ספרים שראו אור בחודש יוני 2010 - כל הספרים
מוצגים 40 ספרים ב 5 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבא
 הביתה מערבות השמש

הביתה מערבות השמש
מאת: אורי אורלב

אורי אורלב מגולל סיפור חיים מלא הרפתקאות כפי שהוא משתקף במבטו החם של הילד אליושה. אליושה מתבגר לאורך הסיפור, מוצא חברים בין הילדים המוסלמים בכפר קטן בקזחסטן ודואג לביתו החדש ולמשפחתו. אמו רבת התושייה משתמשת בכל כישרונותיה כדי להתפרנס ולקיים את ילדיה, מנגנת באירועים משפחתיים ומגייסת את כישרונה המסתורי לקריאת הנסתר בקלפי טארוט. עם תום המלחמה הם יוצאים למסע חדש, והפעם הביתה, לארץ ישראל.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרי ילדים נוער

 החיים ותודעת החיים

החיים ותודעת החיים
מאת: יוסף נוימן

ספרו של יוסף נוימן החיים ותודעת החיים מאורגן סביב כמה צירים: מדע ואמונה, אקראיות לעומת קדמה, גוף ונפש, מוסריות ורוע. המוקד לכל אלה הוא תיאוריה מדעית שחגגה זה לא כבר 150 שנה לפרסומה: תורת דארווין.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 החלום הישראלי

החלום הישראלי
מאת: רועי צ'יקי ארד

בלב הספר ניצב הרומן "החלום הישראלי", סיפור עלייתה ונפילתה של העיתונאית חורצת הגורלות טלי פאפו, המתאר את חתירתה מהפרובינציה אל מרכז העצבים של התקשורת התל-אביבית ומשם למנוחה ונחלה אי-שם בישראל הבורגנית - פרבר איכות-חיים שבו חייה מתהפכים שוב, ומובילים אותה להסתבכות מחודשת עם כל הסכינים החדות שהחלום הישראלי יודע להסתיר ולשלוף.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מקור

 החקיין

החקיין
מאת: דייוויד בלבין

מארק הוא צעיר בריטי שניחן בכישרון נדיר לחיקוי סגנון כתיבתם של ענקי ספרות דוגמת דיקנס, המינגוויי, גרהם גרין וג'יי-די סלינג'ר. המבוגרים סביבו מתקשים לעכל את הכישרון המוזר שלו, והוא עצמו חולם להיות סופר, אבל לא מצליח ליצור ולו טקסט מקורי אחד משלו.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות מתורגמת

 הלך ומלך, אלתרמן -בוהמיין ומשורר לאומי

הלך ומלך, אלתרמן -בוהמיין ומשורר לאומי
מאת: זיוה שמיר

אי ההבחנה באופי ההיברידי והדואליסטי של אלתרמן – האיש ויצירתו – גרמה ועדיין גורמת לאי הבנות ולסילופים בקרב מבקרי אלתרמן וחוקריו, המזהים בטעות ב"זברה" את אחד מצבעיה בלבד. הפרק הראשון והפרק האחרון בספר הֵלך ומֶלך מוקדשים לניסיון להצביע על אחדים מסילופים אלה ולהביא לתיקונם. שאר פרקי הספר עוקבים אחר היבטים מרכזיים בזירה "הלאומית" של יצירת אלתרמן ובערוץ "הקל" של יצירתו, ומראה שככלות הכול אין החיץ שבין האגפים גבוה כפי שהוא נראה ממבט ראשון.

הוצאה לאור: ספרי ספרא והקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 הסערה

הסערה
מאת: רומן גארי

באסופה זו מקובצים סיפורים קצרים מעזבונו של רומן גארי, אחד הסופרים הצרפתיים החשובים במאה העשרים. חמישה מהסיפורים - הסערה (1935), אישה קטנה אחת (1935), גיאוגרפיה אנושית (1943), סרג'נט גנמה (1946), עשר שנים אחרי או הסיפור העתיק בעולם (1967) - זכו לפרסום בודד בכתבי עת שונים. שניים מהסיפורים - עד כלות הנשימה (1970) והיווני (1970) – נכתבו באנגלית כטיוטות לרומנים וראו אור לראשונה במהדורה הצרפתית של אסופה זו.

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרות מתורגמת

 וייטנאם - המלחמה האחרונה

וייטנאם - המלחמה האחרונה
מאת: ג'ו אלן

לא זו בלבד שג'ו אלן מחבר הספר מנתץ את המיתולוגיה המקובלת ביחס למלחמה הארוכה ביותר שניהלה ארצות הברית עד ימינו, הוא גם עוסק בשלושה גורמים שמילאו תפקיד מרכזי בהנסתה של ארצות הברית מווייטנאם: ההתנגדות הווייטנאמית, תנועת ההתנגדות למלחמה בארצות הברית והמרד האמיץ של חיילי ארצות הברית נגד הפיקוד הצבאי האמריקאי.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 ותכתבו: אהובתנו

ותכתבו: אהובתנו
מאת: אמונה אלון

דורי ברטוב עוזב את הבית, את היישוב ואת משרד עורכי הדין, ושוכר לעצמו דירת חדר וחצי בשכונת ילדותו בירושלים. אשתו, מיכל מנהלת האולפנה, מנסה להתנהג כאילו הכול כרגיל – אבל גם הוריה נפרדו לא מכבר, אמהּ מציירת שערים נעולים, ואצל בתה הצעירה, ענבר, מחלחל מבעד לקרע המשפחתי קול רחוק שמנסה להישמע כבר שבעים ושלוש שנים.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

ספרים שראו אור בחודש יוני 2010
מוצגים 40 ספרים ב 5 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים