ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2011 - מקור ושירה
מוצגים 14 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 אדוני הבובות

אדוני הבובות
מאת: טל בר, עידו מרט

בינואר 1996, חודשים ספורים לאחר רצח ראש ממשלה בישראל, עוזבים זוג סוכני המוסד דב וליז את ביתם שבכוכב יאיר וממריאים לפריז לביצוע משימה חשאית – חיסולו או השבתו ארצה של סוכן שב״כ בכיר בדימוס שנמלט מהארץ. לאחר שיחה קצרה עם סוכן לשעבר, מחליטים השניים לא לבצע את המשימה שהוטלה עליהם, לשוב ארצה ולהמשיך בהליך פרישה משותף מהמוסד. שעות ספורות לאחר מכן, מוצאים בני הזוג את מותם בתאונת דרכים בפרוור מרוחק של פריז.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 הניגון שבלבבו

הניגון שבלבבו
מאת: זיוה שמיר

הספר הניגון שבלבבו מתחקה אחר דרכו של ביאליק אל השיר הלירי הקצר, ובוחן מהלכיה של דרך זו. אגב כך נבחנת גם דמותו של "האני" הדובר בשירים אלה. באמצעותה הציג ביאליק דיוקן עצמי מעורר הזדהות, אך גם דיוקן קולקטיבי של היהודי הארכיטיפי – יושב-האוהלים והנודד – שבכל דור ובכל אתר.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד וספרא

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 חשד לשיטיון

חשד לשיטיון
מאת: מאיה ערד

משך חמישה עשורים, למעלה מארבעה מהם בארצות-הברית, בנו לעצמם רותי וגיורא יקום משלהם, שאין בו מקום לאיש מלבדם. עכשיו, רגע לפני הפרישה של גיורא מעבודתו כפרופסור להנדסת אווירונאוטיקה, חוששת רותי שסדקים ראשונים נִבעים ביקום הזה. כשלחייהם מתפרצת נטעלי, היסטוריונית ישראלית צעירה שהגיעה לקליפורניה זה עתה, נראה שהיקום המשותף שלהם עומד להתנפץ לרסיסים. רמזים מבשרי רע צצים מכל עבר: שינויים בהתנהגות. אובססיה בלתי מובנת. כספים נעלמים מחשבון בנק.

הוצאה לאור: חרגול ועם עובד

סיווג: ספרות מקור

 טור אהבה

טור אהבה
מאת: חני גרפי

"טור אהבה" הרומן החדש של חני גרפי הוא סיפור מופלא שהתחיל בחלום. רומן מתח ששם את רוח האדם במרכז ומלמד משהו על אהבה. חייה המשמימים של צורפת היודאיקה נוגה הראל, מאותגרים בפתאומיות על ידי הצעה מפתה שאין היא יכולה לסרב לה: איש מסתורי בעל חזון והון, יוזם תחרות לבניית מנורת שבעת הקנים שתהיה נאמנה בכל פרט למנורת בית המקדש המקורית. מי שנועד לבנות את המנורה ,"צריך שיעבור שינוי פנימי, שיטפס בסולם דרגות הרוחניות, משלב נחות ביותר לדרגת שמים."

הוצאה לאור: אבן חושן

סיווג: ספרות מקור

 יותר מדי נינה

יותר מדי נינה
מאת: דלית אורבך

"זה לא שאני גדולה, כמו שהחיים קטנים," מסבירה נינה את ה"יותר מדי" שהיא. אבל גם היא יודעת שלחיות איתה זה כמו לגור בלונה פארק שאין בו פתחי יציאה. בגיל ארבעים וקצת פוגשת נינה לראשונה את אחותה התאומה שממנה הופרדה בלידתה. המפגש בין התאומות הזהות, השונות כל כך זו מזו, מעמת כל אחת מהן עם החוסרים שלה, ומעורר בהן רעב לטרוף את חצי העולם שנמנע מהן.הן מחליטות להתחלף ביניהן בכול. בבני הזוג, במשפחה המורחבת, בקריירות השונות ובחברים. מעשה מטורף זה מטלטל את חיי כל הסובבים אותן ומנפץ את המסכות שהפכו עם השנים לחלק בלתי נפרד מאישיותם.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 למה אתה לא מחייך

למה אתה לא מחייך
מאת: אודי שרבני

בתל־אביב של שנות השמונים הכול סלול ומובטח בחייו - הוא מלך הכיתה (למרות שהוא מהדר יוסף ולא מנאות אפקה), תלמיד טוב, אהוב הבנות, ובעיקר הכדורגלן הכי טוב בשכונה, זה שכולם צופים לו עתיד מזהיר. הוא האח הצעיר במשפחה ובן טיפוחיו של האח הגדול, המשמש כמורה דרך לנבכי הכדורגל והחיים. כל מי שסביבו יחיה לנצח, כך הוא מתכנן, אבל משהו משתבש בדרך ומטלטל את עולמו. גם המסלול הבטוח והמהיר להצלחה מתברר כדרך מפותלת, רבת תככים ומכשולים.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מקור

 מטעם 27 - ספר ברכט

מטעם 27 - ספר ברכט
מאת: יצחק לאור עורך

ספר ברכט מציע קריאה עשירה בטקסטים נבחרים של אחד מגדולי היוצרים במאה העשרים, ובטקסטים פרשניים על יצירתו. כפרויקט יחיד מסוגו בעברית, הוא מיועד לקהל המתעניין בתיאטרון ולקהל קוראי השירה. בספר מוקדשים כמאה עמודים לתרגומים מיצירות ברטולט ברכט. ברכט זכה לתפוצת קוראים רחבה בארץ, ואילו אנחנו בחרנו להביא בעיקר שירים שטרם תורגמו, מרביתם נכתבו בשנות הגלות הראשונות של ברכט, אחרי שנמלט מגרמניה בפברואר 1933.בספר הובאה השירה הפוליטית מהשנים ההן, למרות "הניתוח הפוליטי הכושל" של המחבר, כפי שמציינת חנה ארנדט במסת הביקורת המרתקת שלה שהבאנו, ממש מן הסיבה הזו: לטובת הדיון במבוכתו הפוליטית של ברכט באותן שנים.

הוצאה לאור: עמותת השכמה

סיווג: כתבי עת

 מי במים ומי באש

מי במים ומי באש
מאת: עזריאל לורבר

עלילת הספר חובקת עולם ומעבירה את הקורא בחטף מירושלים לוושינגטון, לטהרן, לרוסיה, לבירות אירופה ולכוחות קומנדו וצוללות גרעיניות שמתאמנים כדי לסכל את המזימה. בין לבין נחשפות דרכי הפעולה של ארגוני ביון וביון נגדי, וכל זה תוך כדי מירוץ מטורף כששעון ההפעלה של הפצצות הגרעיניות לא מפסיק לתקתק.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2011
מוצגים 14 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים