ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2009 - כל הספרים
מוצגים 63 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 אהבה מטרידה

אהבה מטרידה
מאת: אלנה פרנטה

אהבה מטרידה הוא הרומאן הראשון של הסופרת המסתתרת, ילידת נפולי, החותמת בשם הספרותי "אלנה פרנטה" (בעברית ראה אור תחילה ספרה השני, ימי הנטישה). מאז הופעתו באיטליה ב-1992 הוא הפך לספר פולחן, זכה בפרסים רבים – וביניהם פרס אלזה מורנטה – והיה בסיס לסרט של מריו מרטונה (1995).

הוצאה לאור: הספריה החדשה

סיווג: ספרות מתורגמת

 אורחת נוספת לשבת

אורחת נוספת לשבת
מאת: אביגיל מייזליק

לאור ההצלחה הרבה של רב המכר אורחת לשבת - מביאה השפית אביגיל מייזליק אסופת מתכונים חדשה. מתכונים לשבת ומתכונים ליום חול, מתכוני אירוח ומתכוני פינוק, לארוחת בוקר מלאת ניחוח ולסעודת ערב חגיגית במיוחד. מתכונים של חנה ואנה, ויקי וציפורה, אסתר ומריסה ועוד עשרות רבות של "אורחות" מתוך המדור בעיתון ´משפחה´.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרי פנאי ואוכל

 אזורי לחות

אזורי לחות
מאת: שרלוטה רוש

בעקבות גילוח אינטימי כושל שוכבת הלן בת ה-18, צעירה משעשעת, בוטה, נטולת עכבות, סקרנית וחופשייה מינית — במחלקה פנימית בבית חולים. היא מחכה לביקור הוריה הגרושים בתקווה נואשת שהשניים ישלימו ביניהם סוף סוף ליד מיטת חוֹלייה. ובינתיים היא בוחנת את האזורים הלחים בגופה הנשי ומניחה לרובין, אח בבית החולים, לצלם את החלקים החומקים ממבטה הסקרני. ליד מיטתה היא אף מטפחת אוסף של גלעיני אבוקדו המשמשים אותה לצרכים שונים. ולאורך כל הדרך היא אומרת בקול רם את מה שאחרים לא מעיזים אפילו לחשוב.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 איזה מיה

איז'ה מיה
מאת: אושרת קוטלר בנגל

מִיה פלדמן, הפסנתרנית הצעירה והמוכשרת, היא נצר לשושלת נשים חזקות, עצמאיות ושבורות לב. כמו אמה גאולה וסבתה בֵּקה, גם היא השיגה את הגבר שבו חשקה ואיבדה אותו לטובת אחרת. כשהיא שוקעת בתהום הייאוש עולה מתוכה קול נחוש ורך, זר ומוכר הלואט באוזניה בעברית מתובלת בלאדינו את המנטרה של נשות משפחת בכר.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מקור

 איך לאהוב

איך לאהוב
מאת: קבוצת אקטוס

נערה על סף התבגרותה מתחקה אחר הרפתקת הקיץ של חברתה היפהפייה על חוף הים של תל אביב; ברון זקן מספר לפילגשו איך התגלה לו שיקוי האהבה החזק מכל; נערה החוצה את הגבול לירדן ומביאה משם עט לאהוב בוגדני ; זמר ישראלי כושל מוצא את הזדמנות חייו בזכות מעריצה משפילד, אנגליה; אהבה כואבת וגרוטסקית, כמו פרגמנטים של תודעה ורגע אחד של אושר ואינטימיות אמיתית בבוקר כמעט סתמי – כל אלה מתחברים יחד לאוסף בלתי שגרתי של סיפורים גרפיים מאת אמני הקומיקס של אקטוס.

הוצאה לאור: אקטוס, מודן

סיווג: ספרות מקור

 אין אהבה בעיר

אין אהבה בעיר
מאת: עוזי ברעם

הרומן אין אהבה בעיר משקיף על ירושלים של פעם, הניצבת בצלם של מאבקים פנימיים ומוראות מלחמת העצמאות, מבעד לעיניו של ילד בן עשר. המבט החקרני והרגיש שלו חושף קונפליקטים דתיים, מדיניים ולאומניים עזים, שאפיינו את התקופה, אך גם ייסורי נפש עמוקים שהוא עד להם כשנישואיהם של בני זוג המתגוררים בשכנות מתפרקים בגלל רומן אסור. חמישים וחמש שנה מאוחר יותר, בישראל של ימינו, מבקר גיבורנו שבגר את אמו הקשישה ונתקל שוב ברומן אסור המסתיים בפרדה.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מקור

 איש נופל

איש נופל
מאת: דון דלילו

ברגע אחד דרמטי, שטלטל את כל העולם, מצטלבים גורלותיהם של הגיבורים. אירועי ה-11 בספטמבר מפגישים ביניהם, ובתערובת של צער, כאב, אובדן, אהבה והשלמה משנים את מסלול חייהם.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מתורגמת

 אלוהים אינו גדול: איך הדת מרעילה את העולם

אלוהים אינו גדול: איך הדת מרעילה את העולם
מאת: כריסטופר היצ'נס

היצ'נס תוקף את כל הדתות. טיעונו המכריע נגד הדת - ובעד גישה חילונית יותר לחיים - מסתמך על קריאה קפדנית ומלומדת בכתבים הדתיים החשובים. הוא מספר את הסיפור האישי של מפגשיו המסוכנים עם הדת, ומתאר את המסע האינטלקטואלי שלו שהביא להשקפתו החילונית על החיים, השקפה המיוסדת על מדע ועל היגיון. את העולם הבא, אומר היצ'נס, יש להמיר בתמונת היקום המדהימה של טלסקופ החלל "האבל", ומשה והסנה הבוער צריכים להיכנע לפני היופי והסימטריה של סליל הדי-אן-איי הכפול.

הוצאה לאור: כנרת ,זמורה-ביתן

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2009
מוצגים 63 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים