ספרים שראו אור בחודש ינואר 2011 - כל הספרים
מוצגים 55 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 אהבות אסורות

אהבות אסורות
מאת: אמנון רובינשטיין

"...סופר-מאחר-לפרוח זה כותב כאיש צעיר, ובספריו מרחיק עצמו ש"י עולמות מפרקי חייו העשירים הנזכרים רק ברמז... מרשימה מאוד יכולתו של רובינשטיין להיכנס לעולמן של נשים." חנוך ברטוב "הסיפורים של רובינשטיין לכאורה אקטואליים אך הדמיון היצירתי מגביה אותם. הפרוזה שלו רזה. מצומצמת. לגופו של עניין. ללא הצטעצעות. מדויקת." אהרון אפלפלד

הוצאה לאור: זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מקור

 אימפריה

אימפריה
מאת: שלומית גיא

"עשר שנים חייתי באנגליה, במהלכן ראיתי כ-600 משחקים רשמיים מן היציע, ואני עדיין מקנא בשלומית גיא. סיקרתי ארבעה מונדיאלים וארבע אליפויות אירופה (יורו) ונכחתי גם בגמר ליגת אלופות מונומנטלי (1999) אחד - ועדיין אני משוכנע ששהות בת שנה שלמה באקדמיות הכדורגל של צ'לסי וארסנל היא חוויה שאין לה אח, רע ומחיר. לא כל מי שייכנס אל הסוכה ששלומית בונה כאן, יסכים עם המסקנות שלה. אבל כל מי שיתארח אצלה בעמודים הבאים יסכים כי אין דרך יותר מרתקת, מסקרנת ואמינה לנסות ולהגיע למסקנות כלשהן, מאשר לנשום את אוויר המועדונים מבפנים, לפעמים ממרחק התחככות עם זיעת הכדורגלנים. "

הוצאה לאור: רסיס נהרה

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אישה אחת

אישה אחת
מאת: יצחק מאיר

הספר אישה אחת מספר בקולה של רוזי, אמו של המחבר, את מאבקה ואת מלחמתה שלה בתוך המלחמה הנוראה (מלחמת העולם השנייה) להציל את שני בניה הקטנים (יצחק הוא הבכור). מצוידת בדרכונים צרפתים מזויפים שהכין בעלה מבעוד מועד ובתיק יד קטן בלבד ובו סבון כביסה בו הוסתרו דמי השוחד שיקנו להם את דמי החופש, היא עולה על הרכבת לסנט קלוד, הסמוכה לגבול שוויץ במטרה להגיע לחוף מבטחים.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות לא בדיונית

 בחדרים אחרים, פלאים אחרים

בחדרים אחרים, פלאים אחרים
מאת: דניאל מועינודין

קובץ הסיפורים בחדרים אחרים, פלאים אחרים חושף בפני הקוראים שלל דמויות צבעוניות המגלמות בתוכן שיאים של הומור ועצב האנושי. אשת החברה הגבוהה, בת למשפחה מנוונת, מואסת במסיבות האינסופיות, בשתייה ובסמים, ובניסיון להמציא את עצמה מחדש מתחתנת עם בעל קרקעות צעיר; חשמלאי זריז כפיים מפרנס את שתים-עשרה בנותיו בעזרת כושר המצאתו ותחבולותיו, אך כמעט מאבד את כל מה שעמל למענו ברגע אחד; פועל מזדקן מרוויח די כסף להתחתן עם נערה הלוקה בשכלה, אך מואשם ברצח עם היעלמותה זמן קצר לאחר החתונה.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 בין המערכות

בין המערכות
מאת: וירג´יניה וולף

"בין המערכות", ספרה האחרון של וולף, הספר שסיימה לכתוב ממש לפני התאבדותה ב-1941, ופורסם אחרי מותה. הספר, בתרגומה של שרון פרמינגר, מתאר מסכת שמועלת בכפר קטן באנגליה, במסגרת פסטיבל שנערך במקום, ובהשתתפות תושבי המקום. העלילה מתרחשת על סף מלחמת העולם השנייה והיא כבר מהדהדת בדרך מטפורית בתוך הרומן. המסכת עצמה היא מחזה בתוך מחזה, המייצג ראיה צינית של ההיסטוריה האנגלית. על הספר נכתב בניו יורק טיימס באוקטובר 1942: "ההתגלמות הפיזית של וירג'יניה וולף כבר אינה קיימת, אבל קולה הייחודי נותר וימשיך לדבר אל הדורות הבאים."

הוצאה לאור: פן וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 בית הדין של אבא

בית הדין של אבא
מאת: יצחק בשביס-זינגר

תרגום חדש מיידיש מציג כאן לראשונה בפני קוראי השפה העברית את כל שישים הסיפורים של "בית הדין של אבא". יצחק בשביס-זינגר חוזר אל שנות ילדותו ברחוב קרוכמאלנה בווארשה ובעיירה בילגוריי, ומגלה שם "מכרה זהב ספרותי". כל סיפור הוא עולם בפני עצמו, מקסים בפשטותו ומרתק במורכבות הפנימית שלו. כשסיפורים אלה מצטרפים זה לזה, מתפתחת עלילה שמציגה מציאות חברתית ותרבותית תוססת, שופעת מצבים אנושיים פשוטים ומורכבים כאחד.

הוצאה לאור: ספרית פועלים

סיווג: ספרות מתורגמת

 בלעדיה

בלעדיה
מאת: אנטוניו מוניוס מולינה

הנובלה המבריקה של אנטוניו מוניוס מולינה, מגדולי הסופרים בספרד וחבר האקדמיה המלכותית הספרדית. היא דיוקן מרגש וכואב של גבר מאוהב ובה בעת סאטירה מתוחכמת על עולם האמנות. מולינה יוצר בבלעדיה עולם שמתעתע בקוראים מן הרגע הראשון ומעצב את הממשי בהבזק חולף וחמקמק.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 בקתה קטנה, דגים מנתרים

בקתה קטנה, דגים מנתרים
מאת: צ'יו-סיה טיי

בשלהי המאה ה-19 נולד תינוק חדש בסין ומגיח לעולם אל תוך עידן של תהפוכות, שהעיקרית בהן היתה פלישת המערב לסין בעקבות מלחמת האופיום הראשונה. מלחמה שערערה את היסודות האיתניים של המסורת בת אלפי השנים והביאה עימה רוח חדשה של אלימות, שגרמה לשסע בעם בין "הבוקסרים", שדרשו לגרש את הזרים מאדמת סין, לבין הליברלים שקראו לשינוי. סין נמצאת על ספו של עידן חדש ונקרעת בין שני עולמות - ישן מול חדש, מסורת מול מודרניזציה. סיפורו של מינגג'י התינוק הוא סיפורה של סין.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש ינואר 2011
מוצגים 55 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים