ספרים שראו אור בחודש יוני 2012 - ספרות תרגום
מוצגים 18 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 15 שעות

15 שעות
מאת: דייוויד קסלר

קשה לשבת בשקט כשהלקוח שלך אמור למות בעוד חמש-עשרה שעות... עורך הדין אלכס סדקה פונה למושל בבקשת חנינה של הרגע האחרון עבור הלקוח שלו, קלייטון בארו, אבל למעשה הוא כבר השלים עם העובדה שבקרוב מאוד יוציאו אותו להורג. קלייטון הורשע באונס וברצח חברתו לספסל הלימודים, דורותי אולסן בת השמונה-עשרה, שבה התעלל בלי רחמים בבית הספר, והראיות נגדו משכנעות מאוד.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 אהבה ומכשולים

אהבה ומכשולים
מאת: אלכסנדר המון

קובץ של סיפורים מפי מספר אחד, צעיר המתבגר בסרייבו הקומוניסטית־אך־הקוסמופוליטית ויוצא לארצות הברית רגע לפני שעירו נקרעת לגזרים במלחמה. תחת עטו של המון הופכות חוויות ילדות יומיומיות לכאורה להרפתקאות דרמטיות, ואירועים ייחודיים ומייסרים מתגלים כמכנה משותף לכל בני האדם. הסיפורים הולכים ונארגים יחד ליצירת מכלול לכיד ומרשים, כרומן שלם. הם ניצבים, לצד פרויקט לזרוס עטור הפרסים, בפסגת יצירתו של המון.

הוצאה לאור: מחברות לספרות

סיווג: ספרות מתורגמת

 הבנות של הרוצח

הבנות של הרוצח
מאת: רנדי סוזן מאיירס

מאז ומעולם רעַב אביהן של מרי ולולו לאהבת אִמן . אחרי שהיא זורקת אותו מהבית, האובססיה שלו כלפיה רק מחמירה. באחד הימים האב מצליח להיכנס לביתן המוגן, ומריבה קשה פורצת בין השניים. לולו בת העשר רצה לקרוא לעזרה, אבל חוזרת הביתה מאוחר מדי: אביה רצח את אמה, דקר את אחותה בת החמש, מרי, וניסה, לשווא, להרוג את עצמו. במשך שלושים השנים שחולפות האב מפקח על בנותיו מהכלא ומעורב בכל החלטה שלהן. האחת מתכחשת לקיומו ומעמידה פנים שהוא מת, ואילו האחרת מרגישה שמוטל עליה לשמור על קשר קרוב איתו. שתיהן חוששות מאוד מהיום שבו ישתחרר.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 החיים, מועדון הכחדה

החיים, מועדון הכחדה
מאת: ג'פרי מור

דם נשפך ביערות של קוויבק והשאיר כתם שהולך ומתפשט. אריה ההרים, הראם האדום והעיט הקירח כבר נמחו, כמעט או לגמרי, והציידים מפנים את תשומת לבם לשוק הרווחי והלא-חוקי של דובים שחורים. לתמונה נכנס נייל נייטינגייל, איש מעורער שנמלט אל מפלט כפרי, מקום שאינו מצוי על המפה, ושבו החיים שקטים ואיטיים יותר. הוא מגיע לכנסייה כפרית חרבה, אך פתאום נתקל במשהו בבית הקברות שלה, משהו שלא אמור להיות שם: שק יוטה מדמם, קשור בחבל אדום של חג המולד. בתוך השק נמצא גופה המוכה והשסוע של סלסט ז'ונקר בת הארבע-עשרה, שעדותה הכניסה אל מאחורי הסורגים את ראש רשת הציידים הלא-חוקיים.

הוצאה לאור: זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 היעלמות

היעלמות
מאת: דברה ויליס

היעלמות הוא קובץ סיפורים הבוחן היעדרויות בגוף ובנפש, כיצד אנשים עוזבים ונעזבים, והאם אפשר אי פעם להמשיך הלאה. סופר נעלם ומותיר אחריו עבודה בלתי גמורה ושאלות בלתי פתורות; בחורה שאינה מצליחה לשכוח זכר טראומה ישנה, נאלצת להתמודד עם העובדה שאמהּ הולכת ומאבדת את זיכרונה; נערה עירונית מפתה בּוֹקר מזדקן שאשתו עזבה אותו; חוקר מתאבל מתחיל להמר. בסיפורים שלפניכם על שלל דמויותיהן - בהן מורה לצרפתית שאוספת ארוסים, ומגדת עתידות שאינה מצליחה לנבא את שברון-הלב של בתה - סודות נשמרים ונחשפים בה בעת, ומי שמעצב את החיים הם מאהבים, הורים וילדים נעדרים.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 התאונה

התאונה
מאת: לינווד ברקלי

מילפורד קונטיקט היא מקום שקט ונעים לחיות בו, מקום טוב לגדל בו ילדים. ואולם התושבים מתחילים לחוש על בשרם את ציפורני המשבר הכלכלי. בניסיון נואש לשרוד, אפילו אנשים נורמטיביים שומרי חוק מתחילים לחפש דרכים "יצירתיות". עבור עסקי הבנייה של גלן ברבר המיתון הוא הרסני עוד יותר, במיוחד לאחר שדליקה מסתורית הורסת את אחד הבניינים שבנה. אך צרותיו של גלן מחמירות עוד יותר. לשילה, אשתו, יש תוכנית משלה לחלץ אותם...

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 כמעיין המתגבר

כמעיין המתגבר
מאת: איין ראנד

עלילת הספר מתרחשת בניו יורק של שנות ה-20 ושנות ה-30 של המאה ה-20, על רקע תקופת הזוהר של גורדי השחקים. אדריכלים שונים נאבקים מאבק קשה על הזכות לעצב את קו הרקיע של העיר. הווארד רוארק, גיבור הספר, הוא אחד מהבודדים שתומך באדריכלות המודרנית ומנהל מאבק קשה נגד "אנשי החיים המשומשים", כפי שהוא מכנה את כל בני האדם החיים על חשבון תבונתם של אחרים. הספר מאדיר ומעריץ את האדם היוצר המעומת עם האדם הטפיל וחסר היצירתיות, ומהווה הקדמה לאידאולוגיה של איין ראנד המוצגת בספרה "מרד הנפילים" - האובייקטיביזם. רבים טוענים כי דמות זו מבוססת ברובה על האדריכל האמריקאי פרנק לויד רייט, על אף שראנד עצמה שללה טענה זו.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 כשאלוהים היה ארנב

כשאלוהים היה ארנב
מאת: שרה וינמן

אלי מוד מעולם לא הרגישה שלמה בלי אחיה הגדול, ג´ו. ג´ו הוא שהבין מה קרה בין אחותו בת החמש לבין השכן הזקן שלהם שהיה מספר לה סיפורים עצובים על השואה, ולכן ג´ו הוא שהביא לה במתנה ´חבר ראוי´, ארנב גדול שהם קוראים לו "אלוהים". מעתה והלאה "אלוהים" הוא הכתובת שלה בעתות מצוקה. זהו סיפורם של אח ואחות, סיפור הסודות והתקוות שלהם. זהו סיפור על ילדוּת והתבגרות, על חברויות ומשפחות, על ניצחונות וטרגדיות, ועל כל מה שביניהם. יותר מכול, זהו סיפור על אהבה בכל מופעיה.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש יוני 2012
מוצגים 18 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים