ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2008 - עיון והגות, חברה ובקורת
מוצגים 19 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 50 חמישים הוגים פוליטיים

50 חמישים הוגים פוליטיים
מאת: איאן אדמס ור"ו דייסון

חמישים הוגים פוליטיים (2007) מציג את חייהם ואת רעיונותיהם של כמה מן האישים המשפיעים ביותר במחשבה הפוליטית המערבית, מיוון העתיקה ועד ימינו. הערכים בספר מספקים הקדמה מרתקת וקריאה על האישים הבולטים ועל אסכולות המחשבה העיקריות שעיצבו את הפוליטיקה של ימינו.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אין שניים דומים

אין שניים דומים
מאת: ג`ודית ריץ` האריס

מה גורם לבני אדם להיות שונים זה מזה באישיותם ובהתנהגותם? על כך מבקשת ג'ודית ריץ' האריס, מחברת רב המכר מיתוס גידול הילדים, בספרה השני. בהשראת שרלוק הולמס ובלשים ספרותיים אחרים, היא פותחת בחיפוש אחר החשוד: הגורם "מלבד הגנים" שבגינו תאומים זהים, שגדלו בבית אחד, שונים זה מזה לא פחות משני בני אדם זרים. אם תגלה אותו, תגלה מה גורם להבדל בין כל שני בני אדם.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 אמרתי לכם

אמרתי לכם
מאת: יוסף (טומי) לפיד

טרם מותו הספיק לפיד לעדכן ולתקן את הטורים הנבחרים מתוכניתו המפורסמת, המכונסים בספר זה. הוא גם בחר את הכותרת - אמרתי לכם - באותו הומור עוקצני ומתריס שאפיין אותו תמיד.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אצבע גלילאו

אצבע גלילאו
מאת: פיטר אטקינס

גליליאו, שאחת מאצבעותיו משומרת בצנצנת ומוצגת לראווה בפירנצה, היה אחד האישים שדחפו את המדע המודרני תוך שהוא מורה את דרך המוצא מבערות ימי הביניים. בסקירה מבריקה של הרעיונות המרכזיים במדע העכשווי - אבולוציה, דנ"א, אנרגיה, אנטרופיה, אטומים, סימטריה, קוונטים, קוסמולוגיה, מרחב-זמן, אריתמטיקה - מפגין פיטר אטקינס את עוצמתה של השיטה המדעית בחשיפת טבעם של היקום, של עולמנו ושל עצמנו.

הוצאה לאור: דביר ומאגנס

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 בצדי הדרך ובשולי התודעה

בצדי הדרך ובשולי התודעה
מאת: נגה קדמן

ליפתא, טנטורה, קסטינה ומאות כפרים ערביים אחרים התרוקנו ב-1948 ממאות-אלפי תושביהם, שברחו או גורשו. ישראל מנעה את שיבת הפליטים לבתיהם, הרסה את רוב כפריהם, הפקיעה את רכושם והשתמשה באדמותיהם - ולעתים גם בבתיהם - לצורך יישוב יהודים. הספר דן בפן המשלים לנישול ולהריסה - דחיקת הכפרים המרוּקנים לשולי השיח הישראלי, נוסף על העלמתם מהנוף: מחיקה או עִבְרוּת של שמות הכפרים, הסרתם וטשטוש זהותם במפה, התעלמות מהם ומנסיבות עקירתם במידע הנמסר באתרי תיירות שהוקמו על כמחצית מהכפרים, וקבלת הנישול על ידי תושבי יישובים יהודיים שנבנו על כרבע מהכפרים.

הוצאה לאור: ספרי נובמבר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 גיהאד ושנאת היהודים

ג'יהאד ושנאת היהודים
מאת: מתיאס קונצל

הספר ג'יהאד ושנאת יהודים הוא פרי מחקר שבו המחבר מציג את הג'יהאד העולמי מנקודת מבט חדשה, המעניקה הקשר חדש לטרור האיסלאמי: מקורות השראתו של הג'יהאד בתפיסות הנאציות האנטישמיות וזיקתו אליהן.

הוצאה לאור: טובי

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 גזענות בישראל

גזענות בישראל
מאת: יהודה שנהב, יוסי יונה - עורכים

הספר מבוסס על עבודתה של קבוצת מחקר הפועלת במכון ון ליר בירושלים – "הפורום לחברה ותרבות" – ומאמריו הם פרי עטם של מיטב החוקרים בַּתחום. בספר 13 מאמרי מקור, ונוספו עליהם שני מאמרים מתורגמים שנועדו להשלים את התמונה ולהציג את הנושא מזווית רחבה יותר. ספר זה הוא ראשון בסוגו והוא מציב את סוגיית הגזענות באופן מפורש על סדר היום של החברה בישראל.

הוצאה לאור: מכון ון ליר והקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 היטלר, בעלות הברית והיהודים

היטלר, בעלות הברית והיהודים
מאת: שלמה אהרונסון

ספר זה מתאר את השואה כמילכוד מכל צד, שלתוכו נקלעו היהודים מאז עלייתו של היטלר לשלטון ועד לסופו של הרייך השלישי. מילכוד שקלע את יהודי אירופה בין הפטיש הנאצי לבין של הסדן של בעלות הברית ללא מוצא. רוב מאמצי ההצלה שנעשו לא הועילו והפכו לבומרנג נגד המצילים.

הוצאה לאור: מכון בן גוריון והקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2008
מוצגים 19 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים