ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2009 - כל הספרים
מוצגים 63 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 הטיהור

הטיהור
מאת: סופי אוקסנן

על רקע המציאוּת המסוכסכת באסטוניה מביאה סופי אוקסנן את סיפורן של שתי נשים בנות דור שונה: אלידה טרוּ, קשישה כפרית נמרצת שידיה מוכתמות בפשעים מהתקופה הסובייטית, וזארה — קורבן לסחר נשים המצליחה לברוח ומאבדת את הכרתה בחצר החווה של אָלִידֶה. אט אט חושף המפגש בין שתי הנשים דרמה משפחתית נפתלת ומותחת, הפותחת צוהר למחיר הכבד של אובדן החופש ולרוח האדם המובילה אותו לבחירות הרות–גורל בחייו.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 הטרוריסטית האלמונית

הטרוריסטית האלמונית
מאת: ריצ'רד פלנגן

יום אחד מגלה ה"בובה", חשפנית ורקדנית מוט באחד ממועדוני החשפנות היוקרתיים ביותר בסידני, שהיא הפכה ליעד מודיעיני מספר אחת של כוחות הביטחון האוסטרלים, לאחר שהמשטרה מגלה שלוש פצצות רבות עוצמה בתיק שהונח באיצטדיון האולימפי. מרגע זה היא הטרוריסטית המבוקשת ביותר באוסטרליה, שתמונתה מתנוססת בעמודים הראשונים של כל העיתונים ומעל מסכי הטלוויזיה. היא נסה על חייה כחיה נרדפת ומגלה שהמאהב המסתורי שלה, זה שאולי צריך לתת כמה תשובות לשאלות, נעלם בלי להשאיר עקבות.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מתורגמת

 היהודי האחרון

היהודי האחרון
מאת: יורם קניוק

מהדורה מחודשת של האפוס רחב היריעה הממזג את נושא השואה עם מיתוס ההתיישבות היהודית ומוטיבים ממלחמות ישראל ושראה אור לראשונה בשנת 1982 (ספרית פועלים).

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 המנודים

המנודים
מאת: סיידי ג'ונס

השנה היא 1957 ולואיס שהשתחרר זה עתה מהכלא, חוזר לביתו בדרום אנגליה. הוא בן תשע-עשרה, ושיבתו תשפיע בצורה דרמתית לא רק על משפחתו, אלא על הקהילה כולה. עשר שנים קודם לכן חזר גילברט, אביו, הביתה אחרי היעדרות ממושכת, חזרה שהייתה לה השפעה שונה לחלוטין. מלחמת העולם השנייה הסתיימה וגילברט שוחרר מהצבא. הוא חוזר בקלות לשגרת החיים בפרבר - קוקטיילים בשש וחצי בערב, ביקור בכנסייה בימי ראשון - אבל אשתו ובנו הקטן מואסים בשגרה המשעממת

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרות מתורגמת

 המשחק האהוב

המשחק האהוב
מאת: לאונרד כהן

הן יפות כל-כך. כל אחת ואחת מהן משכה בצורה אחרת את לורנס בריוומן, גיבור ספרו של לאונרד כהן, וגופן חי בזיכרונו לעד. ליסה, הילדה בשמלה הצהובה; ברטה החלילנית, שרועה בשלג אחרי שנפלה מעץ התפוחים; תמרה, על ירכיה הגדולות והנדיבות; הת'ר הישֵנה והצייתנית, מאפין, נורמה, פטרישיה, אן, ושֶל האריסטוקרטית: שיערה השחור, אהבתה המושלמת.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מתורגמת

 המשרתים

המשרתים
מאת: מייקל מרשל סמית

חייו של מארק בן ה-11 מתהפכים כאשר הוא עובר לעיירת החוף הבריטית ברייטון עם אמו החולה ובעלה החדש. מארק המתייסר בשל געגועיו לאביו, דאגתו לאמו הספונה בחדרה והניתוק מעולמו המוכר ומחבריו, מוצא מפלט בביקורים אצל ישישה המתגוררת במרתף הבית שהוא גר בו. הזקנה מציעה לו תה מריר ועוגיות מתוקות ומזמינה אותו לבקר באגף המשרתים הישן של הבית.

הוצאה לאור: ינשוף ומובי דיק

סיווג: ספרות מתורגמת

 המתיקות שבתחתית הפאי

המתיקות שבתחתית הפאי
מאת: אלן ברדלי

אלן ברדלי, זוכה פרס Dagger לספרי מתח בקטגוריית "רומן ביכורים", מציג לקוראים את אחת הגיבורות המקסימות ביותר בספרות העכשווית: פלביה דה לוּס בת האחת-עשרה, כימאית חובבת עם נטייה בולטת לרקיחת רעלים. כאשר פלביה מוצאת בערוגת המלפפונים של גינת ביתה גבר זר, אשר נופח את נשמתו לנגד עיניה, היא לא נלחצת, אלא מיד ניגשת לפתרון התעלומה. ספר שנון, מבריק ומשעשע, שיפיל בפח גם את המיומנים שבקוראים.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 העולם שאחרי יום ההולדת

העולם שאחרי יום ההולדת
מאת: ליונל שרייבר

אירינה מקגוורן, מאיירת ספרי ילדים, חיה בלונדון חיים שקטים וממוסדים עם בן זוגה לורנס טריינר. לורנס הוא עמית במכון מחקר יוקרתי, אדם חכם, נאמן ובעל משמעת עצמית. בעיני חוג חבריהם המצומצם, הזוגיות שלהם היא מופת ליציבות. עד הלילה שבו מגלה לפתע אירינה שהיא משתוקקת לנשק גבר אחר: ראמזי אקטון, ידידם הוותיק, שחקן סנוקר מצליח, עשיר ואופנתי.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2009
מוצגים 63 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים