ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2009 - כל הספרים
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבא
 לאורה

לאורה
מאת: חנה טואג

בנופי הדיונות המזמרות שבהן הרוח מנגן שירים בחול, מתעוררת אהבתה האסורה של לאורה ללורנצו, החייל האיטלקי. הספר מלווה את לאורה במהלך חודשי הריונה, שבהם עושה אמה כל שביכולתה להעלים את המקרה המביש.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מקור

 למה גברים לא זוכרים ונשים לא שוכחות?

למה גברים לא זוכרים ונשים לא שוכחות?
מאת: מריאן ג. לגאטו

למה הוא אף פעם לא זוכר על מה רבתם בפעם האחרונה? למה היא תמיד רוצה לדבר על היחסים? איך היא מסוגלת להבדיל בין עשרה אריחים שנראים אותו דבר? איך הוא לא מבין בעצמו על מה היא כועסת? למה היא מדברת עם הידיים והוא לא מדבר בכלל?

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 למה קשה לתפוס מונית בימים גשומים?

למה קשה לתפוס מונית בימים גשומים?
מאת: רוברט ה. פרנק

הכלכלה המעניינת ביותר אינה נמצאת בכיתה או בנוסחאות מיושנות, אלא בעולם האמיתי: באולם הקולנוע, במכונית שלכם, לפעמים ברחוב. מאז שנות השמונים מבקש הכלכלן רוברט פרנק מתלמידיו לתהות על קנקנן של תופעות מוזרות, לשאול עליהן שאלות ולנסות להסביר אותן במונחים כלכליים. בספרו למה קשה למצוא מונית בימים גשומים? מביא פרנק מבחר גדול משאלותיהם של תלמידיו – לצד התשובות המפתיעות שמצאו – המגלות כיצד עקרונות כלכליים פועלים באמת.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרי ניהול, שיווק וכלכלה

 לפנים משורת הדין: החריג ומצב החירום

לפנים משורת הדין: החריג ומצב החירום
מאת: יהודה שנהב , כריסטוף שמידט, שמשון צלניקר

בעיית "החריג" ו"מצב החירום" והקשר שלהם לתיאולוגיה פוליטית ולהיסטוריה העולמית נדונו במסגרת סדרת הרצאות של סמינר ון ליר בשנת 2005/6, והספר המונח לפניכם הוא תוצר של סמינר זה. שש ההרצאות שבקובץ מבקשות לנסח את מגוון היחסים בין התיאולוגי לפוליטי, ולהציג את סוגיית מצב החירום והחריג מנקודות מבט של דיסציפלינות שונות.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד, מכון ון ליר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מה סוקרטס היה אומר?

מה סוקרטס היה אומר?
מאת: אלכסנדר ג`ורג`

"מה סוקרטס היה אומר" מציג מגוון של נושאים בתחומי החקירה הפילוסופית. בין דפיו תמצאו תשובות מעוררות מחשבה, ובה בעת בהירות, על שאלות וסוגיות שאפשר שהתמיהו, בלבלו או סקרנו אתכם שנים רבות, הנוגעות לאהבה, אמנות, דת, משפחה, פוליטיקה, מוסר ועוד. הספר משלב רעיונות פילוסופיים מוכרים עם פרשנויות ותובנות חדשות ועוסק בסוגיות הללו בסגנון קולח, אישי ומלא הומור.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מזוודה על השלג

מזוודה על השלג
מאת: אולה גרויסמן

עשרים שנה לאחר שעלתה לישראל מברית המועצות, לנה חוזרת אל מולדתה ששינתה את פניה כדי להביא משם את אפרו של סבא שלה – ומסעה מסתבך. ככל שהיא מעמיקה לחדור אל תוך הסבך המשפחתי, מתערערת הקרקע שתחת רגליה. היא שואלת שאלות, מבררת וחוקרת, ואהדתה מיטלטלת בין מי שהוגלה לסיביר ומת בגלות לבין מי שגרם להסגרתו: אין כאן צדיקים גמורים ואין רשעים גמורים. שתיקה גדולה כיסתה על כל המעשים הללו במשך שנים, ועתה הם נחשפים אחד לאחד על ידי מי שבאה מרחוק.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים וקסת

סיווג: ספרות מקור

 מי אתה? סיפורו של טיפול

מי אתה? סיפורו של טיפול
מאת: חורחה בוקאי

חורחה בוקאי הוא פסיכולוג יוצא דופן: לדעתו אנקדוטה או סיפור נחקקים בזיכרון פי כמה וכמה יותר מאלף הסברים ופרשנויות או שיטות טיפול רשמיות.בחדרו המבולגן והצבעוני הוא נפגש עם דמיאן, מטופל צעיר ומבולבל, ובאמצעות מעשיות ומשלים מן העבר הרחוק וגם בני זמננו, למן סיפורי זן והתלמוד ועד סיפורים הומוריסטיים עכשוויים, הוא מאיר לו - ולקוראים - את הדרך.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרי מודעות ורוחניות

 מפה של הבית

מפה של הבית
מאת: רנדה ג`ראר

נידאלי, בתם המרדנית של אמא מצרייה-יוונייה ואבא פלסטיני, מגוללת את סיפור ילדותה בכוויית, שנות נעוריה במצרים, והטיסה האחרונה של משפחתה לטקסס. נידאלי מוהלת הומור בתיאור אוהב ומלא חיים של משפחה אקסצנטרית מהמעמד הבינוני בעולם הערבי, ונקודת המבט הזאת עוזרת לה להישאר עם הראש מעל המים במהלך הקשיים שהיא חווה

הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2009
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים