ספרים שראו אור בחודש מאי 2011 - כל הספרים
מוצגים 53 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 iSteve שיטות הניהול של סטיב גובס

iSteve שיטות הניהול של סטיב ג'ובס
מאת: ליאנדר קאהני

על-פי קאהני, שסיקר את פועלו של ג'ובס מאז שנות התשעים המוקדמות, מדובר בתערובת מרתקת של סתירות. ג'ובס הוא אליטיסט שחושב שרוב האנשים הם טיפשים - אבל הוא יוצר גאדג'טים קלים לשימוש, שכל טיפש יכול להפעיל אותם. הוא כפייתי, הפכפך ונוטה להתפרצויות כעס - ועם זאת הוא רוקם שותפויות מעמיקות עם גאונים יצירתיים כמו סטיב ווזניאק, ג'ונתן איב וג'ון לסטר. הוא בודהיסט ואנטי-חומרני - אבל הוא מייצר מוצרים להמונים במפעלים באסיה, והוא מקדם את מכירותיהם תוך הפגנת שליטה מושלמת במדיום הבוטה ביותר, הפרסום.

הוצאה לאור: אופוס

סיווג: ספרי ניהול, שיווק וכלכלה

 אהבה שמיים וריח הדרים

אהבה שמיים וריח הדרים
מאת: מירה קדר

ראשיתו וסופו של הרומן אהבה שמיים וריח הדרים באירוע טראומטי שמטלטל את חייהם של חמישה אנשים - רותם, ענבר, עופר, צבי ויעל. סיפוריהם הולכים ונרקמים לאורך הספר, כשדווקא קולו של גלעד, הדמות העיקרית, נעדר ממנו. חמשת המספרים שוזרים לסירוגין את הסיפור שלו ואת הסיפורים שלהם עצמם, ועוקבים אחרי עניינים לא פתורים שהשאיר אחריו.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 איך לאכול מה?

איך לאכול מה?
מאת: מייקל פולן

מה כדאי לאכול? מה כדאי לא לאכול? איך כדאי לאכול? איך לאכול מה? מציע נקודת מבט בהירה וחדה באשר להחלטות היומיומיות שאנו מקבלים בקשר לאוכל.מייקל פולן הוא מחברם של רבי־מכר על אוכל בעבר ובהווה. ספריו "הבוטניקה של התאווה" ו"דילמת השפע", שזכה בפרסים ונבחר לעשרת הספרים הטובים של הניו־יורק טיימס לשנת 2006 ראו אף הם אור בעברית.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרי פנאי ואוכל

 אישה שבורה

אישה שבורה
מאת: סימון דה בובואר

בסיפורים שקובצו בספר חשוב ונפלא זה של סימון דה בובואר משנת 1967 נקלעות שלוש נשים למשבר בחייהן: הן מוותרות על עצמאותן ועל עצמיותן, נתלות בבעליהן ובילדיהן תלות נפשית וכלכלית, ולבסוף נבגדות, נעזבות ונאלצות להתמודד עם הזקנה הממשמשת ובאה. במונולוגים רוויי רגישות ורגשות מפליאה דה בובואר לתאר אכזבה, ייאוש והשלמה, אך אינה זונחת לרגע את השקפת עולמה.

הוצאה לאור: מחברות לספרות

סיווג: ספרות מתורגמת

 אמנות ההקשבה לפעימות הלב

אמנות ההקשבה לפעימות הלב
מאת: יאן פיליפ סנדקר

החיפוש של יוליה אחר אביה מוביל אותה אל קָאלָאוֹ, כפר הררי בבורמה בו הכול נראה זר בעיניה: האור, הריחות והרעשים, אבל יותר מכל זרים לה האנשים. בבית תה מקומי פונה אליה איש זקן הטוען שהוא מכיר את אביה. האם מדובר ברמאי? אם כן, כיצד הוא מכיר את שמה ויודע כל כך הרבה פרטים אודות המשפחה שלה? הוא מתחיל לספר ליוליה את סיפורו של אביה. יוליה מקשיבה לו, בתחילה בניגוד לרצונה ובריחוק רב, אולם עד מהרה היא אינה יכולה עוד להתנתק מקסמם המאגי של האירועים המסתוריים מן העבר.

הוצאה לאור: הכורסא וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 אנשים רעילים

אנשים רעילים
מאת: ליליאן גלאס

האם הבוס, החבר או בן הזוג שלכם גורם לכם להרגיש חסרי ערך? האם ההורים שלכם מותחים עליכם ביקורת ללא הרף? האם רופא, מורה או לקוח שלכם מעליב או מעצבן אתכם? אם זה קורה לכם ואינכם רוצים להודות בכך מפני שאתם חוששים לסכן את היחסים איתם, כדאי לכם לדעת שישנן דרכים לטפל ב"אנשים רעילים" כאלה, אנשים שהופכים את חייכם לבלתי נסבלים.

הוצאה לאור: זמורה-ביתן

סיווג: ספרי מודעות ורוחניות

 באסוציאציה חופשית

באסוציאציה חופשית
מאת: אנתוני מולינו

חמישה פסיכואנליטיקאים בולטים בני-זמננו משוחחים בגילוי-לב על דרכם האישית והמקצועית. בסדרת ראיונות אישיים שקיים עמם העורך אנתוני מולינו, מספרים כריסטופר בולאס, ג´ויס מקדוגל, מייקל אייגן, אדם פיליפס ונינה קולטארט, שהלכה לעולמה זמן קצר אחרי פרסום הספר, על ילדותם ועל הטיפול האישי שעברו, ודנים בסוגיות פילוסופיות ותרבותיות ובעתידה של הפסיכואנליזה.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 בלי פרחים ובלי כתרים

בלי פרחים ובלי כתרים
מאת: אודט אלינה

יומן המתאר בגוף ראשון את חוויותיה של הסופרת במחנה הריכוז. אלינה עושה שימוש בכלים מגוונים: רישומים, תיאורי אובייקטים, חלקי סיטואציות, אנשים. הסופרת לא צריכה יותר מפסקה אחת כדי לקרב אל הקורא, בלי עודף דרמתיות, את המיקרוקוסמוס של המחנה, ואת האווירה שבו שאינה זהה בדיוק לזו המוכרת לנו מספרי ההיסטוריה. הספר כתוב במינימליזם רב עוצמה, מתוך מבט של ציירת מולדת על המציאות המעוותת העומדת בפניה.

הוצאה לאור: סמטאות

סיווג: ספרות לא בדיונית

ספרים שראו אור בחודש מאי 2011
מוצגים 53 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים