ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2011 - כל הספרים
מוצגים 65 ספרים ב 9 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבא
 טרטקובר

טרטקובר
מאת: דוד טרטקובר

"ספר המסכם ארבעים שנות יצירה של דוד טרטקובר, שהוא אולי ההגדרה המדוייקת ביותר למונח "עיצוב ישראלי". אפשר להתייחס אל הספר הזה כספר, ואפשר לראות בו גם לבנת חבלה. בלוק בן חמש מאות עמודים המציגים דרך מעשה ידיו ומלאכת מחשבתו של איש אחד לבד את ההיסטוריה של כולנו, החל מראשית שנות השבעים ועד היום."

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

 יותר מדי נינה

יותר מדי נינה
מאת: דלית אורבך

"זה לא שאני גדולה, כמו שהחיים קטנים," מסבירה נינה את ה"יותר מדי" שהיא. אבל גם היא יודעת שלחיות איתה זה כמו לגור בלונה פארק שאין בו פתחי יציאה. בגיל ארבעים וקצת פוגשת נינה לראשונה את אחותה התאומה שממנה הופרדה בלידתה. המפגש בין התאומות הזהות, השונות כל כך זו מזו, מעמת כל אחת מהן עם החוסרים שלה, ומעורר בהן רעב לטרוף את חצי העולם שנמנע מהן.הן מחליטות להתחלף ביניהן בכול. בבני הזוג, במשפחה המורחבת, בקריירות השונות ובחברים. מעשה מטורף זה מטלטל את חיי כל הסובבים אותן ומנפץ את המסכות שהפכו עם השנים לחלק בלתי נפרד מאישיותם.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 יצורים מופלאים

יצורים מופלאים
מאת: טרייסי שבלייה

מהרגע שבו הכה בה ברק בינקותה, היה ברור שמרי אנינג נועדה לגדולות. כשהיא מוצאת מאובנים של יצורים מסתוריים בצוקים הסמוכים לביתה, פורצת סערה בעולם המדע, שכן תגליותיה מערערות על התפיסות המקובלות באשר לבריאת העולם ומעוררות דיונים על אודות מוצא האדם. ואולם בזירה הנשלטת על ידי גברים, מרי מוצאת את עצמה עד מהרה בתפקיד המשרתת ונאלצת להתמודד עם דעות קדומות בקרב הקהילה האקדמית, עם רכילות זדונית בקרב שכניה ועם שברון לב עקב אהבה אסורה. אפילו הטבע מהווה איום ומשלח בה כפור, סופות ומפולות סלעים.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

 יש תנינים בים

יש תנינים בים
מאת: פאביו ג'דה

אם נולדת באפגניסטן, במקום הלא-נכון ובזמן הלא-נכון, יכול להיות שגם אם אתה ילד בגובה של כבשה, מישהו ידרוש את חייך. אבא שלך נרצח כשעבד בשביל אדון עשיר, הסחורה של המשאית שבה נהג נשדדה. ואתה זה שהיית צריך לשלם על כך, אחרי שהפאשטון החליט לנקום על הנזק שנגרם לו ולהפוך אותך לעבד. ככה זה כשאתה אזרי. כשדופקים על הדלת, אתה רץ להתחבא בבור שאמא שלך ואתה חפרתם ליד תפוחי האדמה, אבל עכשיו, כשאתה בן עשר, אתה כבר גדול מדי בשבילו, אז יום אחד היא אומרת לך שאתם חייבים לנסוע.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה- ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 כבלי קסם

כבלי קסם
מאת: אורסון סקוט קארד

ברגע שאיוון בן העשר נכנס אל קרחת היער שבהרי הקרפטים, חייו השתנו לנצח. על גבי כן מוקף בעלי שלכת נחה בדממה הנסיכה קתרינה היפה, כאילו מתה. אבל מתחת לעלים שסביבה רוחשת נוכחות מרושעת המבריחה אותו חזרה אל החווה של בן דודו. עכשיו, עשר שנים לאחר מכן, איוון הוא סטודנט אמריקאי שעומד להתחתן בקרוב. אך הוא אינו מסוגל לשכוח את אותו יום רחוק ביער – או לשכנע את עצמו שהייתה זו רק פנטזיה במוחו של ילד.

הוצאה לאור: אופוס

סיווג: ספרות מתורגמת

 לא יום ולא לילה

לא יום ולא לילה
מאת: פרדריק רייקן

בזמן מלחמת העולם השנייה ברחה הילדה בוורלי רבינוביץ' מאירופה. כחמישים שנה לאחר מכן, כשהיא נופשת בפלורידה עם משפחתה, מפגש מקרי מוביל אותה לרגע של הארה, שבו היא חשה שאביה, שנרצח בשואה, נמצא בקרבת מקום. זהו הראשון מבין מאורעות רבים שמנחים את בוורלי ואת האנשים בחייה לעבר תגליות מפתיעות. סיפורה של בוורלי משתלב בסיפורם של אנשים אחרים: סולנית צעירה של להקת רוק שאחיה שרוי בתרדמת, סוכן FBI הרודף זה עשרים שנה אחרי עבריינית נמלטת...

הוצאה לאור: כתר ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 לד זפלין - סיפורה של להקת הרוק

לד זפלין - סיפורה של להקת הרוק
מאת: ריצ'י יורק

ריצ'י יורק, היה בן בית בחבורת זפלין. יורק תיעד את עלייתם המטאורית מסצנת הרית'ם אנד בלוז הבריטית אל פסגת העולם, כל זאת לצד תיאור שערוריות סקס, סמים ורוקנרול ידועות לשמצה (לרבות השחתת סוויטות יוקרתיות בבתי מלון) שנקשרו בשמה של הלהקה. אולם יורק גם מביא עדויות ממקור ראשון אשר ממחישות באופן חסר תקדים את הלך הרוח בלהקה, את נקודת המבט של ארבעת המוזיקאים המופלאים שהרכיבו את ההרכב הבלתי נשכח הזה - את תובנותיהם באשר למסלולם לצמרת. ספרו של יורק עתיר בנתונים מהימנים על מכירות האלבומים ומסעי ההופעות,

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

 למה אתה לא מחייך

למה אתה לא מחייך
מאת: אודי שרבני

בתל־אביב של שנות השמונים הכול סלול ומובטח בחייו - הוא מלך הכיתה (למרות שהוא מהדר יוסף ולא מנאות אפקה), תלמיד טוב, אהוב הבנות, ובעיקר הכדורגלן הכי טוב בשכונה, זה שכולם צופים לו עתיד מזהיר. הוא האח הצעיר במשפחה ובן טיפוחיו של האח הגדול, המשמש כמורה דרך לנבכי הכדורגל והחיים. כל מי שסביבו יחיה לנצח, כך הוא מתכנן, אבל משהו משתבש בדרך ומטלטל את עולמו. גם המסלול הבטוח והמהיר להצלחה מתברר כדרך מפותלת, רבת תככים ומכשולים.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2011
מוצגים 65 ספרים ב 9 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים