ספרים שראו אור בחודש יולי 2011 - כל הספרים
מוצגים 54 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 אפקט הפייסבוק

אפקט הפייסבוק
מאת: דייוויד קירקפטריק

דייוויד קירקפטריק, כתב טכנולוגיה ותיק, זכה לשיתוף פעולה מלא מצד המנהלים הבכירים בפייסבוק בחקירתו כיצד נוצרה פייסבוק, מדוע פרחה ולאן מועדות פניה. הוא מתעד את הצלחותיה וטעויותיה, ומספק לקוראים את הניתוח השלם ביותר עד כה של מארק צוקרברג, הדמות המרכזית בנסיקתה המדהימה של החברה. את הסיפור הזה על פייסבוק לא תמצאו בשום מקום אחר.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 ארור אתה נהר הזמן

ארור אתה נהר הזמן
מאת: פר פטרסון

השנה היא 1989, ומעגלי החיים של ארוויד נסדקים בזה אחר זה: אמו מאובחנת כחולת סרטן, נישואיו מתפרקים וברקע - האב הגדול, הגוש הקומוניסטי, מתמוטט גם הוא. על רקע השינויים הבלתי נסבלים הללו מחליט ארוויד לעשות מעשה: הוא יעזוב את נורבגיה וייסע לאמו בדנמרק, אלא שלא חיים חדשים מזמן המסע הזה, כי אם את חייו הישנים: שוב הוא ינסה לרצות את אמו המאוכזבת ממנו ומהישגיו, שוב ייזכר בתקופה בה חיזר אחר אשתו, שוב יציפו תמונות מחופשות ילדות על חוף בדנמרק את נפשו.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 ארץ, ברית

ארץ, ברית
מאת: עפרה ישועה-ליית

ישועה-ליית אינה חוששת לתקוף את הציבור שאין נהוג לתקוף תקשורתית: אלו המגדירים עצמם "חילונים ישראלים", אך דבקים במרכיבים הדתיים של חוקי המדינה היהודית. באמצעות סיפורים אישיים, נתונים והתבוננות מעמיקה על החברה, מעלה ישועה-ליית סוגיות עקרוניות המציגות את הפגיעה המתמשכת בציבור החילוני: אפליית הנשים בדיני אישות ורכוש, התפוררות חברתית הנובעת מאי הפרדת הדת מהמדינה, ייקור המזון גם עבור אלה שאינם מבקשים הכשר רבני ועוד.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 בא לעולם

בא לעולם
מאת: מרגרט מצאנטיני

ג'מה, גיבורת הספר, נוטשת את ארצה ואת חיי השגרה ונוסעת עם בנה פייטרו בן השבע-עשרה לחופשה בסרייבו. זו גם נסיעה אל עברהּ של ג'מה, אל הנקודות האפלות והמאושרות בביוגרפיה שלה ושל בנה. בשדה התעופה של סרייבו - עיר גבול בין מזרח למערב, המתאוששת מפגעי מלחמת האזרחים שעברה בשנות התשעים - ממתין לה גוייקו, משורר בוסני, האיש שהכיר לה לפני שנים רבות את אהבת חייה, דייגו, צלם איטלקי רב כישרון.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

 בבקשה תשגיחי על אמא

בבקשה תשגיחי על אמא
מאת: קיונג סוק שין

מערכת היחסים המורכבת בין אימהות לילדיהן עומדת במרכזו של הרומן. אמם המבוגרת של ארבעה ילדים שבגרו ועזבו את הבית נעלמת בתחנת הרכבת של סיאול. מבועתים וחסרי אונים הם מתאספים בביתו של האח הבכור כדי לנסות למצוא אותה בכרך האדיר. סיפורה של האם, שהוא גם סיפורם שלהם, נפרש על ידי ארבע דמויות מבני המשפחה. הזיכרונות מעלים את דיוקנה המורכב של האם שגידלה את ילדיה בעוני מרוד והקריבה את חלומותיה על מזבח חלומותיהם, כמו גם את הפער הנצחי בין הורים לילדיהם. דווקא היעדרותה הבלתי צפויה של האם הופכת אותה לנוכחת. זהו רומן על ההקרבה השקטה והאושר הסודי של האימהות.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 בונסאי, חייהם הפרטיים של העצים

בונסאי, חייהם הפרטיים של העצים
מאת: אלחנדרו סמבּרה

בונסאי הוא סיפורו של אדם שמסתגר בחדרו לאחר שאהובתו עוזבת אותו, ומחליט להקדיש את זמנו לניהול יומן קפדני המתאר את השינויים העוברים על עץ הבונסאי שהוא מגדל. חוויותיו האנושיות והספרותיות של הגיבור בספר מאירות את נפשו המיוחדת באמצעות סיפור בלתי נשכח ופרוזה מרגשת. בחייהם הפרטיים של העצים, העלילה מתרחשת כולה בלילה אחד. חוליאן ממתין לחברתו, שמאחרת לחזור הביתה, ומרדים את בתו החורגת, דניאלה, באמצעות סיפורים על חייהם של העצים.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות מתורגמת

 בפעם הזאת

בפעם הזאת
מאת: מירון ח. איזקסון

בפעם הזאת הוא קובץ שיריו התשיעי של מירון ח. איזקסון. בשירי הספר ניכר היטב מהלך שירי חדש, שאף כי אינו מוותר על חותמו הפואטי, האישי והייחודי של איזקסון שאין לטעות בו, בכל זאת השירים כאן, נפתחים יותר, מתבהרים, ומקיימים דיאלוג זורם עם הקורא.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 בצל האב

בצל האב
מאת: ברנד וולשלגר

ברנד וולשלגר גדל בשנות השבעים, בצל זיכרונות שלא מדברים בהם וברקע אמונות אנטישמיות מושרשות היטב. אביו היה קצין בוורמאכט בזמן מלחמת העולם השנייה, ואף קיבל את "אות הברזל", אות הכבוד היוקרתי ביותר של צבא גרמניה, באופן אישי מידיו של היטלר. כשבכל זאת ביקש בנו, ברנד, הסבר, הוביל הדבר לשרשרת מפתיעה של התרחשויות: לאחר חשיפת סוד העבר שאין למחול לו, וולשלגר מרד באביו, התגייר ואף היגר לישראל. כתוצאה מכך גם נגרם קרע שלא התאחה עוד בינו לבין משפחתו.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות לא בדיונית

ספרים שראו אור בחודש יולי 2011
מוצגים 54 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים