ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2009 - כל הספרים
מוצגים 27 ספרים ב 4 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבא
 CIA מורשת של אפר

CIA מורשת של אפר
מאת: טים ויינר

בשישים השנים האחרונות הצליחה סוכנות הביון המרכזית האמריקאית, ה-CIA, לשמור על מוניטין מרשים למרות העבר רצוף הכישלונות והטעויות שנקברו בארכיונים סודיים ביותר. משימתה הייתה להכיר את העולם. משלא עלה בידה לעשות כן, ביקשה סוכנות הביון המרכזית לשנות את העולם. פירוש הדבר היה ניסיונות חוזרים ונשנים משנות ה-50 ואילך להביא להפיכות ולהחליף משטרים ברחבי העולם. כישלונותיה במשימה זו הנחילו לאמריקה, כדברי הנשיא אייזנהאואר, "מורשת של אפר".

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אושר אפשרי

אושר אפשרי
מאת: טל בן-שחר

פעמים רבות אנחנו חושבים לעצמנו: אילו רק היינו מספיקים תמיד לעשות את כל מה שתכננו, אילו רק היינו מרוויחים הרבה יותר, מנצחים באליפות ישראל בקפיצה לגובה, מצטיינים בכל מבחן או מוצאים את נסיך החלומות המושלם - אז ודאי היינו מאושרים! האומנם? טל בן-שחר, מחבר רב-המכר העולמי באושר ובאושר (בעברית בהוצאת מטר), מראה בספר המפתיע שבידיכם שהמרדף אחר השלמות הוא דווקא המכשול הגדול ביותר בדרך אל האושר.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי מודעות ורוחניות

 איך החייל מתקן את הגרמופון

איך החייל מתקן את הגרמופון
מאת: סשה סטנישיץ'

אלכסנדָר, ילד בעל דמיון פרוע, גדֵל בעיר הבוסנית הקטנה וישֶגראד. הוא עושה קסמים, מגלה יכולת מרשימה בדיג שפמנונים בנהר, מעולל תעלולים עם חבריו ונהנה מילדות מאושרת. כישרונו הגדול ביותר של אלכסנדָר הוא המצאת סיפורים, אבל הוא לא מוכן לכתוב על הנושאים שמוכתבים לו בבית-הספר. הרבה יותר מעניין אותו לכתוב על משפחתו הענֵפה, המורכבת מאוסף של טיפוסים שונים, ובעיקר משונים. חגיגות קטיף השזיפים אצל סבא וסבתא שלו, שמסתיימות בחיבור לא סימפטי של רובה וחצוצרה, נקמתו רבת ההשראה של מאמן כדורסל נבגד המכונה סוס-ים, או על הדודה המכונה טייפון, שמדברת ללא הרף, אפילו לא כדי לנשום, על כל אלה כותב סטנישיץ' בכישרון ובהומור.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 גוף שני רבים

גוף שני רבים
מאת: תמיר להב-רדלמסר

ספר האמן של תמיר להב-רדלמסר, משורר, צלם ומעצב, הוא סיכום ביניים רב-עוצמה של יצירה אמנותית ממושכת, המתמקדת בעירום הגברי. פרקי הספר מלווים בסדרת מסות מאירת עיניים מאת אריאל הירשפלד, הטוענת את העבודות ברבדים נוספים של משמעות. אלבום צילומים יפהפה בהפקה איכותית.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

 דוקלה

דוקלה
מאת: אנדז´י סטאשיוק

בשולי הכביש עומדים כמה בתים מתפוררים וביניהם פרושים שדות מפולשי רוחות. "לאן נוסעים מדוקלה?" שואל אנדז´י סטאשיוּק. התשובה ברורה לו: אל דוקלה אפשר רק לחזור.ואכן, אנדז´י סטאשיוּק בוחר לחזור לדוקלה, עיירת ילדותו, פעם אחר פעם. עבורו היא מקור להשראה, לחשיבה ולהרהור על טיבם של הזמן, האור, הזיכרון והתנועה.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 האישה האחרת

האישה האחרת
מאת: ויקטוריה זקהיים - עורכת

21 מונולוגים אישיים, פרי עטן של כותבות שחוו על בשרן את חווית "האישה האחרת", מובאים באנתולוגיה האישה האחרת. הכותבות כולן חושפות בגילוי לב ובכישרון את חוויותיהן האישיות כשבעל או בן זוג נכנס למיטה עם אחרת, כשהן עצמן הכניסו למיטתן בן/בת זוג של אישה אחרת או כשהתנהגותו המינית של אדם אהוב השפיעה עמוקות על חייהן.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות לא בדיונית

 הכיוון מזרח 17 - אודות ציון

הכיוון מזרח 17 - אודות ציון
מאת: יצחק גורמזאנו גורן (עורך ראשי)

אודות ציון, גיליון 17 של כתב העת הכיוון מזרח בשיתוף מוזיאון פתח תקוה לאמנות, עוסק בציון סרטו של האמן והקולנוען יוסף-ז'וזף דדון. הגיליון, הרואה אור בימים אלה, מהווה המשך למהלך שהחל עם הצגת יצירותיו הקולנועיות של דדון בתערוכת היחיד "ציון - טרילוגיה קולנועית" באצירתה של דרורית גור אריה, ועם יציאתו לאור של ספר שליווה את התערוכה (מוזיאון פתח תקוה, 2007). במרכז התערוכה עמד הסרט ציון בכיכובה של השחקנית רונית אלקבץ שהוצג במוזיאון בבכורה עולמית.

הוצאה לאור: בימת קדם

סיווג: כתבי עת

 השקרן מאומבריה

השקרן מאומבריה
מאת: ביארנה רויטר

יצירתו הגדולה של ביארנה רויטר מגוללת שורת הרפתקאות שבה משתקף באופן מופלא העולם של ימי-הביניים, עולם של בני-אדם הכמהים לישועה בכל מחיר, של תככים פוליטיים בכנסייה הקתולית, של נזירים, אבירים, שרלטנים מכל סוג ומין, ושפע דמויות ססגוניות אחרות, עולם של חיים ועולם של מתים, שביניהם מפלסים פגמינו ועוזרו הנאמן את דרכם. אבל יותר מכך זוהי יצירה מיוחדת במינה, שנופך אגדי ומיתי שורה עליה.

הוצאה לאור: קרן בשיתוף כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2009
מוצגים 27 ספרים ב 4 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים