ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2009 - עיון והגות, חברה ובקורת
מוצגים 18 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 אלוהים אינו גדול: איך הדת מרעילה את העולם

אלוהים אינו גדול: איך הדת מרעילה את העולם
מאת: כריסטופר היצ'נס

היצ'נס תוקף את כל הדתות. טיעונו המכריע נגד הדת - ובעד גישה חילונית יותר לחיים - מסתמך על קריאה קפדנית ומלומדת בכתבים הדתיים החשובים. הוא מספר את הסיפור האישי של מפגשיו המסוכנים עם הדת, ומתאר את המסע האינטלקטואלי שלו שהביא להשקפתו החילונית על החיים, השקפה המיוסדת על מדע ועל היגיון. את העולם הבא, אומר היצ'נס, יש להמיר בתמונת היקום המדהימה של טלסקופ החלל "האבל", ומשה והסנה הבוער צריכים להיכנע לפני היופי והסימטריה של סליל הדי-אן-איי הכפול.

הוצאה לאור: כנרת ,זמורה-ביתן

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אמנות ישראלית עכשיו

אמנות ישראלית עכשיו
מאת: איריס ריבקינד בן צור, רויטל אלקלעי

הספר מתעד את עבודתם של 94 אמנים המיצגים את האמנות הישראלית משנת 1990 ועד היום.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

 הרב והקרדינל

הרב והקרדינל
מאת: ז'יל ברנהיים, פיליפ ברבראן

ז'יל ברנהיים, הרב הראשי של צרפת, הוא בעל תואר דוקטור בפילוסופיה ובקיאות מרשימה בכתבי הקודש הנוצריים. הקרדינל פיליפ ברבראן, הארכיבישוף של ליון, בוגר הסורבון והמכון הקתולי של פריס, שולט בעברית ומתפלל בכל יום כיפור בבית הכנסת שבעירו. בסדרה של שיחות גלויות לב דנים השניים ביחסי יהדות נצרות וביחסי יהודים ונוצרים.

הוצאה לאור: ההוצאה לאור

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 התהליך הטקסי : מבנה ואנטי-מבנה

התהליך הטקסי : מבנה ואנטי-מבנה
מאת: ויקטור טרנר

בספר זה, המרכז את עיקר דיונו של טרנר ב"טקסי מעבר", הוא מרחיב את המסגרת האנליטית של ואן גנפ, שלפיה ההתנהלות הטקסית מורכבת מתהליך בן שלושה שלבים: התנתקות משטף הפעילויות היומיומיות; מעבר דרך מצב לימינלי אל עולם טקסי – המרוחק מהמושגים היומיומיים של חלל וזמן – שבמסגרתו זוכים המבנים היומיומיים של החיים לפיתוח ולקריאת תגר כאחד; וכניסה מחדש אל עולם היומיום.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 התפכחות

התפכחות
מאת: דן מרגלית

התפכחות הוא דו"ח מצב מקיף, מעורר דאגה ולעתים מעורר זעם, על ישראל של שנת 2009, שנכתב בידי אוהב. דן מרגלית מסקר את מסדרונות הכוח הישראליים יותר מ-40 שנה. הוא היה עם מנהיגיה בשעותיהם היפות והקשות, ליווה אותם במבחנים שהצליחו בהם, וגם באלה שכשלו בהם באופן מחפיר. מעטים יודעים כמוהו עד כמה יכולה הפוליטיקה הישראלית להיות צינית, קטנונית ואנוכית, ועד כמה עליה להתעלות מעל השיקולים האלה כי ברובד העמוק עליה להוביל את כולנו כאן "על קו הקץ", כמאמר שירו של נתן אלתרמן.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 חייו של גון לנון

חייו של ג'ון לנון
מאת: ג'ון וייז ג'קסון

הביוגרפיה הסוחפת והקריאה שכתב ג'ון וייז ג'קסון, אשר מיטיבה לחדור באלגנטיות "לילד הקטן בתוך האיש", נוגעת בפעם הראשונה בשורשיו האיריים של לנון בליברפול ובהשפעת הרקע שלו על המוזיקה. כמו כן, היא חושפת את הפילוסופיה של לנון ואת עמדתו ביחס לחיים ולפוליטיקה.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 להיות שופט

להיות שופט
מאת: שלמה לוין

מה מתרחש מאחורי הדלתות המוגפות של לשכת השופט? כיצד הוא מחליט את גרסתו של מי מהצדדים לקבל? מה הוא מביא בחשבון בשעה שהוא כותב פסק דין, שולח נאשם למאסר או פוסק פיצויים בתיק של תאונת דרכים? כיצד יפעל כאשר ההכרעה על פי החוק אינה עולה בקנה אחד עם תחושת הצדק שלו?

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 להרוג את רומל

להרוג את רומל
מאת: סטיבן פרספילד

בספר להרוג את רומל מביא סטיבן פרספילד סיפור המבוסס על עלילותיה האמיתיות של קבוצת המדבר ארוכת הטווח, יחידה עילית של הצבא הבריטי, שפעלה נגד קורפוס אפריקה, הכוח הגרמני-איטלקי שפלש לצפון אפריקה, ונגד מפקדו האגדי, פילדמרשל ארווין רומל, המכונה "שועל המדבר".

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2009
מוצגים 18 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים