ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2011 - עיון והגות, חברה ובקורת
מוצגים 12 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 אגדתא

אגדתא
מאת: שמואל פאוסט

האגדה היא יצירת מופת הגותית-ספרותית של תרבות ישראל העתיקה. בעוד מיתוסים רווחים של תרבויות העת העתיקה מספרים את גבורתם של לוחמים בשדה הקרב, גיבוריה של ספרות חז"ל הם גיבורי הרוח. סיפוריהם מלאי החוכמה מנכיחים רגעים של שמחה וכאב בחיי משפחה, תחרות וקנאה בין עמיתים ורגעי חמלה וחסד כלפי מצוקת הזולת. ‏דרמות אנושיות, התמודדויות פוליטיות, דילמות מוסריות, ביקורת עצמית נוקבת, משעשעת לעתים, ותהייה מול המסתורין חוברים באגדתא ומציעים לקורא חוויה אנושית, רוחנית ותרבותית.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 אוריינטליזם במבחן

אוריינטליזם במבחן
מאת: אורי רוסט

ספרו של אורי רוסט, אוריינטליזם במבחן, מתמקד בתקופה מכרעת בהיסטוריה של המזרח התיכון בעת החדשה (1922-1914). בתקופה זו קרסה האימפריה העות'מאנית, נוצרו ישויות מדיניות חדשות, נקבעו גבולות, עוצבה שיטת המנדטים והוענקה עצמאות למצרים שהייתה בשליטה בריטית זה מכבר. המדיניות הבריטית הייתה בעיקרה פרי יצירתם של "אנשי השטח", "האוריינטליסטים" או "הערביסטים" – כמו לורנס "איש ערב", מרק סייקס, רונלד סטורס, גרטרוד בל ואחרים.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הבוגד בירושלים

הבוגד בירושלים
מאת: דזמונד סיוורד

מי היה יוסף בן-מתתיהו - בוגד או נאמן לעמו? פחדן או אמיץ? כוהן ומצביא ביהודה או איש החצר הקיסרית ברומא? בשנת 66 לספירה, כאשר מרדו היהודים באימפריה הרומית, נתמנה יוסף בן-מתתיהו - טיטוס פלאביוס יוספוס - בן למשפחת כוהנים, למפקד הצבא היהודי בגליל. עם נפילת יודפת, שעליה פיקד, הוא נשבה בידי הרומאים ובהיותו בשבי ניבא לאספסיאנוס שיהיה קיסר. לאחר שנבואתו התגשמה, שיחרר אותו אספסיאנוס והפכו לבן חסותו וליועץ של הלגיונות הרומיים.

הוצאה לאור: זמורה-ביתן

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 הדרך אליך

הדרך אליך
מאת: קרנית גולדווסר

הדרך אליך הוא תיעוד אמיץ וכן של אישה שהבטיחה לבעלה להביא לו את הירח אם יקרה לו משהו, ונלחמה בציפורניים כדי לעמוד בהבטחתה. הספר משחזר את מאבקן הנחוש של אישה אוהבת ומשפחה מסורה להשיב הביתה את הבן האובד. במבט מפוכח, ישיר וללא שמץ של העמדת פנים, מספרת קרנית איך זה באמת עובד מאחורי הקלעים, איך נראית ההתנהלות היומיומית של מאבק כזה בבית פנימה, מה באמת קורה אחרי שמצלמות הטלוויזיה כבות, ולמה היה כל כך חשוב להתרוצץ בטירוף בין ראש הממשלה לאפיפיור, בין הילרי קלינטון לאחמדינג'אד.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות לא בדיונית

 הטוב הרע והעולם

הטוב הרע והעולם
מאת: תמר עילם גינדין

ספר זה פורש את סיפורה של איראן הטרום-אסלאמית, נוגע מעט בהיסטוריה והרבה בנושאי דת ותרבות: מלווה את הארים בהגיעם לארצם-של-הארים, היא איראן, ועוקב אחר התפתחות לשונם; מלווה את זרתושטרה מרגע היווצרותו, דרך היוולדו ועד מותו; מגלה אחת ולתמיד למה אנחנו כאן, ומכיוון שאנחנו חייבים לדעת גם מה יָצא לנו מזה, יעסוק גם בקשר היהודי: השפעות איראניות על היהדות, השפעות על העברית, ופרק מיוחד על מגילת אסתר.

הוצאה לאור: מודן והאוניברסיטה המשודרת

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הכאב הכרוני

הכאב הכרוני
מאת: שמעון שירי

כאבים כרוניים מסוגים שונים גורמים סבל ומצוקה מתמשכים בקרב חלקים ניכרים מהאוכלוסייה. מרבית הסובלים מכאבי ראש, כאבי גב או מכאבים ממושכים אחרים חווים ירידה משמעותית באיכות חייהם ובתפקודם בתחומי החיים המרכזיים: עבודה, משפחה ותפקוד חברתי. לכאב הממושך מתלווים על פי רוב חרדה, דיכאון, מתח ופחד שמחמירים את הכאב ומדרדרים את חיי הסובלים ממנו בתהליך שאפשר לדמות כירידה מתמשכת במדרגות לולייניות.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 המוסד והמיתוס

המוסד והמיתוס
מאת: גד שמרון

במשך שנים ניהל שמרון חיים כפולים: בגלוי עיתונאי ב"מעריב", אבל במקביל, בחשאי, לוחם "מוסד" הפועל לא פעם בארצות עוינות ותוך סיכון חיים. אחרי פרישתו כתב את רב-המכר "המוסד והמיתוס", שבו בדק כיצד קנה לעצמו ארגון ביון קטן של מדינה זעירה שם בינלאומי כנועז, המתוחכם והמוצלח בעולם. כאחד מבפנים הרשה לעצמו שמרון לוותר על הפאתוס ועל הברווזים העיתונאיים. סוכני המוסד שלו נראים כמו השכן מלמטה, ובכל זאת הם אלה שמנהלים, בהצלחה חסרת תקדים, את מלחמות הצללים של ישראל.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות לא בדיונית

 ישראל עתיד מוטל בספק

ישראל עתיד מוטל בספק
מאת: רישאר לאוב ואוליבייה בורוכוביץ

והיה ויימשך הסכסוך עם העולם הערבי, האם יעמדו לרשותה של ישראל האמצעים לבלום את הסכנות המאיימות עליה? בסופו של דבר, האם הישראלים אינם צריכים להיות מעוניינים, לא פחות מהפלסטינים, בחתימה על הסכם שלום בר-קיימא ובנרמול יחסיהם עם כלל שכניהם? האם השנאה, ההשפלות והכישלונות הדיפלומטיים שהצטברו מזה שנים רבות כל כך משאירים עדיין איזשהו פתח למוצא של שלום? כלום אין זה מאוחר מדי?

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2011
מוצגים 12 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים