ספרים שראו אור בחודש יוני 2010 - כל הספרים
מוצגים 40 ספרים ב 5 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבא
 אוי ארצי

אוי ארצי
מאת: יאיר גרבוז

אוי ארצי מבוסס על התכתבות אינטרנטית שנמשכה שנתיים, בין סימון - יהודי צרפתי שעולה עלייה לישראל ויאיר גרבוז. זוהי התכתבות ענפה שבה יאיר מפרט בדרכו המיוחדת, האירונית, הביקורתית אם כי גם ציונית, על היבטים שונים המאפיינים את ישראל ואת הישראליות העכשווית, ובהם חינוך, מסעדנות, אוכל ישראלי, פוליטיקה, שירה בציבור, דת, טקסים, סקס, עיתונות, ספרות , דיור אדריכלות ואסתטיקה, טלוויזיה ודת.

הוצאה לאור: דניאלה די-נור

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 אוליבר טוויסט

אוליבר טוויסט
מאת: צ'רלס דיקנס

מרגע שנולד אוֹלִיבֶר טְוִויסְט בבית מַחסֶה עלוב בעיירה כפרית באנגליה, נחרץ גורלו להיות יתום מסכן ורעב הנתון לחסדיהם של אחרים. לאחר שהוא עובר על כללי בית המחסה ומבקש תוספת דייסה במשפט המפורסם, “בבקשה, אדוני, אני רוצה עוד", הוא נמכר לעבודה כשוּלְיה של קברן. בעקבות התנהגותו האכזרית של מעבידו, בורח אוֹלִיבֶר ללונדון ומצטרף לכנופיה של ילדים כייסים המונהגת על ידי נוכל בשם פֵייגִין. כשכבר נדמה שאפסו סיכוייו להיחלץ מחיי הפשע, מגלה אוֹלִיבֶר שעדיין נותרו אנשים נדיבים וטובי לב בעולם, המוכנים להתמודד עם קשיים רבים כדי להציל את נפשו הטהורה.

הוצאה לאור: מודן ואוקיינוס

סיווג: ספרי ילדים נוער

 אני, קלאודיוס

אני, קלאודיוס
מאת: רוברט גרייבס

הרומן הנפלא אני, קלאודיוס כתוב כאוטוביוגרפיה פיקטיבית. הוא מגולל כרוניקה שערורייתית מרהיבה של שלטון הקיסרים הראשונים ברומא העתיקה, מימי אַוּגוּסטוּס החכם, המייסד, ואשתו "המדהימה והנתעבת" ליוויה, ועד ימי יורשיו, טיבֶּריוּס הסדיסט תאב הבצע, וקָליגוּלָה, המפלצת. קלאודיוס מתאר בדקדקנות של היסטוריון את המזימות ושרשרת הרציחות ברעל, בחרב ובהרעבה, את משתאות הפאר, את הסביאה וההוללות, את שיגעון הגדלות, את הסקס הפרוע ואת והניוון המוסרי: את הרוע, האכזריות - גם בחדרי החדרים בארמונות רומא וגם במחנות הצבא המפוזר ברחבי האימפריה.

הוצאה לאור: ספרי עליית הגג

סיווג: ספרות לא בדיונית

 בארכיונים של פרויד

בארכיונים של פרויד
מאת: ג`נט מלקולם

ד"ר ק. ר. אייסלר הוא השומר הנאמן של המורשת, של הארכיונים של פרויד, האיש שלא ייתן לאף אחד להכתים את פרויד "שלו", וגם לא ייתן לאף אחד (כמעט...) לקרוא מכתב או מאמר גנוז מהארכיון. אל היעד המבוצר הזה מתפרץ ג’פרי מוסאייף מאסון, פרופסור צעיר לסנסקריט, עכשיו פסיכואנליטיקאי נלהב, והוא מנסה לנפץ את מיתוס פרויד.

הוצאה לאור: ספרי עליית הגג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 בן החמאס

בן החמאס
מאת: מסעב חסן יוסף

בן החמאס מביא את סיפורו האישי והמדהים של מסעב חסן יוּסף, בנו הבכור של אחד מראשי תנועת החמאס בגדה, שייח‘ חסן יוּסף, שממניעים אידאולוגיים החליט לחצות את הקווים ולשתף פעולה עם השב“כ. במשך עשור הצליח לסייע בסיכול עשרות פיגועי התאבדות ובחשיפת חוליות של מתאבדים ומחבלים ובכללם כאלו שתיכננו לחסל בכירים בישראל, כמו שמעון פרס והרב עובדיה יוּסף.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות לא בדיונית

 דוח קצר - שירים

דו"ח קצר - שירים
מאת: יונתן ברקאי

"ספרו הראשון של יונתן ברקאי הוא קריאת תגר של כוחות החיים על המוות. ספור חיים ארוך של ילד ניצול שואה המתגלגל בשמות וזהויות שונות, מתנקז כאן ל"דו"ח קצר", לשירים מפתיעים ואמיצים מנקודת מבט ייחודית שהיא ניצחון הארוס על התנאטוס" אגי משעול

הוצאה לאור: אבן חושן

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 האם רצחתי את גדי אלמליח

האם רצחתי את גדי אלמליח
מאת: רון דניאל

מהו אותו גורם נעלם המצייר את הגבול שבין חברות נפש ובין זרות מוחלטת? עבור איתמר רובין מדובר בקו אחד קצר, דקיק וחד משמעי של ידיעה ברורה. הידיעה מי הוא מי, ומה הוא מה. זה הכול. כל כך פשוט. קו עדין ונהדר המעניק את היכולת להבחין בין התחושה שהוא מכיר היטב את חבריו, את העולם ואת הסובב אותו ובין אותם גילויים אקראיים המלמדים אותו אחרת.

הוצאה לאור: פרדס

סיווג: ספרות מקור

 האסירה מטהראן

האסירה מטהראן
מאת: מרינה נעמת

אֵווין היה בית כלא לאסירים פוליטיים עוד מימי השאה. השם עורר חלחלה בלב כולם: זה היה שם נרדף לעינויים ולמוות... איש מעולם לא דיבר על אֵווין; המקום היה אפוף שתיקה מלאת פחד. ב־15 בינואר 1982, שנים ספורות לאחר עליית האייתוללה חומיני לשלטון, נעצרה מרינה נעמת בת השש־עשרה ונידונה למוות בגלל מאמר ביקורת על הממשל שפירסמה בעיתון בית הספר. גורלה נחרץ משום שהעזה להתלונן באוזני מורתה, שבמקום ללמד חשבון היא מנהלת תעמולה מטעם הממשל.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרות לא בדיונית

ספרים שראו אור בחודש יוני 2010
מוצגים 40 ספרים ב 5 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים