ספרים שראו אור בחודש ינואר 2013 - כל הספרים
מוצגים 55 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 אהבה באויר

אהבה באויר
מאת: קים רייט

פגישה מקרית עם גבר זר במטוס מטילה את אֵליז בִּירְדֶן לסערת רגשות מסחררת. פתאום היא מוכנה להמר על הכול - על חיי נישואיה הנוחים, על ביתה הנאה בשכונה האמידה ועל מעמדה בקהילה. היא פוצחת ברומן מסעיר ומסוכן, נפתחת לאפשרויות חדשות ומפסיקה לומר "לא". תחת זאת, היא מרשה לעצמה להיסחף בזרם ה"כן", לטבוע בנחשול ההיענות. השינויים החלים באליז מעוררים את חברותיה לבחון מחדש את חייהן ולתהות על קנקנם של סקס, נישואים, אהבה וחופש.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

 אוגוסטוס

אוגוסטוס
מאת: ג`ון ויליאמס

זהו סיפורו של מנהיג הניצב בנקודה מרתקת בתוך משוואה סבוכה של ניגודים: אהבה וכוח, חיי המעשה וחיי הנפש, הפרטי והציבורי, רווח והפסד. אולם בראש ובראשונה זהו סיפורו של אדם הכבול למגבלותיו האנושיות: בגיל שמונה-עשרה, עם הירצחו של יוליוס קיסר, יורש גאיוס אוקטביוס אימפריה מדממת ומפולגת. מוקף ביריבים, הוא נאלץ לנווט בסבך הפוליטיקה הרומית כדי להפוך לקיסר הראשון, אוגוסטוס – "הנשגב" – המוביל את רומא לעידן חסר תקדים של שלום, שגשוג ואחווה. ויליאמס בונה את דמותו המורכבת של אוגוסטוס משלל נקודות מבט ולאורך שנים, ורק אז הוא חושף את נפשו, נפש של שליט אדיר המתבונן במבט מפוכח ביצירה שהיא חייו.

הוצאה לאור: הוצאה

סיווג: ספרות מתורגמת

 אודיסאה 18, כתב עת

אודיסאה 18, כתב עת
מאת: אבנר אברהמי, עורך

בגיליון החדש - פרויקט נרחב על ישעיהו ליבוביץ לרגל יום הולדתו ה-110; הפיזיקאי פרופ' יובל אורג כותב על עתיד המחשבים הקוונטיים; חוקר האיסלאם ד"ר אוריה שביט מסיר טפח מהניקאב העוטה את פני התנועה הסלפית המתחזקת; הסופר אסף ענברי אומר שהגיע הזמן לדבר על מרטין בובר הסופר, שמחזיק, לדבריו, את המפתח להבנת ה"הסיפור היהודי"; הכימאי פרופ' אהוד קינן מרגיע את רואי השחורות המנבאים לחץ על משאבי כדור-הארץ, והסוציולוג פרופ' דני רבינוביץ עונה לו (בפסימיות); חובב המוזיקה הים תיכונית מאיר שניצר חוזר לטרנספר שביצעו הטורקים והיוונים ב-1923 אלה באלה כדי להסביר את מקורות המוזיקה המזרחית בישראל...

הוצאה לאור: אודיסאה

סיווג: כתבי עת

 אוקסנה

אוקסנה
מאת: מירב נקר-סדי

אוקסנה, אישה חזקה ויפה כבת ארבעים, נעלמת בוקר אחד בלי להותיר עקבות, לאחר שערב קודם חגגה את יום הולדתה. שמעון, בן זוגה הישראלי, מתמלא חששות כבדים לשלומה ולשלום יחסיהם, שכן אוקסנה היא עובדת זרה מקזחסטן, שאיבדה מזמן את אשרת העבודה שלה. הוא מחפש אחריה בקדחתנות, וקצה החוט היחיד שיש לו הוא כתובתה של סיגלית, סטודנטית שהעסיקה את אוקסנה כמנקה.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות מקור

 איסטנבול

איסטנבול
מאת: אורהאן פאמוק

איסטנבול, העיר שעיצבה את אישיותו ואת דמיונו של אורהאן פאמוק, חתן פרס נובל לספרות (2006), עומדת במרכז הספר. הסיפור נפתח בשנות ילדותו של פאמוק כבן למשפחה גדולה, עשירה, משכילה ואקסנטרית למדי בבניין שבכל קומה בו מתגורר ענף של המשפחה בדירות אפלוליות, עמוסות זיכרונות ועתיקות. כאן מתוודע פאמוק לראשונה למלנכוליה שמאחדת את כל תושבי העיר איסטנבול, שהיתה בעברהּ בירתן של שתי אימפריות גדולות ועם קריסת הקיסרות העות'מאנית ירדה מנכסיה ומגדולתה.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 איש קטן, מה עכשיו?

איש קטן, מה עכשיו?
מאת: הנס פאלאדה

רומן מרתק זה של הנס פאלאדה נכתב זמן קצר לפני עלות הנאצים לשלטון, והוא מספר סיפור פשוט על זוג צעיר שמנסה לחיות את חייו בתקופת רפובליקת ויימאר. היריון בעקבות מפגש לילי על הדיונות מוביל את הזבן יוהנס פינברג ואת אֶמה מורשל אל משרד הרישום כדי להינשא. העלילה עוקבת אחר מאבקי ההישרדות שלהם, בהתחלה בעיירה קטנה ואחר כך בברלין, בשיאו של המשבר הכלכלי הגדול שפקד את גרמניה בין שתי המלחמות. הם נתקלים במחסור במגורים, במעבידים מרושעים, בבירוקרטיה ממשלתית אדישה ובבעיות אבטלה. עליהם להתאמץ ולאזן את התקציב ויחד עם זאת לשמר את כבודם העצמי.

הוצאה לאור: הוצאה

סיווג: ספרות מתורגמת

 אלימויות

אלימויות
מאת: שי רודין

אלימויות מציע קריאה חדשה של הספרות העברית מתחילת המאה ה-20 ועד תחילת המאה ה-21 סביב תמת האלימות, עיצובה והשדרים הפוליטיים העולים ממנה. הספר קורא את הספרות הנכתבת בשנים אלו ככזו הנחלקת לארבע קטגוריות מרכזיות: יצירות החושפות אלימות מרחבית, יצירות שבהן מופיעה אלימות נגד נשים, יצירות המתארות את הפוטנציאל האלים הגלום במערכות יחסים ממוסדות ויצירות החושפות אלימות נשית.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אני חתול

אני חתול
מאת: נטסומה סוסקי

אני חתול הוא הסיפור שלנו, היצורים המכונים בני אדם, כפי שאנו נראים ללא מסכה וללא איפור...בעיניו של חתול בית שאפילו שם לא ניתן לו. בבית יפני אופייני, בתקופה עתירת הזעזועים שבה יפן המסורתית נלחמת לשמור על מסורתה ויפן המודרנית מנסה לפרוץ למאה העשרים, חי לו חתול שעיניו רואות כל פרט ואוזניו שומעות כל רחש, כולל רחש מחשבותיו של אדונו. וסביבו חגים כתפאורות בני האדם המלומדים, שרגליהם נטועות במסורת היפנית וראשם שואף אל תרבות המערב הנשגבה בעיניהם. אני חתול החל כסיפור שהתפרסם ברבעון יפני, זכה לאהדת הקוראים והמשיך בסיפורים נוספים שפורסמו בעיתונות היפנית.

הוצאה לאור: אסטרולוג וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש ינואר 2013
מוצגים 55 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים