ספרים שראו אור בחודש אפריל 2010 - מקור ושירה
מוצגים 13 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 אורגת השטיחים מאיספהן

אורגת השטיחים מאיספהן
מאת: שמואל פרץ

דניאל וייס, הסובל מטראומת מלחמת לבנון השנייה, מגיע לאיראן עם דרכון מזויף. בחיפוש אחר סיפורו של שטיח נדיר ורב ערך והאמנית המסתורית שארגה אותו, הוא למעשה יוצא למסע פנימי אל נפש פגועה ושסועה. בסיפור מותח ומלא תהפוכות עובר דניאל במסעו דרך שלוש מדינות, ישראל, קנדה ואיראן בחיפושיו אחר תשובה ומרפא.

הוצאה לאור: ליברוס

סיווג: ספרות מקור

 ביום שהמוסיקה מתה

ביום שהמוסיקה מתה
מאת: אופיר טושה גפלה

ביום שהמוסיקה מתה מגולל את סיפורה של אינוביל, עיר אשר חיי תושביה השתנו מהקצה אל הקצה ב-26 ביוני 1984. באותו היום, שבזכותו נרשמה בדפי ההיסטוריה, הגיע לעיר הקטנה והשגרתית נער מסתורי אשר כתב בתיקים האישיים של תושביה את התאריך המדויק שבו ילכו לעולמם. מאז נודעה אינוביל בכינויה "העיר שתושביה יודעים את יום מותם".

הוצאה לאור: כתר ספרים

סיווג: ספרות מקור

 חדר לשניים

חדר לשניים
מאת: תמיר להב-רדלמסר

ספרו החדש של תמיר להב-רדלמסר עוסק בחוויה מסקרנת: המפגש הטיפולי. ה"חדר" הוא הקליניקה שבה מתרחשים המפגשים, וה"שניים" הם המטפל (במקרה הזה פסיכולוגית) והמטופל (במקרה הזה משורר). בניגוד לז'אנר "תיאורי המקרה", הנכתבים בדרך-כלל על-ידי המטפלים, זהו ספר שנכתב מנקודת המבט של "המקרה" עצמו.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 כפור

כפור
מאת: שמעון אדף

בעוד חמש מאות שנה בתל אביב, שהיא אולי העתק של תל אביב של ימינו, מתגלים בכמה תלמידי ישיבה סימנים המעידים על כך שהם עוברים שינויים גופניים מסתוריים. לזירת האירוע מובהל יחזקאל בן גרים, גאון בתורה ובמדע, ועליו מוטלת המשימה לאבחן את המחלה המוזרה ולמצוא לה מזור. בחיפושיו אחר תרופה נוסע יחזקאל למחוזות הגויים, ובשובו לתל אביב העתידית מגיעה אחריו צעירה גויה הנצמדת אליו כצל.

הוצאה לאור: כנרת וזמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 כשהעצב התחיל לחייך

כשהעצב התחיל לחייך
מאת: גלית מור-גנדלמן

עיקר העלילה של הספר "כשהעצב התחיל לחייך", מתרחשת בנפשה המיוסרת ואכולת הספקות של שלי. דמותה מייצגת את דמותן של נשים צעירות רבות המגיעות לטיפול פסיכולוגי בעת הזאת, אכולות ספקות עצמיים ביחס לזהותן, גופן, מקומן בעולם ויכולתן לממש את כישוריהן וכישרונותיהן. תשוקתה של שלי לכתיבה, משולה לתשוקותיהן של נשים בתקופתנו לחיות את חייהן בעצמן, משוחררות מעול הכפייה החברתית, התרבותית ובעיקר הכפייה העצמית המופנמת.

הוצאה לאור: מסדה

סיווג: ספרות מקור

 כתובת 2 כתב עת לשירה

כתובת 2 כתב עת לשירה
מאת: דורית ויסמן, ליאור שטרנברג - עורכים

גיליונו השני של כתב העת החדש לשירה וביקורת כתובת, ממשיך ואף מפתח את הקו שעוצב כבר בגיליון הראשון שיצא לאור ביוני 2009 . כקודמו, מבקש גיליון זה להציג רשת מסועפת ומפרה של קווי אורך ורוחב שבהם פועלת השירה, הן כמדיום בזכות עצמו, והן כנקודת מפגש אנושית, חברתית ותרבותית.

הוצאה לאור: מקום לשירה וכרמל

סיווג: כתבי עת

 לב מתעורר

לב מתעורר
מאת: גיל הראבן

יום אחד, באמצע חייו, קם אורי מאור ומפתיע את סביבתו. אורי - אח בכור ובעל למופת, ששימש תמיד משענת לכל הסובבים אותו - משתנה ללא היכר דווקא אחרי שהוא מתאושש ומבריא מסדרה של התקפי לב קטלניים. המהלך הדרמטי מותיר את משפחתו וחבריו בפני תעלומה שמכריחה אותם לתהות מי הוא באמת, ואיך הוא מסוגל להביא עליהם כאב גדול כל כך.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות מקור

 לעוף כמו בוב בימון

לעוף כמו בוב בימון
מאת: נשר גונן

אתמול בלילה חלמתי שאני עושה בנג'י, ושאחר כך אני משתחרר מן הכבלים ומהרצועה המקצועית המיוחדת, ונופל למים הכחולים והעמוקים של הים. ואז אני שוחה וחותר ונוהם ויורק מים מלוחים ובולע מים מלוחים, אבל לפעמים גם רק צולל מתחת למים עד שהריאות מתחילות לכאוב. בחלום שחיתי בים גדול ופתוח, שאין לו חוף מאחורי או איים מסביבי, רק מים וגלים וקצף וכחול, מושלם.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש אפריל 2010
מוצגים 13 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים