ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2009 - כל הספרים
מוצגים 40 ספרים ב 5 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבא
 50 הוגים בני-זמננו

50 הוגים בני-זמננו
מאת: מסוסיר עד ז'יז'ק

50 הוגים בני-זמננו מבקש להתחקות אחר יסודות המחשבה והתרבות בתקופה של טרום מלחמת העולם השנייה ולאחריה; הוא לוקח אותנו למסע אינטלקטואלי מרתק החל בסטרוקטורליזם ובפנומנולוגיה, דרך הפוסט-סטרוקטורליזם, הסמיוטיקה, הפמיניזם והפוסט-מרקסיזם, עד למודרניות, לפוסט-מודרניות ולמחשבה הפוסט-הומנית. מהדורה חדשה אשר כוללת עשרה ערכים חדשים: ג'ורג'יו אגמבן/ אלן באדיו/ ג'ודית באטלר/ אנרי ברגסון/ אדמונד הוסרל/ מרטין היידגר/ דונה הראווי/ פול ויריליו / סלבוי ז'יז'ק/ הומברטו מטוראנה

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אדם בלא דופי

אדם בלא דופי
מאת: כריסטיאן פון דיטפורט

יוזף מריה שטכלמן הוא היסטוריון, פרופסור בכיר באוניברסיטה, והוא תקוע. הוא אינו מצליח לסיים את עבודת הפוסט-דוקטורט, ערימות הניירת מצטברות על שולחנו, דלקת פרקים כרונית מקשה על התנהלותו, הוא לא מצליח לקיים קשר זוגי, ומעל לכל הוא חרד מפני דעיכתה האיטית, אך עקבית, של תהילתו כחוקר צעיר ומבטיח. הוא כבר לא צעיר, ואת ההבטחה הגדולה הוא מתקשה לקיים. כשמגיעה שיחת הטלפון המפתיעה מידיד ותיק, חוקר במשטרת המבורג, הוא נגרר בעצלתיים לפגישה שתכניס את חייו למסלול המהיר ואף תעמיד אותו בסכנה.

הוצאה לאור: טובי

סיווג: ספרות מתורגמת

 אהבות

אהבות
מאת: אולף אולפסון

אהבות הוא אוסף של שנים עשר סיפורים טורדי מנוחה, הלוכדים את רגעי הכנות והכאב הבוטים ביותר שבין אוהבים, זוגות נשואים, הורים וילדים, הרגעים שבהם צפה האמת אל פני השטח, והכול משתנה.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 אהוב אותי חזק

אהוב אותי חזק
מאת: מלאני אברמס

ג'וזי, סטודנטית אמריקאית מבריקה מבית טוב, מתאהבת בדווש, רופא שופע קסם ממוצא הודי. לכאורה, הדבר היחיד שמעיב על הקשר הוא קנאתה של אישה אחרת. אך ג'וזי גם מסתירה סוד אפל. סוד שמכרסם בלבה. סוד שגורם לרומן התמים להידרדר למשחקי שליטה אלימים. האם היא מענישה את עצמה?

הוצאה לאור: עברית

סיווג: ספרות מתורגמת

 אוכלי הגחלים

אוכלי הגחלים
מאת: גיל אילוטוביץ

כשהיה מרדכי-מארק גרינשטיין צעיר נאה וחסון – וגם מחוספס במקצת – לא היתה לו סיבה לפקפק בעתידו: כמו בעל-בית הוא שוטט בוורשה עירו התוססת, הסתופף עם גבירים, רקד במועדונים, בילה עם נשים. אך מפגש גורלי עם לאה בעלת עיני הדבש ועוד תפנית חדה של ההיסטוריה יביאו אותו אל הגטו, אל המחנות – ובסופו של דבר אל האי באלי שבאינדונזיה, ששם יפגשו אותו קוראי הספר הזה.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מקור

 אולימפוס

אולימפוס
מאת: דן סימונס

דן סימונס, מחבר הקנטוס של היפריון עטור הפרסים, שב עם הסיום לספרו האפי איליום שזכה לשבחי הביקורת והיה מועמד לפרס הוגו, סיום אשר לו ציפו בכיליון עיניים. אולימפוֹס, שרוחב היריעה והרעיונות שבו עוצרים את הנשימה, טווה עתיד רווי אסונות, שבו "בתר-אנושיים" אלמותיים היושבים בגובהי אולימפוס מונס במאדים משחזרים את מלחמת טרויה לשעשועיהם, בעוד שרידי המין האנושי מתמודדים עם השמדה מוחלטת.

הוצאה לאור: אופוס

סיווג: ספרות מתורגמת

 אי נעלם

אי נעלם
מאת: ז`וזה סאראמאגו

שלושה סיפורים שבהם מביט סאראמאגו, בשלושה סגנונות ומשלוש פרספקטיבות, ב"אי הנעלם": איש ואשה לבדם. "הסיפור על האי הנעלם" נפתח באיש שמתדפק על שער הבקשות בארמונו של מלך ומטריד את מנוחת השכנים. המלך עצמו מבלה את כל זמנו ליד שער התשורות שמביאים לו, ולכן מי שפותחת לבסוף את שער הבקשות כדי טפח היא האשה המנקה.

הוצאה לאור: הספריה החדשה

סיווג: ספרות מתורגמת

 אין חיה כמוני

אין חיה כמוני
מאת: אינדרה סינהא

ככל שזיכרונו מגיע, הלך חיה על ארבע - תוצאה הרת האסון של מה שקרה ב"לילה ההוא", כשחברת כימיקלים אמריקאית גרמה לאפוקליפסה בשכונת המצוקה שלו. כעת הוא חי מן היד אל הפה עם כלבתו ג'ארה ונזירה זקנה מטורפת בשם מָא פראנסי, ומעביר את לילותיו בפנטוז על נישה, בתו של מוזיקאי מקומי, ובתהייה איך זה לשכב עם אישה.כשרופאה אמריקאית צעירה, אלי ברבר, באה לעיר כדי לפתוח מרפאה לתושבים הסובלים, צולל חיה לתוך סבך של תככים, מזימות ותחבולות במטרה נחושה להטות את האירועים לתועלתו האישית.

הוצאה לאור: כנרת זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2009
מוצגים 40 ספרים ב 5 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים