ספרים שראו אור בחודש יולי 2008 - עיון והגות, חברה ובקורת
מוצגים 10 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 הופכת עולמות - הבלוג

הופכת עולמות - הבלוג
מאת: קורינה

ספר הבלוג הראשון בישראל, החונך בארץ ובעולם ז'אנר ספרותי חדש: הבלוג הדעתן - הספרותי. עיתון אישי מקוון המתייחס למציאות החברתית והפוליטית ולעולם - אך לשונו היא לשון הספרות, רבת משמעויות ואיזכורים מעולם התרבות, שכליה הם הסאטירה, ההומור המשל והפתגם.

הוצאה לאור: חודנה

סיווג: ספרות לא בדיונית

 המוח הנשי

המוח הנשי
מאת: לואן בריזנדיין

מוח האישה שונה מעצם טבעו ממוח הגבר. המבנה הייחודי של מוח האישה קובע כיצד נשים חושבות, למה הן מייחסות חשיבות, כיצד הן מתַקשרות ואת מי הן יאהבו. בספר תקבלו תשובות לשאלות כגון: מדוע אישה משתמשת ב-20,000 מילים ביום, ואילו גבר משתמש ב-7,000? מדוע אישה זוכרת מריבות שגבר טוען בעקשנות שמעולם לא התקיימו? מדוע נשים חושבות על מין פעם בכמה ימים, ואילו גברים - כל כמה דקות? ספר חדשני, מקורי ושנון, מלא תובנות מרתקות, מרחיבות אופקים ומאירות עיניים על מה שמניע נשים וגברים ועל ההבדלים ביניהם.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 ולטר בנימין - גרשום שלום: חליפת מכתבים

ולטר בנימין - גרשום שלום: חליפת מכתבים
מאת: גרשם שלום -עורך

ולטר בנימין וגרשום שלום שמרו על ידידות נמרצת במשך עשרים וחמש שנה – עד למותו של בנימין בספטמבר 1940 – אף על פי ששהו רק לעתים רחוקות ולתקופות קצרות באותו המקום. מחליפת המכתבים הרצופה ביניהם בשנים 1915-1940 נשמרו לרוב רק מכתביו של בנימין אל שלום, ואילו המכתבים שכתב לו שלום עד מרץ 1933, שנותרו בביתו של בנימין בברלין, נפלו בידי הגסטפו וכנראה הושמדו.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מראה מקום

מראה מקום
מאת: עמית עסיס

לקרוא את מושג המקום דרך האדם. לקרוא את האדם דרך מקומותיו. מעלית וסוכה, גבול מדיני ומחלף-כבישים, טיול ואירוח, נמל-תעופה ובית מקדש. לא סיפורים, לא שירים, וגם לא מאמר. זו ליריקה מושגית. מאד פרוזאית. מגלה ומכסה, מבקרת ומנחמת. כמו מדריך למטייל ברחובותיו של עולם שנגלה ממקומו. מקבצי צילומים משובצים כאן בין הפיסקאות כמו גלריות בין בתי רחוב.

הוצאה לאור: ראובן מס

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 מתת מוות

מתת מוות
מאת: ז'אק דרידה

הספר מתת מוות (1999) הוא אחד הטקסטים האינטימיים ביותר של ז'אק דרידה, המבקש לגשת אל ממד בלתי נסבל בניסיון, ממד ההקרבה, קורבן האב וקורבן הבן. ועם זאת, בצד האסוציאציות התמטיות השופעות והחשופות לעקידת יצחק, לקירקגור, ללוינס ולקפקא, אין מכונס ועצור ממנו.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 רגעי תיקון

רגעי תיקון
מאת: טלי חתוקה

איך להתבונן בזירות אלימות? במה להיאחז? בכאב האישי של הגוף המצולק או אולי דווקא בקילוף האידיאולוגיה של הגוף הלאומי כמחולל האירוע וכעושה בו שימוש פוליטי?

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 רופאים - איך הם חושבים

רופאים - איך הם חושבים
מאת: ד"ר ג'רום גרופמן

רופאים מחליטים בפרק זמן קצרצר מהו האבחון הסביר ומהו הטיפול הראוי. פעמים רבות החלטתם נכונה, אבל ברגעים מכריעים היא עשויה להיות שגויה - ותוצאותיה הרות אסון. בספרו מנתץ-המיתוסים ד"ר ג'רום גרופמן שופך אור על תהליכי החשיבה שביסוד ההחלטות שמקבלים רופאים. חלק גדול מהלקחים למד גרופמן בדרך הקשה מטעויות שביצע בעצמו ושביצעו הרופאים שטיפלו בו.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 שלוש כוסות תה

שלוש כוסות תה
מאת: גרג מורטינסון ודיוויד אוליבר רלין

גרג מורטינסון, מטפס הרים צעיר, יוצא לכבוש את ההר השני בגובהו בעולם, קֵיי-2 (K2) שברכס הקרקוראם בפקיסטן. הוא כמעט מצליח, אך המסע נקטע לטובת מסע חילוץ מפרך של חבר. בדרך חזרה הוא תועה, תשוש וחולה, אל תוך כפר פקיסטני עני במחוז בלטיסטן ומתקבל שם כבן בית עד להחלמתו. לאות תודה הוא מחליט להקים בית ספר לילדי הכפר.

הוצאה לאור: אג'נדה

סיווג: ספרות לא בדיונית

ספרים שראו אור בחודש יולי 2008
מוצגים 10 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים