ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2011 - עיון והגות, חברה ובקורת
מוצגים 13 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 אלוהים מאמין באדם

אלוהים מאמין באדם
מאת: אברהם יהושע השל, ערך ותרגם: דרור בונדי

ספר זה הוא הזמנה פתוחה לחברה הישראלית למפגש עם אברהם יהושע השל (1972-1907), הוגה דעות ופעיל חברתי נודע שהשפיע רבות על החברה האמריקנית. זוהי הזמנה להיכרות עם יהדות ששורשיה נטועים עמוק וענפיה פתוחים לכול; יהדות אכפתית שצומחת מאמונת אלוהים באדם.

הוצאה לאור: דביר בשיתוף מכון שכטר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 בן המלך והנזיר

בן המלך והנזיר
מאת: אברהם בן שמואל הלוי אבן חסדאי

המשכילים היהודים בימי-הביניים הרבו לקרוא ספרים מן הספרות המזרחית והמערבית ואת חלקם אף תרגמו לעברית. אחד הספרים שזכה לגירסה עברית היה סיפור נעוריו של הנסיך ההודי סידהרתא - בודהא - מייסד הבודהיזם. הסיפור הופיע בנוסחים רבים, ובהם גירסה נוצרית בשם ברלעם ויואסף שתורגמה לשפות רבות, בהן ערבית. הגירסה העברית תורגמה מן הערבית, בידי המשורר אברהם בן שמואל הלוי אבן חסדאי (במחצית הראשונה של המאה השלוש-עשרה) בשם בן המלך והנזיר.

הוצאה לאור: ההוצאה לאור אוניברסיטת ת"א

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 האם פריז בוערת

האם פריז בוערת
מאת: לארי קולינס, דומיניק לפייר

אוגוסט 1944. פריז כבושה על ידי הנאצים אך בעלות הברית מגדילות את אחיזתן בצרפת. היטלר מבקש להרוס את פריז כדי שזו לא תיפול שלמה בידיהן. הוא ממנה מפקד חדש לעיר, דיטריך פון קולטיץ, קצין ממושמע שהחריב כבר את רוטרדם וסבסטופול, ופוקד עליו לא לאפשר בשום פנים ואופן את נפילתה של פריז בידי האויב, ואם יגיע האויב עליו למצוא בה רק תלי חורבות. אולם, דרישתו של הפיהרר למחוק את העיר היפה בעולם מעולם לא בוצעה. ב-19 באוגוסט התקוממו הפריזאים נגד הכובשים הנאצים וב-26 באוגוסט צעד הגנרל דה גול לקתדרלת נוטרדאם בעוד ירי צלפים נשמע מגגות פריז. הבירה הצרפתית שוחררה!

הוצאה לאור: פן ידיעות ספרים

סיווג: ספרות לא בדיונית

 הזיכרונות המושלים בנו

הזיכרונות המושלים בנו
מאת: פטריק אסטרד

הפסיכולוג והפסיכותרפיסט הצרפתי פטריק אסטרד מציע בספר זה את שיטתו הייחודית לניתוח ולפרשנות של זיכרונות הילדות שלנו. הוא מזמין אותנו לבחון אותם באופן מעשי, חושף את זיכרונות הילדות שלו ומציג מקרים אמיתיים רבים ומגוונים שבהם טיפל. באמצעות כל אלה הוא מדגים את הטכניקה שבה הוא משתמש, שבכוחה לסייע לנו לגלות את הרבדים הסמויים של זיכרונותינו, להבין את משמעותם, להכיר טוב יותר את אישיותנו ולנסות ליצור לעצמנו חיים מלאים ומספקים יותר.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 היהודים של מלך ספרד

היהודים של מלך ספרד
מאת: ז'אן פרדריק שוֹבּ

יותר ממאה וחמישים שנה לאחר גירוש יהודי ספרד ב-1492, הוסיפו יהודים לחיות בטריטוריה ספרדית, לא כשוהים בלתי חוקיים, אלא בחסותם של המלכים הקתולים של ספרד. הקהילה היהודית של אוראן (באלג'יריה של היום) התקיימה בגלוי, על מנהגיה, על מוסדותיה ובהם בית הכנסת, בממלכה שהכריזה על עצמה כמטוהרת מלא-נוצרים. הקיום הזה, הבלתי אפשרי לכאורה, התאפשר משום שהיהודים שימשו, כמו בימי הרקונקוויסטה, כמתווכים בין העולמות המתנגשים של הסהר והצלב.

הוצאה לאור: ההוצאה לאור אוניברסיטת ת"א

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 יהודים אחרונים בקראלה

יהודים אחרונים בקראלה
מאת: עדנה פרננדס

קהילת יהודי מדינת קראלה בדרום מערב הודו, המוכרת בישראל כקהילת יהודי קוצ`ין, נעלמת בהדרגה וניצבת כיום על סף הכחדה. כמעט מאומה לא נותר מאחת הקהילות המפוארות באסיה. רק יהודים מעטים שרדו בכפרים ובערים. זהו הפרק האחרון והמסכם באחד הסיפורים הגדולים של יהדות הגולה. זהו אפוס שיסתיים בקראלה כבר בימי חיינו.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 מי באש ומי במים

מי באש ומי במים
מאת: מיכאל גולדמן גלעד

מי באש ומי במים, הכתוב בצורת יומן, פורש את סיפורו של צעיר יהודי יוצא דופן, ניצול אושוויץ, מאז בריחתו מצעדת המוות, הצטרפותו לשורות הצבא האדום, ניסיונו לעלות ארצה כמעפיל, גירושו למחנות ההסגר הבריטיים בקפריסין, ועד לעלייתו ארצה עם קום המדינה. בקורותיו האישיים של המחבר, המסופרים בשפה אותנטית והולמים את הלך הרוח של התקופה הדרמטית ההיא, משתקפים גם האירועים ההיסטוריים שהסעירו את אירופה באותם ימים.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 מיטת סדום

מיטת סדום
מאת: נסים ניקולס טאלב

מיטת סדום הוא קובץ של הרהורים ותובנות מעשיות העוסקים בידע של בני האנוש ובתפיסה שלהם. "נסים ניקולס טאלב", שהוגדר כאחד מהוגי הדעות המעניינים והמבריקים בעולם כיום, מצביע על מוגבלותם של הידע וההבנה שלנו. על המוגבלות הזאת, הוא טוען, אנו מגשרים באמצעות דחיסת החיים והעולם לתוך דגמים פשוטים וסחירים, הכללות, הפשטות, מטבעות לשון ונרטיבים מוכנים מראש - ממש כמו אותה מיטה שאנשי סדום הרשעים היו מציעים לאורחיהם ומותחים את איבריהם או מקצצים אותם כדי להתאימם למידותיה.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2011
מוצגים 13 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים