ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2008 - כל הספרים
מוצגים 53 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 בסמטאות

בסמטאות
מאת: דודו בוסי

בין מפגשים אקראיים לאהבות מזדמנות הופך המספר לגיבור של סיפוריו. בסמטאות הוא דיוקן של איש צעיר החי על הקצה. זהו דיוקנו של בוסי מילדותו בשכונת התקווה ועד לבגרותו, כאדם הטובל בתוך החיים ובו בזמן מתבונן בהם מהצד. אנטי גיבור הממהר להתאהב ולעזוב, השוקע בשתייה ומתקשה לעצור, אדם סוער ומלא תשוקות שגם ברגעים הקסומים ביותר נאבק עם חרדותיו.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 בצדי הדרך ובשולי התודעה

בצדי הדרך ובשולי התודעה
מאת: נגה קדמן

ליפתא, טנטורה, קסטינה ומאות כפרים ערביים אחרים התרוקנו ב-1948 ממאות-אלפי תושביהם, שברחו או גורשו. ישראל מנעה את שיבת הפליטים לבתיהם, הרסה את רוב כפריהם, הפקיעה את רכושם והשתמשה באדמותיהם - ולעתים גם בבתיהם - לצורך יישוב יהודים. הספר דן בפן המשלים לנישול ולהריסה - דחיקת הכפרים המרוּקנים לשולי השיח הישראלי, נוסף על העלמתם מהנוף: מחיקה או עִבְרוּת של שמות הכפרים, הסרתם וטשטוש זהותם במפה, התעלמות מהם ומנסיבות עקירתם במידע הנמסר באתרי תיירות שהוקמו על כמחצית מהכפרים, וקבלת הנישול על ידי תושבי יישובים יהודיים שנבנו על כרבע מהכפרים.

הוצאה לאור: ספרי נובמבר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 בתה של המאהבת

בתה של המאהבת
מאת: א.מ. הומס

א.מ. הומס ידעה כבר בגיל צעיר שהיא מאומצת, אך הצליחה לטאטא עובדה זו אל תחת לשטיח ההדחקות וההכחשות. בחלומותיה אמא הביולוגית היא בת של אלים, מלכה מורמת מעם, כוכבת קולנוע, אישה שעל פיה יישק דבר, המשמשת משענת לכל אדם, ובעיקר לבתה. במציאות נחרדת הומס לגלות אישה שונה בתכלית: נוירוטית, חולנית ובעייתית, המבקשת דווקא להישען עליה.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מתורגמת

 גיהאד ושנאת היהודים

ג'יהאד ושנאת היהודים
מאת: מתיאס קונצל

הספר ג'יהאד ושנאת יהודים הוא פרי מחקר שבו המחבר מציג את הג'יהאד העולמי מנקודת מבט חדשה, המעניקה הקשר חדש לטרור האיסלאמי: מקורות השראתו של הג'יהאד בתפיסות הנאציות האנטישמיות וזיקתו אליהן.

הוצאה לאור: טובי

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 גזענות בישראל

גזענות בישראל
מאת: יהודה שנהב, יוסי יונה - עורכים

הספר מבוסס על עבודתה של קבוצת מחקר הפועלת במכון ון ליר בירושלים – "הפורום לחברה ותרבות" – ומאמריו הם פרי עטם של מיטב החוקרים בַּתחום. בספר 13 מאמרי מקור, ונוספו עליהם שני מאמרים מתורגמים שנועדו להשלים את התמונה ולהציג את הנושא מזווית רחבה יותר. ספר זה הוא ראשון בסוגו והוא מציב את סוגיית הגזענות באופן מפורש על סדר היום של החברה בישראל.

הוצאה לאור: מכון ון ליר והקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 געגועים לעץ האלגום

געגועים לעץ האלגום
מאת: אשה מירו, אנה סולר-פונט

מונה היא ילדה הודית שנמכרה תמורת 1,000 רופיות - כ-25 דולר - לעבדות במפעל לאריגת שטיחים במומביי. סיטה, אחותה, נשלחה לבית-יתומים במנזר. סלומון, מאדיס אבבה, נלקח לקובה, כמו אלפי ילדים אתיופים שהמלחמה, שהם לא היו מסוגלים להבין את מניעיה ואת מהלכיה, הפכה אותם ליתומים נטושים.

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרות מתורגמת

 דוסטויבסקי זה לא

דוסטויבסקי זה לא
מאת: ארז צדוק

דוסטויבסקי זה לא מתחיל ברצח אלים ואכזרי של עורך ראשי בהוצאת ספרים גדולה וממשיך בעלילה מפותלת של תשוקה, בגידה, חטיפה בלב ים, תככים ותאוות נקם שאינה יודעת גבולות. זהו רומן מתח רווי יצרים על החטא ועונשו. חטא כבד ועונש נורא.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 הגרזן העדין

הגרזן העדין
מאת: ר.נ. מוריס

במיומנות ובהומור ציני בורא הסופר האנגלי ר"נ מוריס עולם חי וצבעוני, שופע טיפוסים שונים ומשונים מכל שדרות החברה בסנט פטרבורג, מהביבים ועד הטרקלינים המהודרים ביותר בעיר. החוקר חריף המבט קם לתחייה ושוב הוא מלקט ראיות, רמזים וסיפורים בדרך לפיצוח התעלומה. האם הדמיון בין החשוד העיקרי ובין רסקולניקוב הוא מקרי בלבד?

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2008
מוצגים 53 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים