ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2009 - כל הספרים
מוצגים 63 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 אמנות ישראלית עכשיו

אמנות ישראלית עכשיו
מאת: איריס ריבקינד בן צור, רויטל אלקלעי

הספר מתעד את עבודתם של 94 אמנים המיצגים את האמנות הישראלית משנת 1990 ועד היום.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

 ארמדילים - תמונות מקרב תת -קרקעי

ארמדילים - תמונות מקרב תת -קרקעי
מאת: רודולפו פוגוויל

ארמדילים מתאר מאבק של הישרדות בדרמה פואטית על חומריות החיים בצל האלימות. פוגוויל, זוכה הפרס הלאומי לספרות בארגנטינה, סוציולוג ופרסומאי, נחשב לאחד מהקולות המרכזיים של הפרוזה העכשווית בארצו.מקום ההתרחשות של ארמדילים הוא איי מַלווינס בזמן ,( המלחמה בין ארגנטינה לבריטניה (אפריל-יוני 1982 הידועה בשם מלחמת פוקלנד אך הוא אינו עוסק במלחמה. גיבורי הרומן הם חיילי הצבא הארגנטיני שמנסים לשרוד.המוסר הערכי המבדיל בין טוב ורע וכן שאר ערכי החברה נמדדים כאן בראייה שונה ובלתי צפויה; ארמדילים קובע סוגה לעצמו.

הוצאה לאור: כרמל, סדרת אלדורדו

סיווג: ספרות מתורגמת

 בז

בז
מאת: יהודית מוסל- אליעזרוב

ספרה הרביעי של יהודית מוסל-אליעזרוב, נכתב מנקודת מבט של אישה המתעדת חיים מילדות עד זיקנה , כאישה, החיה בצל ניצול שואה שבגיל שנתיים הוסתר ובן חמש שב . " צלו בחדרים.\ ברהיטים \במזרנים \ בקירות \ בחלונות\ אשה בביתו אופה לחם\ מנסה לצייר חיים \...מהלומות בדלתה." הגעגועים לחיים מול כיליונם, הינם שני קטבים סביבם נע הקובץ.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 בצלו (בצילו)

בצלו (בצילו)
מאת: לילך גליל

רונה, משוררת תל אביבית צעירה, קצת מוזרה ואולי אנורקטית, חיה עם עמית היפֶה, שרוצה ממנה ילד, אבל לא בטוח באשר לנטייתו המינית. הוא מתחבט בין אהבתו אליה לבין משיכתו העזה לדוידי. אבל דוידי לא בטוח שהוא רוצה אותו, הוא עדיין מתאבל על בן זוגו שנפטר ממחלה קשה בדמי ימיו.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מקור

 גיאוגרפיה חלופית

גיאוגרפיה חלופית
מאת: אימאן מרסאל בתרגומו של ששון סומך

שירתה של אימאן מרסאל, המשוררת המצריה בת זמננו, רחוקה ת"ק פרסה מצורותיה ותכניה של השירה הערבית העתיקה. בניגוד ל"קצידה" הקלאסית, זוהי "שירה חופשית", שאינה כפופה לחרוז ולמשקל, אלא נוטה למבני פרוזה, ותכניה פורשים אופק אינטלקטואלי מרשים בהיקפו, ומרחב חווייתי מודרני אותו חווה המשוררת.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 האיש שהיה יום חמישי

האיש שהיה יום חמישי
מאת: גילברט קית צ'סטרטון

בלונדון של ראשית המאה ה-20 מגויס גבריאל סיים למשימה יוצאת דופן בשירותה של יחידה מיוחדת בסקוטלנד יארד: לחדור לרשת טרוריסטים המכנים עצמם בשמות ימי השבוע, ולסכל את כוונתם לרצוח אישי ציבור ולקעקע את מוסדות השלטון. לחקירתו של סיים נוסף רובד דתי-פילוסופי, המתמקד בשאלת קיומם של הרצון החופשי ושל הרשע.

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרות מתורגמת

 הדרך לגן עדן

הדרך לגן עדן
מאת: פאולינה סיימונס

מאז שהיא זוכרת את עצמה, חיה שלבי בבית דודתה - אישה קשת יום, חסכנית בהבעת רגשות וממעטת בדיבור, שאוספת סנט לסנט. ביום בו שלבי מסיימת את לימודיה, מפתיעה אותה הדודה במתנה כמעט דמיונית - היא קונה לה מכונית מוסטנג צהובה וחדשה. שלבי מחליטה לצאת לראשונה בחייה אל מחוץ לעיירה בה גדלה, כדי למצוא את דמות המפתח של חייה - את אמה, שאותה לא הכירה מעולם.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 החיים הם ארוחות

החיים הם ארוחות
מאת: קיי וג'יימס סלטר, ציורים: פבריס מוארו

החיים הם ארוחות הוא סיור מענג, מרחיב דעת, מבדר ומעורר תיאבון במחוזות המאכל והמשקה מהמזרח ומהמערב, מימי מצרים העתיקה ועד ימינו. הוא מעוטר בציורים מקסימים, מתוחכם ומעשי, ידעני ושימושי. ספר שהוא שיר הלל לאוכל המשובח ולשמחה הכרוכה בארוחה טובה.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרי פנאי ואוכל

ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2009
מוצגים 63 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים