ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2009 - עיון והגות, חברה ובקורת
מוצגים 17 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 האב הבן והגן

האב הבן והגן
מאת: מאט רידלי

האב, הבן והגן רואה אור יותר מחמישים שנה לאחר גילוי הסליל הכפול של הדנ"א, ומתעד את המהפכה בהבנתנו את הגֶנים. רידלי מגולל את סיפור מלחמת מאה השנים בין מצדדי התורשה למצדדי הטיפוח, ומסביר כיצד היצור הפרדוקסאלי הזה — בן האנוש — יכול להיות בו–זמנית בעל רצון חופשי ומוּנע באמצעות אינסטינקטים ותרבות. האב, הבן והגן הוא תיאור מרתק, דקה אחר דקה, של הדרך שבה הגנים בונים את המוח לשם ספיגת התנסויות.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 האנטומיה של הפשיזם

האנטומיה של הפשיזם
מאת: רוברט פקסטון

בניתוח אנליטי חד, פקסטון יוצא לברר את השאלה החשובה ביותר על הפשיזם שנשארה פתוחה עד היום: למה באיטליה ובגרמניה נוצרו וטופחו תנועות פשיסטיות שמנהיגיהן נבחרו ועלו לשלטון, ואילו בצרפת ובמדינות אחרות זה לא קרה? כדי למצוא תשובה, פקסטון בוחן את הפשיזם בכל מורכבותו, וסוקר בהרחבה ובפירוט את האבולוציה של הפשיזם– מן התנועות הרדיקליות הראשונות והבריתות עם גורמים שמרניים מהמעמד הגבוה, דרך השתרשותו, השגת השלטון וניהולו, ועד השלב הסופי של הרדיקליזציה.

הוצאה לאור: ספרי עליית הגג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הדבר היה ככה

הדבר היה ככה
מאת: מאיר שלו

סיפור מצחיק ומעציב, אמיתי אך לא ייאמן, שתחילתו ריב אחים ואחריתו ליל אהבים, שהתרחש באוקראינה ובפלשתינה, בארצות הברית ובישראל, על שואב-האבק של סבתא של מאיר שלו ומעט גם עליה עצמה.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות לא בדיונית

 הכוכבים המקררים

הכוכבים המקררים
מאת: הנריק סוונסמרק ונייג`ל קולדר

נייג'ל קולדר, מחבר ותיק ועטור פרסים של ספרי מדע פופולרי, והנריק סוונסמרק, פיסיקאי אקלים וראש המרכז לחקר שמש–אקלים במכון החלל הלאומי של דנמרק, טוענים בספרם שפעולת גומלין בין העננים, השמש והקרניים הקוסמיות הבאות מכוכבים מתפוצצים משפיעה על האקלים יותר משמשפיע עליו הפחמן הדו–חמצני

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 המטפיזיקה של הנעורים

המטפיזיקה של הנעורים
מאת: ולטר בנימין

פרסום קטעי השחרות של בנימין מאפשר לקורא העברי מפגש ראשוני עם אשכול כתבים מרתק אשר לא זכה לחשיפה גדולה וכמעט שאינו מוכר לקהל הרחב בישראל. במאמרים אלה מתחבט בנימין הצעיר, בעוצמה ובלהט, בשאלות הקשורות ביחסים שבין פילוסופיה לתיאולוגיה, בפילוסופיה של ההיסטוריה, במטפיזיקה, לצד סוגיות הכורכות מודרניות, חילון ואתוס של הנעורים עם קוסמולוגיה משיחית; מסורת מיסטית עם הגות מודרנית.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 המלך חוסיין ביוגרפיה פוליטית

המלך חוסיין ביוגרפיה פוליטית
מאת: אבי שליים

המלך חוסיין - ביוגרפיה פוליטית הוא סיפור על ניצחון אישי: שליט צעיר שסיכל סדרת מזימות לרצחו, שרד את איבתו של גדול מנהיגי העולם הערבי, גמאל עבד אל-נאצר, דילג מעל ניסיונות הפיכה וכמעט איבד את ממלכתו ליאסר ערפאת. חוסיין תימרן בין מעצמות, מדינות אחיות שזממו נגדו, ממשלות ישראל שניהלו עמו מגעים חשאיים אך לא ידעו כיצד לקבלו, ויכול לכולם.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 הצד המואר של הירח - מעולמה של אישה צעירה במעגל הזנות בישראל

הצד המואר של הירח - מעולמה של אישה צעירה במעגל הזנות בישראל
מאת: אנה שם בדוי

הצד המואר של הירח כתוב כיומן המלווה שנה וחצי בחייה של אנה, בחורה ישראלית ששמה הבדוי מסתיר שם רגיל לגמרי כמו ליאת או לילך. אנה נכנסה למעגל הזנות בעקבות קשיים כלכליים שאליהם נקלעה, והיא מנסה, תוך כדי עליות ומורדות, להיחלץ ממצב זה.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הקיץ האחרון שלי כילדה שמנה

הקיץ האחרון שלי כילדה שמנה
מאת: אלי הנקינד כ"ץ

באומץ לב ובכנות יוצאת דופן חושפת ד"ר אלי הנקינד כ"ץ את מאבקה בתאוות האכילה. כמי שמתמודדת עם דיאטות מגיל חמש, אלי מבינה היטב את הקשיים והאכזבות במלחמה הזאת. בספר היא מצליחה להעמיק אל שורשי הצורך הבלתי נדלה למלא את החלל הפנימי באוכל.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות לא בדיונית

ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2009
מוצגים 17 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים