ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2009 - מקור ושירה
מוצגים 7 ספרים
 הבולענים

הבולענים
מאת: אבנר טריינין

קובץ השירים "הבולענים" שראה אור בסדרת "ריתמוס" בהוצאת הקיבוץ המאוחד, הוא ספר שיריו האחד-עשר של המשורר אבנר טריינין, מבכירי המשוררים היוצרים בישראל, שאין לטעות בסגנונו השירי המיוחד.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד קרן רבינוביץ לאמניות

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 הכיוון מזרח 18 - קורבנות

הכיוון מזרח 18 - קורבנות
מאת: יצחק גורמזאנו גורן (עורך ראשי)

לכודים, מעטים, מאוימים, הכי-צודקים, טראומטיים, מקופחים, מפוחדים, נתונים תמיד, בכל רגע, תחת סכנה: ההוויה הקרבנית מאפיינת את הקיום הקולקטיבי של החברה בישראל, וגם מפעילה לעתים קרובות את מעשיה ובחירותיה. הקיום הקרבני מזוהה עם היישות הלאומית, אך שייך גם להיבטים אתניים, מגדריים, פוליטיים, דתיים ומשפחתיים: נדמה שאין אדם שאינו מזהה רכיב מהזהות שלו כמוכרע על-ידי איום מתמשך, ממשי או מדומיין.

הוצאה לאור: בימת קדם

סיווג: כתבי עת

 חידת מותי

חידת מותי
מאת: אמנון ז'קונט

חידת מותי הוא שילוב של תעלומה היסטורית ושל רומן מרגש, הסוחף את קוראיו אל פרק עלום בעברו של העם היהודי וחושף תהליך של גילוי עצמי שעובר אדם בנקודות מפנה בחייו.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 ככה נראית גאולה

ככה נראית גאולה
מאת: חיותה דויטש

"ככה נראית גאולה," חושב מפקח המשטרה. לפניו אישה שמחה, גבר שבור ותעלומה שמבקשת פתרון; "האם זוהי האופטימיות שכולם מדברים עליה?" שואלת אישה, שלוש שנים אחרי שחלומה התנפץ; בת שירות לאומי עם חום גבוה מתוודעת לנער מקסים, עולה מרוסיה; שומר בית ספר מנהל התכתבות מסתורית עם אישה החיה מעבר לים; פסנתרנית בודדה פוגשת רב שתלמידיו בגדו בו; פמיניסטית לשעבר חולמת על טולסטוי ומדריך צעיר בבני עקיבא שומע בשורות קשות במרפאת לב.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 מאוחר מדי

מאוחר מדי
מאת: צבי ינאי

בספרו החדש והמסעיר מאוחר מדי מביא ינאי - לצד היומן - גם מכתבים שקיבל בעקבות היעלמותו של אחיו. על המכתבים חתומים בתו של רומולו, אהובתו הצעירה, עוזר המחקר שלו ופקח מקומי בריטי, מומחה לאריות. מאוחר מדי הוא מסע נפשי וגיאוגרפי מטלטל השופך אור על הסוד המשפחתי שהוליד את רב המכר "שלך סנדרו".

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 מטע הזיתים

מטע הזיתים
מאת: חיים חיימוףאמנון ז'קונט

באחד הלילות במהלך מלחמת ששת הימים חונה יחידתו של יותם יהוא ליד גבעה סלעית נטושה ובלתי מעובדת המשקיפה אל נוף עוצר נשימה. יותם מתאהב במקום וחולם להקים בו בית. לאחר השחרור מהשירות הצבאי הוא בא בדברים עם המוסדות המיישבים ומקבל את אישורם, את עזרתם ואת ברכתם להגשמת חלומו.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 עלי עשב

עלי עשב
מאת: וולט ויטמן

פרסום תרגומו המקיף של הלקין ל"עלי עשב" של ויטמן, שראה אור לראשונה ב-1952, ב"ספרית פועלים", היה בזמנו אירוע גדול ומשפיע על השירה הישראלית הצעירה, והוא חזר ונדפס בכמה מהדורות. הופעתו המחודשת של תרגום מופת זה, שאזל מן השוק זה מכבר, עונה על צורך תרבותי חיוני שמורגש כבר זמן רב.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד ספרית פועלים

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

  מוצגים 7 ספרים
סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים