ספרים שראו אור בחודש יוני 2012 - מקור ושירה
מוצגים 15 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 אנשים מעדיפים לטבוע בים

אנשים מעדיפים לטבוע בים
מאת: ליאור דיין

סיפוריו של ליאור דיין עוסקים בסיטואציות בנאליות לכאורה, שפורצות לרגע את גבולותיהם, ומתרחקות מהצפוי והמוכר, לפעמים אפילו נודדות אל עבר הסוריאליסטי. בלשון יומיומית פשוטה, שימוש נרחב בדיאלוגים והרבה מאוד הומור, מצליח דיין לספק לנו סיפורים הנטועים בהוויה הישראלית, ודמויות שרובן מוכרות היטב לקורא: זוג שעובר להתגורר ביחד, עיתונאי שמשתוקק להביא סקופ, חיילים ביחידה סודית ועוד. אלא שבאמצעות הפיתול הבלתי צפוי בעלילה או תפנית פתאומית בהתנהגות אחד הגיבורים, מצליחים הסיפורים להאיר את הצד האבסורדי של החיים.

הוצאה לאור: פן וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 אצבעות של פסנתרן

אצבעות של פסנתרן
מאת: יהלי סובול

תל אביב, אחרי המלחמה הבאה. בעיר זרועת ההרס מנסים התושבים להסתגל למציאות החדשה. את הממשלה הנבחרת מחליף המעו"ז, המטה העליון הזמני, שהוקם במהלך המלחמה וממשיך לשלוט גם לאחריה באמצעות תקנות חירום. את חופש הדיבור, המחשבה והתנועה מחליף הפחד. איש אינו יודע מה באמת קורה, ומה עתיד לבוא. בני הזוג יואב וחגית קירש מנסים להמשיך בשגרת חייהם. הוא פסנתרן קלאסי ששואף לקריירה בינלאומית, היא עורכת וידיאו במערכת חדשות שמתמודדת עם המגבלות שמטיל המשטר החדש. כשגבר ואישה חובבי מוסיקה קלאסית מגיחים יום אחד מבין צללי הרחוב ועוצרים את יואב לשיחה מוזרה, יואב וחגית חוששים כי טבעת החנק של המנגנון החדש מתהדקת סביבם.

הוצאה לאור: זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מקור

 הו! 8 כתב עת

הו! 8 כתב עת
מאת: דורי מנור - עורך

כתב העת "הו!" חוזר לאחר היעדרות ארוכה. בגיליון מספר 8 מתפרסמים תרגומי שירה חדשים ומסה של שני חתני פרס ישראל: המתרגמת נילי מירסקי ופרופ' דן מירון. כמו כן מתפרסמים שירים חדשים של המשוררים אנה הרמן, סיון בסקין, אלמוג בהר, אפרת מישורי, ננו שבתאי, שמעון בוזגלו, שחר מריו מרדכי, יערה שחורי ואחרים, לצד שירים של משוררים המפרסמים לראשונה ב"הו!", ובהם שמעון אדף ויעקב ביטון, וכן ארבעה משוררים חדשים ומפתיעים שעדיין לא מלאו להם שמונה-עשרה!

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: כתבי עת

 החצי השני של הלילה

החצי השני של הלילה
מאת: שפרה קורנפלד

ביום חופתה עומדת נערה בת-חמש עשרה בשמלה שאולה, הגדולה עליה בכמה מידות, ומחכה. את השמלה הטלואה הזו כבר לבשו לפניה עשרות נשים בישיבה הקטנה שעל ההר: כולן נישאו בהכנעה, ילדו בעצב, עבדו את אלוהיהן ברצון ואת בעליהן בצייתנות. אך לה - שצמחה פרא, טיפסה בברכיים שרוטות על גגות, ירדה לחקר סודות ההר והעירה רוחות רפאים מרבצן - נועד גורל שונה. הגיבורה בלתי נשכחת של החצי השני של הלילה נכנסת אל הפרדס, מציצה ונפגעת, קרועה בין ספרים של קודש ושל חול. המילים האסורות נושאות אותה על פני ימים רחוקים אך גם מנפצות את תמימותה ותקוותיה על שרטון המציאות.

הוצאה לאור: זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מקור

 הפסקה

הפסקה
מאת: מעין לוי בן סטון

“הפסקה”, ספר שיריה הראשון של מעין לוי בן סֶטון, מוסיף למדף השירה הישראלית הצעירה קול רענן המתייחד בישירותו, בכנותו ובהומור עצמי שלו. זהו קול שמסוגל עדיין להביע שמחה אמיתית, אך אינו משתתק גם בתחנות היותר קשות של החיים, ובפרט באלו של הלב. הכנות הכמעט אכזרית של “הפסקה” מיתרגמת לא פעם לדיבור חשוף, ‘מביך’, אבל דיבור שטמון בו אומץ מיוחד. “ מַה לֹּא בָּרוּר?” היא שואלת, “אֲנִי מְדַבֶּרֶת כְּמוֹ מְטֹרֶפֶת, / אֲבָל חַיָּה כְּמוֹ שְׁפוּיָה”.

הוצאה לאור: פרדס

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 ולו שתי נשים

ולו שתי נשים
מאת: חוה עציוני-הלוי

ולוֹ שתי נשים מגולל את סיפורן רווי התהפוכות והיצרים של פנינה וחנה, שתי נשותיו של בעל אחד, אלקנה: פנינה, אף שהייתה אשתו הראשונה ואם לבנים ולבנות רבים, נותרה דחויה ומושפלת בשל העדפתו הברורה את צרתה חנה. וחנה, שגם אהבתו העזה של אלקנה לא יכלה להפיג את צערה על שלא היו לה ילדים, ראתה את עקרותה כעונש על כך שחשקה דווקא בבעלה של חברתה. אך לא נשים כחנה ופנינה ייכנעו לגורלן.

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרות מקור

 כף רגלו של הסוס

כף רגלו של הסוס
מאת: אלמה וייך חושן

עלילת כף רגלו של הסוס מתרחשת במהלך שבוע סוער וקיצוני במיוחד, או אולי עוד שבוע רגיל בבית ספר תיכון במרכז הארץ. התנגשות בין מורָה לתלמידה מידרדרת למקומות לא צפויים, תלמידת אמנות לומדת דבר או שניים שהמנהלת שלה היתה מעדיפה שלא לדעת, בחדר המורים נרקמים יחסים סבוכים בין שתי מורות, ומחוץ לכיתה מסתובב נער אחד עם לב שבור.

הוצאה לאור: כנרת זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מקור

 מאושרת בדרכה

מאושרת בדרכה
מאת: אורלי קראוס-ויינר

החלטה של רגע גורמת לנוגה, פרסומאית צעירה הנמצאת בדרכה לניו יורק כדי להחלים מבגידה רומנטית ועסקית, לשנות את יעדה ולטוס בכיוון ההפוך, למוסקבה. בבירת רוסיה, בין תאי כלא צרים, כינוסים של ארגוני פשיעה, מטוסים פרטיים וארמונות פאר, היא חווה את הרפתקת חייה, שמעורבים בה גם דודתה התוססת אסנת, קציני השירות החשאי הרוסי, מתמטיקאית בוכרית, אוליגרך רב-קסם, ואוצר משפחתי יקר ערך. במהלך שהותה הסוערת במוסקבה נחשפת נוגה לסיפור המרתק של משפחת אִמה, שבשנות העשרים של המאה שעברה נדדה עשר שנים במדבר בדרכה מבוכרה לארץ ישראל.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש יוני 2012
מוצגים 15 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים