ספרים שראו אור בחודש אפריל 2010 - כל הספרים
מוצגים 60 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 בורדינג הום - בית הטרופים

בורדינג הום - בית הטרופים
מאת: גירמו רוסלס

גירמו רוסלס הוא אחד הסודות השמורים של הספרות הקובנית. הסופר והעיתונאי שנולד בהוואנה בשנת 1946, נאלץ לגלות למיאמי תחת שלטונו של קסטרו. בשל בעיות נפשיות עברו עליו רוב ימיו שם בבתי מחסה ובבתי חולים פסיכיאטריים. בשנת 1993 שם קץ לחייו לאחר שהשמיד את רוב יצירתו. ספרו בורדינג הום הרואה עתה אור בעברית הוא פנינה ספרותית נדירה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 ביום שהמוסיקה מתה

ביום שהמוסיקה מתה
מאת: אופיר טושה גפלה

ביום שהמוסיקה מתה מגולל את סיפורה של אינוביל, עיר אשר חיי תושביה השתנו מהקצה אל הקצה ב-26 ביוני 1984. באותו היום, שבזכותו נרשמה בדפי ההיסטוריה, הגיע לעיר הקטנה והשגרתית נער מסתורי אשר כתב בתיקים האישיים של תושביה את התאריך המדויק שבו ילכו לעולמם. מאז נודעה אינוביל בכינויה "העיר שתושביה יודעים את יום מותם".

הוצאה לאור: כתר ספרים

סיווג: ספרות מקור

 בין צלב הקרס לסהרה

בין צלב הקרס לסהרה
מאת: רוברט סטלוף

במטרה להבין את מגפת הכחשת השואה בארצות ערב ובעולם המוסלמי כולו, יצא רוברט סטלוף לארצות צפון אפריקה, ובמשך ארבע שנים חיפש גיבור ערבי שיש בסיפורו כדי לשנות את האופן שבו הערבים רואים את היהודים, את עצמם, ואת ההיסטוריה שלהם בתקופה הנאצית. בארבע השנים האלה התגורר סטלוף עם משפחתו ברבאט, בירת מרוקו, ושם התמקד בחשיפת סיפורים על "גיבורים" ו"נבלים" ערבים בתקופת השואה בהסתמך על ארכיונים, ראיונות וביקורים במחנות עונשין ובמחנות כפייה בצפון אפריקה.

הוצאה לאור: דביר ויד ושם

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 בכלא אני נחה

בכלא אני נחה
מאת: מימי אייזנשטדט, מיכל סופר, עודדה שטיינברג

שמונה ראיונות עם אסירות שביצעו עבירות קשות וקיבלו עונשי מאסר כבדים, חושפים בדיבור את עולמן הסדוק. אסירות שלמרות השוני ביניהן וקולן הייחודי הן כל כך דומות כמייצגות תופעות חברתיות קשות: ילדות חסרה, התעללות פיזית ונפשית, אלימות, בדידות, נכיור ותלישותף התמכרויות, מחלות וקורבנות, העדר רשתות חברתיות, חלל ריק בכל הנוגע למשאבים נפשיים וכלכליים ולהעדרם של גורמים תומכים. שמונה אסירות שמצוקותיהן הקשות ופגיעה בגופן ובנפשן על ידי קרוביהן הביאו אותן להפרות חוזרות ונשנות של החוק. האם היתה זו לדידן הבחירה ברע ביותר, או ברירת מחדל?

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 בעיה ענקית - בעקבות עלילות ספיידרוויק

בעיה ענקית - בעקבות עלילות ספיידרוויק
מאת: טוני דיטרליצי והולי בלק

הייתי בטוח, שהאחות החורגת המוזרה שלי והמדריך השימושי המוזר שלה יהפכו את החיים שלי לגיהינום. אז אם בגיהינום הכול לוהט ומלא להבות - ממש לא הייתי רחוק מהמציאות. אבל עכשיו נראה שכל פלורידה בסכנה!

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי ילדים נוער

 גואנג דזה: הספר האמיתי של פריחת הדרום

ג'ואנג דזה: הספר האמיתי של פריחת הדרום
מאת: (אנתלוגיה) ג'ואנג ג'ו

הג'ואנג דזה, אנתולוגיה המיוחסת לג'ואנג ג'וֹ בן המאה ה-4 לפנה"ס אך מקובל שנערכה כ-600 שנה אחריו, הוא חיבור יחיד במינו: צירוף נפלא של חשיבה רעננה, שירה, משלים וסיפורים, בעיטה במוסכמות, עושר ציורי, הומור, ספקנות ואמונה, ארציות וריחוף. זהו המקור החשוב ביותר להבנת הפילוסופיה של הדאו, שם כללי ביותר לזרמים במחשבה הסינית הקדומה, שיצאו נגד המסורת וההיררכיה.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 גוף ראשון, מצלמה

גוף ראשון, מצלמה
מאת: שמוליק דובדבני

בגוף ראשון, מצלמה מראה שמוליק דובדבני דרך שורה של סרטים ישראליים שרבים מהם זכו לתהודה עולמית - בהם "יום הולדת שמח מר מוגרבי", "שנת 66 היתה טובה לתיירות", "לילדים שלי" ועוד - כי המבט התיעודי האישי הישראלי נושא חותם ייחודי שבו מתמזגים הזיכרון וההדחקה האישיים עם הזיכרון הלאומי.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

 גלגלים ומזלות

גלגלים ומזלות
מאת: עדו יעבץ

ביוון הקדומה, בין המאה החמישית לרביעית לפנה"ס, נוצקו היסודות של תורה אסטרונומית אשר ביארה את תנועות כוכבי השבת וכוכבי הלכת לפי כללים מתמטיים שקשרו בין יסודות החומר לבין תנועתם הטבעית. בכך היתה האסטרונומיה היוונית למדע הטבע המתמטי הראשון שיצרה המחשבה האנושית.

הוצאה לאור: מאגנס ודביר

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

ספרים שראו אור בחודש אפריל 2010
מוצגים 60 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים