ספרים שראו אור בחודש יולי 2013 - כל הספרים
מוצגים 37 ספרים ב 5 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבא
 מאחורי הפרגוד

מאחורי הפרגוד
מאת: אריה מארק

"מאחורי הפרגוד" מביא מחזה שכתב אריה מארק, במאי ומחזאי, מייסד תיאטרון "פרגוד", בהשראת סיפור קצר מאת ש. שלום בשם "היד השניה". הספר איננו רק מחזה, אלא דו שיח בין שני היוצרים, איך מחזה צריך להראות ולהישמע, איך רעיון מופשט לובש צורה מוחשית המוצגת בפני קהל צופים על בימת התיאטרון, איך סיפור קצר הופך למחזה וכיצד עושים זאת. מעל הכל זהו סיפור מופלא על רעות רוחנית בין אריה מארק לש. שלום.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות מקור

 מספר הסיפורים ממרקש

מספר הסיפורים ממרקש
מאת: ג'וידיפּ רוי-בהטצ'אריה

כשזוג צעירים מסתוריים מגיע לילה אחד אל הג'מע, הכיכר המרכזית של מרקש, יושבי המקום יוצאים מגדרם. יופיה של האישה והתנהגותו מעוררת התהיות של הגבר מסקרנים את המתבוננים מהצד – אך נראה שאיש אינו מסכים על הפרטים הנוגעים להיעלמותם. בכל שנה אוסף סביבו חסן, מספר הסיפורים, מאיזינים בכיכר העיר הקסומה, ומזמין אותם לחלוק עמו את זיכרונותיהם מאותו לילה, בניסיון להבין מה קרה. כך הוא יוכל אולי לפטור מאשמה את אחיו הצעיר, מוסטפא, שיושב בכלא בשל הפרשה. חסן משוכנע בחפותו של אחיו ותר בנחישות אחר האמת. אך ערפל המסתורין רק הולך ומתעבה. עלילה ססגונית ואקזוטית, חושנית ומלאת חיים.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 מצוד בשנחאי

מצוד בשנחאי
מאת: רידלי פירסון

לאחר שאזרח סיני ומאבטח המועסקים בחברת בנייה אמריקאית נחטפים בשנגחאי, נקראת "רתרפורד ריסק" – סוכנות המתמחה בחילוץ בני ערובה – למשימת ההצלה. אבל החוק בסין אוסר ניהול חקירות פרטיות, והפעילות בתחומה קשה מאוד. סוכנות החילוץ מגייסת לעזרתה שני חוקרים חיצוניים: גרייס צ'ו, קרימינולוגית בעלת הכשרה צבאית ותואר בראיית חשבון, שתעקוב אחר הכסף; וג'ון נוקס, שועל קרבות מיומן וקשוח שמכיר מקרוב את תרבות הרחוב של שנגחאי.

הוצאה לאור: פן וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 מקש הרווח

מקש הרווח
מאת: ערן הדס

אחרי שרשת האינטרנט הציפה אותנו בכל כך הרבה מלים, הטביעה את הביקורת והביקורתיות, וסחפה אחריה גלי מעריצים ומתנגדים, הגיעה העת לספר שירה שיגע בעולמנו השטוף מבחינה ביקורתית. “מקש הרווח” בוחן את החוזה הבלתי-מוקלד בין האדם לבין הרשת ומעלה ספקות ביחס לכיוונים אליהם אנו גולשים. זהו ספר השירה הסייברסקפטי הראשון, המנתח את המכונה תאבת הרווח שבכל אחת ואחד מאתנו, ואת מי שמתפעלה.

הוצאה לאור: מעין

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 נקמה

נקמה
מאת: כריסטופר רייך

חודשים לאחר שסיכל מתקפה על מטוס סילון מסחרי, עובד המנתח ג'ונתן ראנסום מ"רופאים ללא גבולות" אי-שם באפריקה, בזמן שאישתו, אֶמה, נעלמה בנבכי עולם הריגול הבינלאומי בניסיון נואש להימלט מזעם סוכנות הביון האמריקנית החשאית, שבה בגדה. בזמן ביקור בלונדוןמגלה ג'ונתן להפתעתו שאֶמה מחכה לו שם. אך שמחתו נהפכת לחשדנות באשר לסיבות האמיתיות להופעתה הלא-צפויה, ומארב על שיירת מכוניות של דיפלומטים זרים הופך את המפגש הרומנטי שלהם לפיגעו טרור עקוב מדם. ספר מתח שעלילתו המסחררת תותיר אתכם קצרי נשימה.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 ספר הילדים

ספר הילדים
מאת: א"ס בייאט

ספר הילדים הוא סאגה עשירה, סוחפת ומלאת חיים, המתרחשת על רקע התקופה הגועשת של פנות המאה העשרים. בשפה ייחודית, חושף הרומן את המאבקים ההרואיים - הרעיוניים והיומיומיים - של נשים וילדיהן ופוסע בעקבות גיבוריו מהיערות של אנגליה אל חיי האמנים והמהפכנים בפריז ובמינכן, עד החפירות של מלחמת העולם הראשונה. הרומן מתחקה אחר הדור שנולד בבריטניה בסופו של העידן הוויקטוריאני וגדל בקייצים המוזהבים של ראשית המאה ה־20, בלי שיידע דבר על הזמנים האפלים הרובצים לפתחו.

הוצאה לאור: מחברות לספרות

סיווג: ספרות מתורגמת

 עד הירח ובחזרה

עד הירח ובחזרה
מאת: ג'יל מאנסל

לאחר מותו הטרגי של בעלה מרגישה אלי קנדאל שחייה הסתיימו. אין לה צורך בגבר חדש כל עוד מבקר סודי מארח לה לחברה... זאק מקלארן התברך לכאורה בכול, אבל הבחורה שרודפת את מחשבותיו מסרבת לזַכות אותו במבט נוסף. אילו רק העניקה לו תשומת לב דומה לזו שהיא מעתירה על כלבו היה מאושר.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 על שתי רגליים וכנפיים

על שתי רגליים וכנפיים
מאת: עבאס קזורני

עבאס קָזֶרוּנִיהיה ילד כשמצא את עצמו לבד באיסטנבול, הרחק מביתו בטהראן. הוריו, שהיו מקורבים לשאה, חששו שיגויס למלחמה בעיראק כמו ילדים רבים בגילו. הוא נשלח למכר טורקי, אולם זה התנער ממנו בנמל התעופה ושלח אותו באמצע הלילה לחפש לעצמו מונית ומלון. כך החל מסעו של עבאס מאיראן לטורקיה ומשם לאנגליה, מסע שבו למד שזרים גמורים מוכנים להושיט יד כשמכרים וקרובים לא מסוגלים או לא רוצים לסייע, מסע שבו גילה שוב ושוב שהדרך תהיה ארוכה משחשב.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש יולי 2013
מוצגים 37 ספרים ב 5 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים