ספרים שראו אור בחודש אפריל 2010 - ספרות תרגום
מוצגים 10 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 אין מה לפחד

אין מה לפחד
מאת: ג'וליאן בארנס

"אינני מאמין באלוהים, אבל הוא חסר לי," אומר ג´וליאן בארנס בספרו החדש, ובין יתר הדברים הוא מגולל בו זיכרונות משפחתיים, מקיים שיחות נפש עם אחיו הפילוסוף, מעלה הרהורים על היותנו בני חלוף ועל פחדנו מפני המוות, חוגג את האמנות, מתווכח עם האל על אודות אלוהים וחולק כבוד לסופר הצרפתי ז´יל רנאר.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 אינטואיציה

אינטואיציה
מאת: אלגרה גודמן

צמד המנהלים-השותפים של מעבדה לחקר הסרטן בבוסטון - סנדי גלאס, רופא כריזמטי רודף פרסום, ומריון מנדלסון, מדענית אידיאליסטית ומחמירה - הם גם מורים רוחניים לבני חסותם הצעירים וגם מפקחים על עבודתם במעבדה. בתור שכאלה, הם דורשים מסירות וכבוד בסביבה תחרותית שבה המימון הוא יקר מציאות והממצאים חמקניים. ולכן, כאשר הניסויים של קליף בנקר, אחד המדענים הצעירים יותר בצוות שלהם, מתחילים להניב תוצאות מעודדות, מסתחררת המעבדה כולה נוכח התקוות החדשות.

הוצאה לאור: פן וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 בדידותם של המספרים הראשוניים

בדידותם של המספרים הראשוניים
מאת: פאולו ג'ורדנו

גיבוריו של רומן הביכורים של פאולו ג'ורדנו, הם שתי נפשות פצועות הנושאות זיכרון של אירועים קשים בעברן, ואשר בין השניים נרקם עוד בנעוריהם סיפור אהבה לא שגרתי. אולם חוסר יכולתה של הסביבה להבין אותם ותחושת הזרות הנוכחת תמיד מסיטות אותם מן הדרך המשותפת, שהיא אולי הסיכוי היחיד לנחמה.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 בורדינג הום - בית הטרופים

בורדינג הום - בית הטרופים
מאת: גירמו רוסלס

גירמו רוסלס הוא אחד הסודות השמורים של הספרות הקובנית. הסופר והעיתונאי שנולד בהוואנה בשנת 1946, נאלץ לגלות למיאמי תחת שלטונו של קסטרו. בשל בעיות נפשיות עברו עליו רוב ימיו שם בבתי מחסה ובבתי חולים פסיכיאטריים. בשנת 1993 שם קץ לחייו לאחר שהשמיד את רוב יצירתו. ספרו בורדינג הום הרואה עתה אור בעברית הוא פנינה ספרותית נדירה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 המורה לפסנתר

המורה לפסנתר
מאת: ג'ניס י"ק לי

קלייר פנדלטון, צעירה אנגלייה, פרובינציאלית, שזה עתה נישאה, מגיעה עם בעלה להונג־קונג. היא מוצאת לה עבודה כמורה לפסנתר ללוקט צ׳ן, בת למשפחה מן החברה הגבוהה, ועד מהרה נשאבת לחיי החברה הזוהרים ולפרשיית אהבים סוערת עם ויל טרוסדייל. אט־אט היא מגלה שמאחורי התנהגותו החידתית של מאהבה מסתתר עבר רווי ייסורים וכאב, הקשור בעבותות לימי מלחמת העולם השנייה, בצל אימי הפלישה היפאנית להונג־קונג.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 המזוודה

המזוודה
מאת: סרגיי דובלטוב

מפגש עם יצירתו של סרגיי דובלטוב הוא עונג צרוף לכל מי שאוהב ספרות רוסית, וחוויה מתקנת לכל מי שחושש ממנה. דובלטוב, מגדולי הסופרים הרוסים במחצית השנייה של המאה ה-20, חיבר סאטירות שנונות, מלאות חיים - ובעיקר, מצחיקות מאוד - על החיים תחת שלטון המגף הסובייטי. במרכזן עמדה דמותו-שלו: סופר חד אבחנה אך מלא חמלה, שיצירותיו נאסרו לפרסום במולדתו; בן למשפחת אמנים ואנשי ספר, שתרבות רוסית ולא מעט אלכוהול זרמו בעורקיו.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות מתורגמת

 זו רק אהבה

זו רק אהבה
מאת: בריז'יט ז'ירו

אחד עשר גורלות, אחד עשר סיפורים על סוף האהבה. בבהירות ובדייקנות מכאיבות בוחנת בריז'יט זי'רו את התשוקה הגוועת, את הפשרות המבישות, את שרידי האינטימיות ואת השתיקות של זוגות במהלך אובדנם. היא מתחקה אחר הכזב והאבל, הגלות הפנימית, החיים המיטלטלים.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרות מתורגמת

 לרקוד לרקוד לרקוד

לרקוד לרקוד לרקוד
מאת: הרוקי מורקמי

במסווה של סיפור בלשי קצבי, טווה מוּרַקַמי בספרו לרקוד לרקוד לרקוד, משל על הישרדות בעולם מנוכר, וממשיך להלך על הגבול שבין ריאליזם לסוריאליזם בכתיבתו הייחודית, שהקנתה לו שם עולמי ומעריצים רבים.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש אפריל 2010
מוצגים 10 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים