ספרים שראו אור בחודש מרץ 2009 - כל הספרים
מוצגים 77 ספרים ב 10 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבא
 החוף השקט

החוף השקט
מאת: מיכל טמיר

רומן גרפי - כשאביה של מיכל מתקשר לבשר לה שסבתה נפטרה, היא עוזבת את הבר התל אביבי שבו היא עובדת ויוצאת למסע בין יום אחד, שמסתיים בבית הקברות בחיפה. במסגרת המסע החיצוני היא נשאבת אל תוך מסע פנימי מסעיר, שפורם ומפענח את הקשר הסבוך והטעון שבין הנשים במשפחתה.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מקור

 החופש ליצור

החופש ליצור
מאת: רחל פלדחי-ברנר

כתיבתה של רות אלמוג נתפסת לרוב ככתיבה נשית המתמקדת בכמיהה לאהבה שמקורה בתסביך אדיפאלי שלא בא על פתרונו. רחל פלדחי ברנר טוענת בספרה "החופש ליצור" שליבת הכמיהה בכתיבתה של אלמוג מצויה במאבק של אישה-אמנית להגשים את משימתה האמנותית, תוך עימות עם מציאות עוינת ואלימה.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 המים שאנו ישנות בהם

המים שאנו ישנות בהם
מאת: רביאה אדל

הוריה של לינה עשו אותה במגרש החניה. מעצור היד השתחרר והמכונית הידרדרה עד שהתנגשה בעץ. כל זה כמו ניבא את הטירוף המשפחתי שיבוא אחרי לידתה: אמהּ תלך ותאבד בתוך עצמה וכעבור זמן תיעלם לחלוטין מחיי המשפחה, ואביה יסתגר בתוך עצמו. היא ואחותה יפתחו מערכת יחסים מסובכת עם אותו גבר, וייקלעו למחול מטורף של משיכה ובגידה, של חציית גבולות וסחרור שיובילו בסופו של דבר לטרגדיה בלתי נמנעת.

הוצאה לאור: קרן הוצאה לאור

סיווג: ספרות מתורגמת

 המעגל העשירי

המעגל העשירי
מאת: ג'ודי פיקו

טריקסי סטון בת ארבע־עשרה, והיא מאוהבת לראשונה בחייה. היא גם האור בחייו של אביה, דניאל סטון, שאותו העריצה עד שעולמה מתהפך עקב מקרה אלימות אחד. ופתאום נראה שכל מה שטריקסי האמינה בו לגבי משפחתה - ולגבי עצמה - הוא שקר.

הוצאה לאור: אופוס וכנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

 הנהר הסודי

הנהר הסודי
מאת: קייט גרנוויל

לונדון, 1806. ויליאם תורנהיל, שייט חם מזג, נשוי באושר לסאל, אהבת נעוריו. חייהם קשים מנשוא, אבל השניים שורדים, עד שוויליאם מועד מעידה איומה שהוא ומשפחתו עתידים לשלם עליה מחיר כבד. דינו נגזר לגלות במושבת העונשין ניו סאות ויילס עד סוף חייו עלי אדמות. בני תורנהיל מגיעים לארץ קשה וזרה שהיא עבורם גזר דין מוות. אבל עם הזמן מתברר שאפשר לקנות את החופש.

הוצאה לאור: מחברות לספרות

סיווג: ספרות מתורגמת

 הקוראת בתחרה

הקוראת בתחרה
מאת: ברונוניה בארי

טאונר ויטני, המעידה על עצמה מלכתחילה כמי שמשקרת בלי הרף, נאלצת לחזור מקליפורניה שטופת השמש אל העיר המסתורית סיילם שבמדינת מסצ´וסטס בעקבות היעלמותן המסתורית של שתי נשים. סיילם של היום מתפרנסת מתיירות שוקקת על רקע "ציד המכשפות" שהתרחש בה ב-1692, ומספקת למבקריה שחזורים מסמרי שיער של משפטים, תליות ושרפות של מכשפות, שלדים ורוחות רפאים, ושוק תרופות אליל משגשג.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 השיר של קהונשה

השיר של קהונשה
מאת: אנוש איראני

צ'מדי בן העשר, נער נבון ורגיש שיצא רק לעתים רחוקות מבית היתומים שלו בבומביי, מטפח פנטזיה אידילית על העיר - גן עדן שהוא מכנה קהונשה, "עיר ללא עצב". כאשר גל אלימות על רקע גזעני שוטף את העיר ומאיים לפרום את המרקם החברתי הדק שמתקיים בכרך הצפוף - צ'מדי בורח מבית היתומים ויוצא לחפש את אביו האבוד, שיש לו ממנו זיכרון עמום בלבד.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 התפרקות האומות

התפרקות האומות
מאת: רוברט קופר

התפרקות האומות הוא קובץ מאמרים ובו ניתוח בהיר ומרתק של התקופה שאנו חיים בה. הספר בוחן את התהוותן של המדינות הפוסט-מודרניות ומצביע על שורשי הקונפליקט בינן לבין מדינות מפותחות פחות.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש מרץ 2009
מוצגים 77 ספרים ב 10 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים