנות שוקולד. אף שהבטיחה לעצמה לעולם לא לחזור למקום הזה שאהבה יותר מכול, שהשאירה בו חלק מעצמה, היא נקראת להושיט לו יד שוב. אבל ויאן אינה מוכנה לקראת השינויים שהיא מוצאת בקהילה בלאנסקנה. האב רנו, לשעבר אויבה הגדול של ויאן, מוכפש ומאוים. הייתכן שהיא היחידה שתוכל להצילו?

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

 ארבע ארצות

ארבע ארצות
מאת: מתן חרמוני

סופר כושל שנקלע למשבר גירושין לאחר שאשתו בגדה בו עם העורך שלו; אשת זוהר לשעבר, שראתה לפני שנים רבות (מאוד) ימים יפים יותר; סופר יידיש מתחיל, שהתאבד בנהר בפולין בשל אהבה נכזבת ועכשיו חוזר אלינו כשד בעל יצרים אנושיים מאוד; ושוליית סופרים שמתעד את מעלליה של החבורה הצבעונית הזאת. אלה הדמויות המרכזיות המאכלסות את ארבע ארצות, הרומן החדש של מתן חרמוני, שהוא, כמו קודמו, היברו פבלישיניג קומפני - שזכה לשבחי הביקורת והיה לרב-מכר - עתיר דמיון, משעשע וסקסי.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 בת המקום

בת המקום
מאת: לאה איני

ג'ניפר, המכונה סמוקי, היא גיבורת בת המקום, הנובלה הפותחת את ספרה החדש והממגנט של לאה איני. סמוקי היא אמריקנית, נוצרייה, מוגבלת שכלית, הסועדת את רייצ'ל סולומון, קשישה יהודייה, שהעניקה לה חסות ובית, בעיירה אחת בפלורידה. לאה, גיבורת ספרא, הנובלה השנייה בספר, שחומריה ביוגראפיים, היא לאה נערה ישראלית מבת-ים, שאביה ניצול שואה אלים, ואימה נוכחת-נפקדת. פרטים אלו מהדהדים את הרומן המונומנטאלי ועטור השבחים של איני, ורד הלבנון. אך הציר הביוגראפי החדש מתמקד ב"ספרא", בית-ספר תיכון פרטי בצפון תל-אביב, שבו, ב-1976, לומדת הגיבורה.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 גדר חיה

גדר חיה
מאת: דורית רביניאן

מה שמתחיל בניו יורק, בערב קר בראשית החורף, ייגמר בכניסה ליפו בשיאו המסמא של הקיץ. הם נפגשים במקרה, ליאת וחילמי, ולמשך חורף קפוא אחד, במרחב הזר של העיר הענקית, תוחמים להם טריטוריה אינטימית, קצרת מועד, ייקום בשניים. כוחות מנוגדים מפעילים אותם: מכאן כמיהה להתמזג גוף ונפש, ומכאן החרדה להיבלע בזולת ולהיטמע עד בלי הכר. הרחק מהבית, ברחובות המושלגים, אכולי געגועים אל אותה שמש - שנעשית היא עצמה כעין מולדת - הם משרטטים בתוואי צעדיהם מפה של יחסים.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש מאי 2014
מוצגים 39 ספרים ב 5 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים