ספרים שראו אור בחודש מאי 2011 - כל הספרים
מוצגים 53 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 לצאת מתקיעות - מקיפאון לזרימה

לצאת מתקיעות - מקיפאון לזרימה
מאת: טימותי בטלר

כשאנו ניצבים מול משבר בעבודה או בחיינו האישיים, אנו מנסים לפלס את דרכנו קדימה באמצעות השקפות העולם והדפוסים הישנים שלנו. עד מהרה אנו מבינים שזה לא עובד ומגיעים למבוי סתום ולתקיעות. האנרגיה וכוח הרצון מתחילים להימוג; האמונה שלנו בעצמנו נראית פחות ודאית. אנחנו מתחילים שוב לשמוע את קולם המציק של ביקורת עצמית ושל ספקות ישנים בדבר היכולות שלנו והכיוון שבחרנו. נראה לנו שאנו שוקעים. בתחילה עשויות תחושות אלה לעורר דאגה, אך עלינו לדעת לזהות אותן כסימנים לתחילתו של תהליך חשוב.

הוצאה לאור: פקר בשיתוף אופוס

סיווג: ספרי מודעות ורוחניות

 לקרוא את אורלי קסטל-בלום

לקרוא את אורלי קסטל-בלום
מאת: אורי ש. כהן

"היצירה של אורלי קסטל-בלום עומדת בפני עצמה כאחד הביטויים המעניינים והעמוקים של הזמן הזה, והיא תמשיך להיות רלוונטית גם כשאנחנו נחדל. היא אינה זקוקה לפרשנות, אך הפרשנות יכולה להיטיב איתה, לפתוח אותה אל המקום, לקשור אותה אל העכשיו. במילים אחרות: לסייע במשהו לתהליך הפלאי שבו הקורא והכותב הולכים לאיבוד בסיפור."

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות מקור

 לקרוא את דן צלקה

לקרוא את דן צלקה
מאת: אורי הולנדר

"מי שיקרע צוהר לעולמו המופלא של צלקה יגלה עד מהרה שמעטים הסופרים העבריים שהחמיאו כך לקוראם; מעטים הסופרים שהניחו מראש בכל שורת רומן, סיפור קצר, מסה או שיר, כי זה הניצב מולם אינו אלא הקורא המיטבי. בניגוד לסופרים עבריים רבים, שוויתרו - מי במודע ומי שלא במודע - על קורא זה, צלקה לא חדל לשוחח עמו ולו לרגע, משורתו הראשונה ועד לשורתו האחרונה. במובן זה, עולמו של צלקה אינו אוצר בלתי נגיש החבוי במעבה מערה אפלה, אלא סוד גלוי. כל קורא שיבקש להצטרף אל "אחוות הסתרים" הצלקאית, מוזמן לעשות זאת מעצם היותו קורא."

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות מקור

 לקרוא את שי עגנון

לקרוא את ש"י עגנון
מאת: אריאל הירשפלד

"יצירתו של שמואל יוסף עגנון היא מן המבטים הנוקבים ביותר שניתנו באדם היהודי אי-פעם. עגנון בוחן את מצבו של האדם היהודי, גם זה המאמין, ומגלה את בדידותו הנוראה ואת גבורתו הטרגית ליצור אמונה ומשמעות גם כשהכול חרב מסביבו. הוא גם יוצר רגעי חסד וחמלה, באותם רגעי התבוננות עוצרי-נשימה המאירים את גיבוריו בהילה בוהקת, ברגעים בהם הם יכולים פתאום להכיל את מלוא ההרס והכאב של גורלם, והם גדלים להיות ענקים כגודל כאבם. ובנוסף, עגנון הוא מבעלי ההומור החד ביותר בספרות העברית, ובעל מגוון אירוניות אדיר שתחכומו גדל לעיני הקורא בכל קריאה נוספת של סיפוריו."

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות מקור

 מבחר יצירותיו של טי אס ספיווט

מבחר יצירותיו של טי אס ספיווט
מאת: רייף לארסן

טי אס ספיווט - נער בן שתים־עשרה מחווה במונטנה - מתעד, מאייר וממפה באובססיביות את העולם שלו, החל בדיאגרמות של דפוסי השיחה בשולחן ארוחת הערב, דרך תענוגות החיים במקדונלד'ס וכלה בנתיבי ההתקרחות של גברים. כשהקרטוגרף הגאון הזה מקבל שיחת טלפון לא צפויה בדבר זכייתו בפרס יוקרתי בוושינגטון, הוא בורח מהבית להרפתקה פרועה של חציית ארצות הברית, שבמהלכה אנו לומדים להכיר את העולם מבעד לעיניו ונחשפים בהדרגה לעולמו הפנימי.

הוצאה לאור: מחברות לספרות

סיווג: ספרות מתורגמת

 מדריך לציפורים של מזרח אפריקה

מדריך לציפורים של מזרח אפריקה
מאת: ניקולאס דרייסון

מר מאליק האלמן, המאופק והנכבד. לא הייתם מבחינים בו ברחובות ניירובי, אך מתחת לחזותו הלא מרשימה מפעמים לב חם ותשוקה סודית, והוא מאוהב עד כלות במנחת סיורי הצפרות של יום שלישי מטעם האגודה האורניתולוגית של מזרח אפריקה, רוז מְבּיקוָוה. בעודו מתכנן בהיסוס כיצד יזמין את רוז לנשף הציד השנתי, הארי חאן הזוהר מגיע העירה ומבהיר לכולם שגם הוא מעוניין בה. כשמר מאליק, בלהט הרגע, מגלה את רגשותיו לחבריו במועדון, נערכת התערבות - מי שיראה מינים רבים יותר של ציפורים במשך שבוע, יזכה להזמין את רוז לנשף.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 מטעם 26 - כתב עת לספרות ומחשבה רדיקלית

מטעם 26 - כתב עת לספרות ומחשבה רדיקלית
מאת: יצחק לאור - עורך

בגיליון החדש של מטעם פרופ' שמעון זנדבנק כותב על הסמוי, "מה שנמצא לידך", ביצירותיהם של לאה גולדברג, אדגר אלן פו, הנרי ג'יימס ופרנץ קפקא; הפילוסוף הצרפתי ז'יל דלז בוחן את מלאכת היצירה אצל קפקא, בקט וגודאר (אבל גם אצל בוב דילן) ומצביע על דברי פרוסט: "היצירות הגדולות כתובות במעין שפה זרה"; ואילו פרדינן סלין משלים את התמונה, בשיחה על היווצרות הסגנון ביצירה (שתי המסות תורגמו מצרפתית בידי עילאי ראונר). עוד בגיליון: הפילוסוף סלבוי ז'יז'ק על קאנט וסאד כפרדוקס של זוג אידיאלי (מאנגלית אודליה חיטרון); קרל שמיט על המלחמה כגילוי של יחסי עוינות פוליטיים (מגרמנית דניאל רוזנברג); עמנואל ולרשטיין על המשבר הכלכלי של 2008 ועל המשברים המבניים של הקפיטליזם (מאנגלית הדרה לסר-כהן ושילה שיינברג); ועוד.

הוצאה לאור: מטעם

סיווג: כתבי עת

 מסעו של יונה

מסעו של יונה
מאת: סיון בסקין

"מסעו של יונה" כולל מבחר שירים שכתבה בסקין מ-2005 ועד היום. בקובץ נמצאים, בין היתר, מחזורי שירים לצד תרגומים של בסקין לשיריה של המשוררת הרוסייה מרינה צווטאייבה. בין שירי הספר נמצאת הפואמה "מסעו של יונה", שבהשראתה הלחין מתי קובלר יצירה בשם "יונה בורח".

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

ספרים שראו אור בחודש מאי 2011
מוצגים 53 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים