ספרים שראו אור בחודש יולי 2011 - כל הספרים
מוצגים 54 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 בקשתה האחרונה

בקשתה האחרונה
מאת: אילנה ברנשטיין

לאחר שבישרה לאמא שהרופא התקשר ואמר "נראה שזה סרטן"ף מקבלת עליה הבת, אלה, סופרת באמצע חייה, את הטיפול באמה המתקרבת אל מותה ובאביה שיישאר בחיים אחריה. היא מתלווה לאם בבדיקות ובניתוחים בבתי החולים, אורזת את תכולת בית ההורים בחיפה ומעבירה אותם לדירה סמוכה לדירתה בתל אביב - וכל אלה בשעה שיחסיה עם בן זוגה המשורר הולכים ומתפוררים בעקבות הבגידות הבלתי פוסקות שלו. בד בבד נפתחים חשבונות העבר בין הבת להוריה, ונחשפת מערכת יחסים מורכבת, לא קלה, מלאה כאב, אבל גם מלאה ברגעים מרגשים.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 ברומשטיין  מאשין

ברומשטיין מאשין
מאת: פטר אדולפסן

שני הרומנים הקצרים ברומשטיין ומאשין הם בעיני רבים התגליות הגדולות ביותר בספרות הדנית של העשור האחרון. בברומשטיין, אדולפסן מבצע הקבלה בין הסיפור של אירופה במאה ה-20 לסיפורה של אבן מיוחדת - מבריאת העולם ועד התקופה העכשווית. במאשין, שלד קדמוני של סוסה הנמצא בכביש נידח באוסטין, טקסס, גורם לתפנית בחייהן של שתי דמויות החולפות במקרה בסמוך במכוניתן.

הוצאה לאור: סמטאות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 בשם אחותי

בשם אחותי
מאת: תהל רן

ברומן אוטוביוגרפי מטלטל מביאה תהל רן את הסיפור הלא-ייאמן שלה ושל אחותה ציפי, הצעירה ממנה בשנה. סיפורן של שתי ילדות רכות שהוצאו מבית הוריהן, ונדדו בין פנימיות, משפחות אומנה ומוסדות לילדים במצוקה. בבגרותה הצליחה תהל ליצור לעצמה חיים מלאי צבע ויצירה, אולם חייה כרוכים לבלי הפרד בחיי אחותה שמתמודדת עם מחלת נפש. תהל מלווה את ציפי באומץ ונאבקת על חירותה, אבל הקשר הסימביוטי ביניהן - סבוך, חשוף, מדמם - דוחף אותן לא פעם אל קצוות של אהבה עצומה וכאב עמוק.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות לא בדיונית

 ג`ירפה לא עפה

ג`ירפה לא עפה
מאת: רינה פרנק מיטרני

ג´ירפה לא עפה הוא סיפורן של שתי נשים שרוטות ושורטות אשר הצליחו להתגבר על חוסר ביטחון, מחלה, בגידה ודעות קדומות. הן הפנימו את העובדה שזוגות מושלמים יש רק בחנות נעליים, והקימו בית ספר ייחודי לעיצוב שבו לומדים גם לחיות את החיים עצמם, במלואם. שתי הנשים הללו, השונות כל כך, הן הקטבים בחייו של נועם, תלמיד בבית ספרן, שהופך לחבר ולעוגן בחייהן הפרטיים והמקצועיים כאחד .

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מקור

 גארו - מותחן כבשים ועזים

גארו - מותחן כבשים ועזים
מאת: לאוני סוואן

סוף־סוף זה קורה: תעלומה חדשה לכבשים החוקרים מגלנקיל, העוזבים את אירלנד מולדתם ומגלים את אירופה. יחד עם רבקה הרועה הם באים לעת חורף לשכון בצל טירה צרפתית מבודדת, ובשכנותן של עזים. אבל לא זו בלבד שהעזים, קרבתו של יער חשוך והשלג הרב היורד מן השמים אינם מנעימים להם את שהותם אלא שגם קורים דברים מבהילים מאוד: איילים מתים ביער לפתע פתאום, מוות לא טבעי, אדם מת שוכב בצל האלון הזקן, כבש זר רומז על אסונות מסתוריים, שקרו ועלולים לקרות שוב, ועזים מלחששות על גארו, ברייה מסתורית, שמהלכת אימים, ספק זאב ספק אדם, ושמא זאב בתוך אדם.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מתורגמת

 דיוויד בואי - ביוגרפיה

דיוויד בואי - ביוגרפיה
מאת: מארק ספיץ

הביוגרפיה של דיוויד בואי היא יותר מסיפור של אמן מצליח. עיתונאי הרוק מארק ספיץ מציג את התמונה המקיפה ביותר של אחת מהדמויות הצבעוניות, המשפיעות והחמקמקות ביותר בתולדות המוזיקה הפופולרית. הוא מצייר את דיוקנו של אדם שידע תמיד ללכוד את רוח התקופה, להשתנות יחד איתה ולהפוך לנציג שלה. הספר פורש בפני הקורא את סיפור חייו של בואי באופן מקיף ומפורט, כפי שלא נעשה מעולם: הילדות בבית המדכא בפרברים, היחסים הבעייתיים עם אח למחצה המעורער בנפשו, הכמיהה לבריחה מכל אלה דרך המוזיקה והעיר הגדולה, לונדון...

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

 האדם מנתק משמעות

האדם מנתק משמעות
מאת: רון אהרוני

מה מפעים בשיר? ומה מצחיק בבדיחה? שתי החידות האלה מעסיקות הוגים מזה אלפיים וחמש מאות שנים. בספרו החדש "האדם מנתק משמעות" מציע רון אהרוני גישה לא שגרתית: חיבור בין השתיים. לשיר ולבדיחה תכונות משותפות רבות (דוגמה בולטת - הקיצור) וכמעט אותו אוצר טכניקות. רון אהרוני חוקר את חידת הדמיון הזה, ומגלה מהלך מחשבה משותף לשניהם, שאחראי לו.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 האזורים הכחולים

האזורים הכחולים
מאת: דן בוטנר

אזור כחול" הוא אזור שבו אנשים חיים שנים רבות יותר, אזור שבו אנשים שומרים על בריאות וחיוניות גם בגיל 80, 90, ואפילו מאה. אבל איך בדיוק הם עושים את זה - בזכות הגנטיקה? התפריט? הגורל? או אולי יש משהו שונה מהותית בגישתם הכללית לחיים? דן בוטנר, מצויד במחקרים האחרונים של מומחי אריכות הימים, נדד אל ארבעה אזורים כחולים - סרדיניה שבאיטליה, אוקינאווה שביפן, לומה לינדה שבקליפורניה וחצי האי ניקויה בקוסטה ריקה - כדי למצוא את התשובה.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן

סיווג: ספרי פנאי ואוכל

ספרים שראו אור בחודש יולי 2011
מוצגים 54 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים