ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2009 - ספרות תרגום
מוצגים 23 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 אהבה מטרידה

אהבה מטרידה
מאת: אלנה פרנטה

אהבה מטרידה הוא הרומאן הראשון של הסופרת המסתתרת, ילידת נפולי, החותמת בשם הספרותי "אלנה פרנטה" (בעברית ראה אור תחילה ספרה השני, ימי הנטישה). מאז הופעתו באיטליה ב-1992 הוא הפך לספר פולחן, זכה בפרסים רבים – וביניהם פרס אלזה מורנטה – והיה בסיס לסרט של מריו מרטונה (1995).

הוצאה לאור: הספריה החדשה

סיווג: ספרות מתורגמת

 אזורי לחות

אזורי לחות
מאת: שרלוטה רוש

בעקבות גילוח אינטימי כושל שוכבת הלן בת ה-18, צעירה משעשעת, בוטה, נטולת עכבות, סקרנית וחופשייה מינית — במחלקה פנימית בבית חולים. היא מחכה לביקור הוריה הגרושים בתקווה נואשת שהשניים ישלימו ביניהם סוף סוף ליד מיטת חוֹלייה. ובינתיים היא בוחנת את האזורים הלחים בגופה הנשי ומניחה לרובין, אח בבית החולים, לצלם את החלקים החומקים ממבטה הסקרני. ליד מיטתה היא אף מטפחת אוסף של גלעיני אבוקדו המשמשים אותה לצרכים שונים. ולאורך כל הדרך היא אומרת בקול רם את מה שאחרים לא מעיזים אפילו לחשוב.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 איש נופל

איש נופל
מאת: דון דלילו

ברגע אחד דרמטי, שטלטל את כל העולם, מצטלבים גורלותיהם של הגיבורים. אירועי ה-11 בספטמבר מפגישים ביניהם, ובתערובת של צער, כאב, אובדן, אהבה והשלמה משנים את מסלול חייהם.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מתורגמת

 ארמדילים - תמונות מקרב תת -קרקעי

ארמדילים - תמונות מקרב תת -קרקעי
מאת: רודולפו פוגוויל

ארמדילים מתאר מאבק של הישרדות בדרמה פואטית על חומריות החיים בצל האלימות. פוגוויל, זוכה הפרס הלאומי לספרות בארגנטינה, סוציולוג ופרסומאי, נחשב לאחד מהקולות המרכזיים של הפרוזה העכשווית בארצו.מקום ההתרחשות של ארמדילים הוא איי מַלווינס בזמן ,( המלחמה בין ארגנטינה לבריטניה (אפריל-יוני 1982 הידועה בשם מלחמת פוקלנד אך הוא אינו עוסק במלחמה. גיבורי הרומן הם חיילי הצבא הארגנטיני שמנסים לשרוד.המוסר הערכי המבדיל בין טוב ורע וכן שאר ערכי החברה נמדדים כאן בראייה שונה ובלתי צפויה; ארמדילים קובע סוגה לעצמו.

הוצאה לאור: כרמל, סדרת אלדורדו

סיווג: ספרות מתורגמת

 האיש שהיה יום חמישי

האיש שהיה יום חמישי
מאת: גילברט קית צ'סטרטון

בלונדון של ראשית המאה ה-20 מגויס גבריאל סיים למשימה יוצאת דופן בשירותה של יחידה מיוחדת בסקוטלנד יארד: לחדור לרשת טרוריסטים המכנים עצמם בשמות ימי השבוע, ולסכל את כוונתם לרצוח אישי ציבור ולקעקע את מוסדות השלטון. לחקירתו של סיים נוסף רובד דתי-פילוסופי, המתמקד בשאלת קיומם של הרצון החופשי ושל הרשע.

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרות מתורגמת

 הדרך לגן עדן

הדרך לגן עדן
מאת: פאולינה סיימונס

מאז שהיא זוכרת את עצמה, חיה שלבי בבית דודתה - אישה קשת יום, חסכנית בהבעת רגשות וממעטת בדיבור, שאוספת סנט לסנט. ביום בו שלבי מסיימת את לימודיה, מפתיעה אותה הדודה במתנה כמעט דמיונית - היא קונה לה מכונית מוסטנג צהובה וחדשה. שלבי מחליטה לצאת לראשונה בחייה אל מחוץ לעיירה בה גדלה, כדי למצוא את דמות המפתח של חייה - את אמה, שאותה לא הכירה מעולם.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 הטיהור

הטיהור
מאת: סופי אוקסנן

על רקע המציאוּת המסוכסכת באסטוניה מביאה סופי אוקסנן את סיפורן של שתי נשים בנות דור שונה: אלידה טרוּ, קשישה כפרית נמרצת שידיה מוכתמות בפשעים מהתקופה הסובייטית, וזארה — קורבן לסחר נשים המצליחה לברוח ומאבדת את הכרתה בחצר החווה של אָלִידֶה. אט אט חושף המפגש בין שתי הנשים דרמה משפחתית נפתלת ומותחת, הפותחת צוהר למחיר הכבד של אובדן החופש ולרוח האדם המובילה אותו לבחירות הרות–גורל בחייו.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 הטרוריסטית האלמונית

הטרוריסטית האלמונית
מאת: ריצ'רד פלנגן

יום אחד מגלה ה"בובה", חשפנית ורקדנית מוט באחד ממועדוני החשפנות היוקרתיים ביותר בסידני, שהיא הפכה ליעד מודיעיני מספר אחת של כוחות הביטחון האוסטרלים, לאחר שהמשטרה מגלה שלוש פצצות רבות עוצמה בתיק שהונח באיצטדיון האולימפי. מרגע זה היא הטרוריסטית המבוקשת ביותר באוסטרליה, שתמונתה מתנוססת בעמודים הראשונים של כל העיתונים ומעל מסכי הטלוויזיה. היא נסה על חייה כחיה נרדפת ומגלה שהמאהב המסתורי שלה, זה שאולי צריך לתת כמה תשובות לשאלות, נעלם בלי להשאיר עקבות.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2009
מוצגים 23 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים