ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2010 - כל הספרים
מוצגים 53 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 זיכרון נפרד מאבן

זיכרון נפרד מאבן
מאת: תמר קטקו

זיכרון נפרד מאבן דן בבעיות אתיות, לאומיות, חברתיות ואמנותיות של עיצוב הזיכרון הקולקטיבי, כדי לבחון את הדרכים בהן ניתן לטפח את תרבות הזיכרון של השואה בישראל באופן אחראי וראוי ככל שניתן. בחלקו הראשון מציג הספר יריעה תיאורטית רחבה אודות מהות הזיכרון האישי והקולקטיבי והפרשנויות ההיסטוריות והתרבותיות שלו, ובחלקו השני נבחנים ביטויים שונים של זיכרון המושפעים מהסביבה התרבותית ומהמציאות הפוליטית המלוות את תהליך עיצובם.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 חיי אהבה

חיי אהבה
מאת: צרויה שלו

חיי אהבה הוא סיפורו של מפגש מטלטל בין גבר לאישה, ובין אישה לעצמה. יערה פוגשת בבית הוריה גבר מסתורי, חבר נעורים של אביה. הפגישה מעוררת בה מיד סקרנות ומשיכה אל הגבר המפתיע שעתיד לשנות את מהלך חייה, לערער את יחסיה עם בעלה ולחשוף בפניה אמיתות מכאיבות על עצמה ועל עברם של הוריה. מכאן ואילך נפרשת והולכת פרשת אהבה מיוחדת במינה, בגלים של השפלה ושל עונג, על רקע מאבק עיקש בין הציפיות הרומנטיות לבין הקושי להגיע למגע אמיתי.

הוצאה לאור: כתר וידיעות ספרים - עם הספר

סיווג: ספרות מקור

 חף מפשע

חף מפשע
מאת: דייויד סאלאיי

באביב 1948 נשלח אלכסנדר, איש ק.ג.ב בכיר, למרפאה פסיכיאטרית נידחת בהרי אורל, כדי לחקור את אנטולי יודין - מוזיקאי מחונן בעברו, שנעלם במלחמת העולם השנייה ונחשב מאז למת. עתה מתברר כי הוא מאושפז בשל אמנזיה מוזרה. האמנם כך? האם באמת איבד את זכרונו או שמא בחר להסתיר כך את פעילותו האנטי סובייטית? ואם אלו פני הדברים, מהו הסיכוי שרופאו האישי יודע על כך משהו?ב- 1972, על רקע התחממות היחסים עם המערב, אלכסנדר, רדוף מאורעות העבר ואי-הוודאות של ההווה, מעלה על הכתב את זיכרונותיו מפרשת יודין.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 יד ושם - קובץ מחקרים כרך לח

יד ושם - קובץ מחקרים כרך ל"ח
מאת: דוד זילברקלנג - עורך

הכרך הזה של יד ושם - קובץ מחקרים מוקדש לזכרם של פרופסור דוד בנקיר, היסטוריון מרכזי בתחום חקר השואה, ושל אברהם סוצקבר, המשורר היידי החשוב ביותר של תקופתנו, שחוויותיו כפרטיזן בווילנה ובימים שאחרי השואה ובזמן שיקום החיים היהודיים השפיעו השפעה רבה על יצירתו.

הוצאה לאור: יד ושם

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 יום הסליחה

יום הסליחה
מאת: גייל ג´ונס

זהו סיפור על ילדה שגדלה בבית שהיו בו מילים יותר משהייתה בו אהבה, בית ששלטו בו סודות, חשכה וטירוף. זהו סיפור על ההיסטוריה של הנשים באוסטרליה בתחילת המאה העשרים, על התבגרות בצל הקולוניאליזם הבריטי, ועל פשעים שאסור לדבר עליהם אבל הם ממאנים להישכח. וזהו סיפור על חברות חזקה מדם, ועל הדם ששפיכתו תקטע את החברות הזאת באחת.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 ימים ששינו את העולם

ימים ששינו את העולם
מאת: הייוול ויליאמס

ימים ששינו את העולם מספר את סיפוריהם של 62 ימים שעשו היסטוריה. בין השאר תמצאו בספר נקודות מפנה גורליות כמו: צליבת ישו, גירוש ספרד, הגעתו של קולמבוס לאמריקה, כיבוש הבסטיליה, פרסום תורת היחסות של איינשטיין, הטלת פצצת האטום על הירושימה, קריסת מגדלי התאומים ב-11.9.2001 וכן ימים שהטביעו חותם על העם היהודי ומדינת ישראל. כגון: גירוש ספרד, הצהרת בלפור, ביקור סאדאת בישראל, רצח רבין ועוד.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 כי מנגד תראה

כי מנגד תראה
מאת: יצחק קרונזון

קרונזון הוא בסופו של דבר קרדיולוג, והמסר של סיפוריו הוא מסר תרפויטי: מעט בדיבור, קצץ בפרשנות, קבל את ה"יש" המתכלה והבורח אבל אל תעלים עין מפגמיו, שהם פגמיך, ובעיקר - הצנע לכת עם העובדות הגלויות לעין, שהן עיקרו של היש; כבד את הנגלות, אשר רק בכוח ההיאחזות בהן אולי תוכל להחזיק גם בזנב הנסתרות.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מקור

 כל השירים ג 1974-1978

כל השירים ג' 1974-1978
מאת: דוד אבידן

כרך זה מכנס את יצירתו של אבידן מן השנים 1978-1974. נכללים בו ספריו הפסיכיאטור האלקטרוני שלי - שמונה שיחות אותנטיות עם מחשב (1974), תישדורות מלוויין-ריגול - שירים, תישדורות, מיסמכים (1978), מבחר של דיגומים (מונח שאבידן טבע) וחטיבה של תרגומי שירים. בשני הקבצים שכונסו בכרך בולט הממד הטכנולוגי. כך, למשל, בהפסיכיאטור האלקטרוני שלי מתעד המשורר את הדיאלוג שלו עם תוכנת-המחשב החלוצית אלַייזה בניסיון יחיד במינו ל"תקשורת יעילה בין אדם לבין מכונה" (כהגדרתו).

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2010
מוצגים 53 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים