ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2009 - מקור ושירה
מוצגים 18 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 איזה מיה

איז'ה מיה
מאת: אושרת קוטלר בנגל

מִיה פלדמן, הפסנתרנית הצעירה והמוכשרת, היא נצר לשושלת נשים חזקות, עצמאיות ושבורות לב. כמו אמה גאולה וסבתה בֵּקה, גם היא השיגה את הגבר שבו חשקה ואיבדה אותו לטובת אחרת. כשהיא שוקעת בתהום הייאוש עולה מתוכה קול נחוש ורך, זר ומוכר הלואט באוזניה בעברית מתובלת בלאדינו את המנטרה של נשות משפחת בכר.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מקור

 איך לאהוב

איך לאהוב
מאת: קבוצת אקטוס

נערה על סף התבגרותה מתחקה אחר הרפתקת הקיץ של חברתה היפהפייה על חוף הים של תל אביב; ברון זקן מספר לפילגשו איך התגלה לו שיקוי האהבה החזק מכל; נערה החוצה את הגבול לירדן ומביאה משם עט לאהוב בוגדני ; זמר ישראלי כושל מוצא את הזדמנות חייו בזכות מעריצה משפילד, אנגליה; אהבה כואבת וגרוטסקית, כמו פרגמנטים של תודעה ורגע אחד של אושר ואינטימיות אמיתית בבוקר כמעט סתמי – כל אלה מתחברים יחד לאוסף בלתי שגרתי של סיפורים גרפיים מאת אמני הקומיקס של אקטוס.

הוצאה לאור: אקטוס, מודן

סיווג: ספרות מקור

 אין אהבה בעיר

אין אהבה בעיר
מאת: עוזי ברעם

הרומן אין אהבה בעיר משקיף על ירושלים של פעם, הניצבת בצלם של מאבקים פנימיים ומוראות מלחמת העצמאות, מבעד לעיניו של ילד בן עשר. המבט החקרני והרגיש שלו חושף קונפליקטים דתיים, מדיניים ולאומניים עזים, שאפיינו את התקופה, אך גם ייסורי נפש עמוקים שהוא עד להם כשנישואיהם של בני זוג המתגוררים בשכנות מתפרקים בגלל רומן אסור. חמישים וחמש שנה מאוחר יותר, בישראל של ימינו, מבקר גיבורנו שבגר את אמו הקשישה ונתקל שוב ברומן אסור המסתיים בפרדה.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מקור

 בז

בז
מאת: יהודית מוסל- אליעזרוב

ספרה הרביעי של יהודית מוסל-אליעזרוב, נכתב מנקודת מבט של אישה המתעדת חיים מילדות עד זיקנה , כאישה, החיה בצל ניצול שואה שבגיל שנתיים הוסתר ובן חמש שב . " צלו בחדרים.\ ברהיטים \במזרנים \ בקירות \ בחלונות\ אשה בביתו אופה לחם\ מנסה לצייר חיים \...מהלומות בדלתה." הגעגועים לחיים מול כיליונם, הינם שני קטבים סביבם נע הקובץ.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 בצלו (בצילו)

בצלו (בצילו)
מאת: לילך גליל

רונה, משוררת תל אביבית צעירה, קצת מוזרה ואולי אנורקטית, חיה עם עמית היפֶה, שרוצה ממנה ילד, אבל לא בטוח באשר לנטייתו המינית. הוא מתחבט בין אהבתו אליה לבין משיכתו העזה לדוידי. אבל דוידי לא בטוח שהוא רוצה אותו, הוא עדיין מתאבל על בן זוגו שנפטר ממחלה קשה בדמי ימיו.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מקור

 גיאוגרפיה חלופית

גיאוגרפיה חלופית
מאת: אימאן מרסאל בתרגומו של ששון סומך

שירתה של אימאן מרסאל, המשוררת המצריה בת זמננו, רחוקה ת"ק פרסה מצורותיה ותכניה של השירה הערבית העתיקה. בניגוד ל"קצידה" הקלאסית, זוהי "שירה חופשית", שאינה כפופה לחרוז ולמשקל, אלא נוטה למבני פרוזה, ותכניה פורשים אופק אינטלקטואלי מרשים בהיקפו, ומרחב חווייתי מודרני אותו חווה המשוררת.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 היהודי האחרון

היהודי האחרון
מאת: יורם קניוק

מהדורה מחודשת של האפוס רחב היריעה הממזג את נושא השואה עם מיתוס ההתיישבות היהודית ומוטיבים ממלחמות ישראל ושראה אור לראשונה בשנת 1982 (ספרית פועלים).

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 השירים

השירים
מאת: לאונרד כהן

אסופה זו של שירים וקטעי פרוזה מביאה את מיטב ומרב יצירתו של כהן בשפה העברית, כולל כל להיטיו הגדולים, ממחישה את חשיבותו וסגולותיו כמשורר, ומפליאה לתאר את מסעות הפנים והחוץ שלו ואת טיולי הגוף והנפש בחמשת העשורים האחרונים.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2009
מוצגים 18 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים