ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2011 - ספרות תרגום
מוצגים 22 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 יצורים מופלאים

יצורים מופלאים
מאת: טרייסי שבלייה

מהרגע שבו הכה בה ברק בינקותה, היה ברור שמרי אנינג נועדה לגדולות. כשהיא מוצאת מאובנים של יצורים מסתוריים בצוקים הסמוכים לביתה, פורצת סערה בעולם המדע, שכן תגליותיה מערערות על התפיסות המקובלות באשר לבריאת העולם ומעוררות דיונים על אודות מוצא האדם. ואולם בזירה הנשלטת על ידי גברים, מרי מוצאת את עצמה עד מהרה בתפקיד המשרתת ונאלצת להתמודד עם דעות קדומות בקרב הקהילה האקדמית, עם רכילות זדונית בקרב שכניה ועם שברון לב עקב אהבה אסורה. אפילו הטבע מהווה איום ומשלח בה כפור, סופות ומפולות סלעים.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

 יש תנינים בים

יש תנינים בים
מאת: פאביו ג'דה

אם נולדת באפגניסטן, במקום הלא-נכון ובזמן הלא-נכון, יכול להיות שגם אם אתה ילד בגובה של כבשה, מישהו ידרוש את חייך. אבא שלך נרצח כשעבד בשביל אדון עשיר, הסחורה של המשאית שבה נהג נשדדה. ואתה זה שהיית צריך לשלם על כך, אחרי שהפאשטון החליט לנקום על הנזק שנגרם לו ולהפוך אותך לעבד. ככה זה כשאתה אזרי. כשדופקים על הדלת, אתה רץ להתחבא בבור שאמא שלך ואתה חפרתם ליד תפוחי האדמה, אבל עכשיו, כשאתה בן עשר, אתה כבר גדול מדי בשבילו, אז יום אחד היא אומרת לך שאתם חייבים לנסוע.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה- ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 כבלי קסם

כבלי קסם
מאת: אורסון סקוט קארד

ברגע שאיוון בן העשר נכנס אל קרחת היער שבהרי הקרפטים, חייו השתנו לנצח. על גבי כן מוקף בעלי שלכת נחה בדממה הנסיכה קתרינה היפה, כאילו מתה. אבל מתחת לעלים שסביבה רוחשת נוכחות מרושעת המבריחה אותו חזרה אל החווה של בן דודו. עכשיו, עשר שנים לאחר מכן, איוון הוא סטודנט אמריקאי שעומד להתחתן בקרוב. אך הוא אינו מסוגל לשכוח את אותו יום רחוק ביער – או לשכנע את עצמו שהייתה זו רק פנטזיה במוחו של ילד.

הוצאה לאור: אופוס

סיווג: ספרות מתורגמת

 לא יום ולא לילה

לא יום ולא לילה
מאת: פרדריק רייקן

בזמן מלחמת העולם השנייה ברחה הילדה בוורלי רבינוביץ' מאירופה. כחמישים שנה לאחר מכן, כשהיא נופשת בפלורידה עם משפחתה, מפגש מקרי מוביל אותה לרגע של הארה, שבו היא חשה שאביה, שנרצח בשואה, נמצא בקרבת מקום. זהו הראשון מבין מאורעות רבים שמנחים את בוורלי ואת האנשים בחייה לעבר תגליות מפתיעות. סיפורה של בוורלי משתלב בסיפורם של אנשים אחרים: סולנית צעירה של להקת רוק שאחיה שרוי בתרדמת, סוכן FBI הרודף זה עשרים שנה אחרי עבריינית נמלטת...

הוצאה לאור: כתר ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 מגידו

מגידו
מאת: מתיו דן

ויל קוצ'רן הוא סוכן בשירות המודיעין החשאי האנגלי, ה-MI6, אבל הוא לא פועל לפי החוקים. כשצריך לבצע משימה – ויל קוצ'רן יבצע אותה, בכל מחיר. לפחות כך היה עד היום. המפעילים שלו יודעים שהוא הימור מסוכן, אבל הם מבינים שהוא כנראה היחיד שיכול לעצור את הטרוריסט המבוקש בעולם, קצין ביון איראני ששמו המבצעי מגידו. ומגידו עומד לבצע את פעולת הטרור האחרונה שלו – פעולה שכמוה העולם עוד לא ראה.

הוצאה לאור: ספרי עליית הגג

סיווג: ספרות מתורגמת

 מישהו יודע את שמי

מישהו יודע את שמי
מאת: לורנס היל

באיו, השנה היא 1745: יציאה שגרתית מהכפר הקטן באפריקה משנה לעד את חייה של הילדה אַמינַטָה דיאַלוֹ: סוחרי עבדים חוטפים אותה ואחרי מסע מפרך היא נמכרת לעבדות באמריקה. שם אהובה וילדיה ייקרעו ממנה, ההבטחות הניתנות לה יופרו שוב ושוב, אבל אמינטה תישאר נאמנה לעצמה, תרכוש השכלה ותיעזר בתבונתה ובכישוריה כדי לעזור לאחיה השחורים ולרכוש לעצמה מעמד אצל אדוניה הלבנים.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 מכתבים של אהבה

מכתבים של אהבה
מאת: מריה נורובסקה

ברצף של מכתבים מנסה אלז'בייטה לגלות לאהובה את אשר הסתירה מפניו כל חייהם. אלז'בייטה אלסנר היא בת לאם נוצרייה ולאב יהודי, שאליו היא קשורה במיוחד. עם גירושו של האב לתחומי הגטו בוורשה, היא מחליטה להצטרף אליו. שם, על מנת להציל את אביה ואת עצמה מחרפת רעב היא הופכת לזונה. אלזבייטה רק בת שש-עשרה. עם בריחתה של אלז'בייטה מהגטו היא מאמצת לעצמה שם בדוי ומנסה לאסוף את חייה מחדש, אולם עברה רודף אותה ואינו נותן לה מנוח.

הוצאה לאור: ספרית פועלים

סיווג: ספרות מתורגמת

 נשים בתמונות

נשים בתמונות
מאת: שיוון פרקינסון

בשלהי המאה התשע עשרה, מארי - סטודנטית צעירה ויפהפייה - מגיעה לפריז מקופנהגן במטרה להיות ציירת. עד מהרה היא מוצאת עצמה מוקפת אמנים בבתי קפה הומים ונסחפת לעולם של פילגשים וניאופים, ציורים וחדרי סטודיו פריזאיים, עד שבסופו של דבר היא נתקלת בסוורין קרויר - שהיה מהבולטים שבציירי סקנדינביה. קרויר השתייך ל"ציירי סקיין" . סקיין היא עיירת חוף בצפון דנמרק, שבזכות הנוף והאור המיוחד שלה משכה אליה ציירים רבים שבאו לצייר באוויר הפתוח בהשפעת האימפרסיוניסטים הצרפתים. ציירים אלה חילקו את זמנם בין קופנהגן לסקיין, ונסעו לפריז לעתים קרובות.

הוצאה לאור: פן וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2011
מוצגים 22 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים