ספרים שראו אור בחודש יולי 2008 - כל הספרים
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבא
 אל תתן לי למות במקום הזה

אל תתן לי למות במקום הזה
מאת: רטווט לפצ'רואנספ

קובץ הסיפורים אל תתן לי למות במקום הזה הוא יצירת ביכורים מאת סופר תאי-אמריקאי צעיר ועטור פרסים. הסיפורים, הממוקמים בתאילנד של ימינו, מציירים בנדיבות רבה קשרי משפחה, רומנטיקת נעורים, מאבקים בין-דוריים וכיוונים תרבותיים חדשים, כולם מתחת לפני השטח החמים והמבריקים של נופי הגלויות. הסיפורים כתובים בחדות, חן ותחכום יוצאי דופן ומציגים אומה רחוקה מאוד מהסטריאוטיפים האקזוטיים שדבקו בה.

הוצאה לאור: פן וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 אני טיטובה, מכשפה שחורה

אני טיטובה, מכשפה שחורה
מאת: מאריז קונדה

הרומן אני טיטובה, מכשפה שחורה...מספר את סיפורה הלא-ייאמן של נערה, ודרכו הוא עוסק בגזענות ובאי סובלנות, במיניות האישה ובשחרורה. טיטובה היא בתה של השפחה השחורה-מארוֹנית אבנה, שנאנסה בידי מלח אנגלי על סיפונה של אוניית עבדים, ויצאה לאוויר העולם באי ברבדוס בים הקריבי. טיטובה ניחנה בכוחות על-טבעיים שרכשה בעזרתה של מאן יאיא, רופאת אליל ועושה כשפים.

הוצאה לאור: נהר ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 באהבה, גרג ולורן

באהבה, גרג ולורן
מאת: גרג מנינג

בבוקר ה-11 בספטמבר 2001, כמו בכל בוקר אחר, לורן מנינג - רעיה, אם לילד בן עשרה חודשים, סגנית־נשיא בכירה ושותפה בחברת קנטור פיצג׳רלד - הגיעה לעבודתה במגדל מספר אחת במרכז הסחר העולמי. היא נכנסה ללובי, ואז פרץ כדור אש מפיר המעלית. באותו שבריר שנייה חייה השתנו לנצח.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 בהכנסי עתה

בהכנסי עתה
מאת: חוה שפירא

חוה שפירא (1943-1878) היא סופרת ומסאית נעלמת. זאת למרות פרסומיה בעיתונים ובכתבי-עת רבים בתקופתה והופעת ספרה "קובץ ציורים"(1909), ולמרות – אולי בשל? – הזוויות הייחודיות של יצירתה ומחשבתה. בספר בהִכנסי עתה רואה אור לראשונה כינוס כתביה ומוצגת דמותה האנושית החריגה ורבת הסתירות של חוה שפירא, אשר מוסיפה נדבך חשוב למסורת הכתיבה בעברית, ולפריצתה.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרות מקור

 בעיני לוצ´יה

בעיני לוצ´יה
מאת: ארתור ז´אפן

אישה מסתורית ומושכת סובבת באמסטרדם בשלהי המאה ה-18 ופניה מכוסות רעלה. איש אינו יודע את סודה. אביר צרפתי רב מעללים הנקלע לעיר כובש את לבה, מעיר זיכרונות ילדות רחוקים ומחזיר אותה במחשבותיה אל מולדתה, איטליה, ואל פרח כמורה צעיר ושמו גַ´קוֹמוֹ שהופיע בבית האצילים שבו עבדה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 גלנקיל - מותחן כבשים

גלנקיל - מותחן כבשים
מאת: לאוני סוואן

בוקר אחד מוצאים את ג'ורג' הזקן שוכב מת באחו ירוק בגלנקיל שבאירלנד, ואת תקוע בגופו. "אתמול הוא עוד היה בריא," אומרת מוֹד ואוזניה רוטטות בעצבנות. "זה לא אומר כלום," עונה לה סֵר ריצ'פילד, "הוא הרי לא מת ממחלה. את חפירה הוא לא מחלה." הדו-שיח הזה, תם וחכם כאחד, פותח חקירה בלשית מאומצת שנועדה לגלות מי רצח באכזריות שכזאת את ג'ורג', הרועה המסור של מוד וסר ריצ'פילד ומיס מייפל ואותלו, ושל עוד כמה עשרות כבשים וכבשות.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מתורגמת

 האורח

האורח
מאת: הוואנג סוק-יונג

יו-סופּ ריו, כומר פרוטסטנטי מניו יורק, היה נער צעיר כשפרצה מלחמת קוריאה. ארבעים שנה אחרי המלחמה הוא חוזר לביקור מולדת בכפרו שבקוריאה הצפונית. מרגע עלייתו למטוס ובמהלך כל ביקורו פוקדות אותו רוחות הרפאים של הרוצחים והנרצחים כאחד, קורבנותיה של מלחמת האזרחים העקובה מדם. דרך סיפוריהן המרתקים אנו מתוודעים לטירוף, לשנאה ולהרס שזרעו מחלוקות אידיאולוגיות ודתיות בין שכנים וחברים בני אותו הכפר, מחלוקות שהביאו אותם לטבוח זה בזה באכזריות בלתי נתפסת.

הוצאה לאור: מחברות לספרות

סיווג: ספרות מתורגמת

 הגלים

הגלים
מאת: וירג'יניה וולף

יצירה זו, שנתפסת על ידי רבים כיצירת המופת של וירג'יניה וולף, ראתה אור לראשונה בשנת 1931. הגלים מורכב ממונולוגים של שש דמויות החושפים את קורותיהן, עולמן הפנימי והרהוריהן על החיים ועל הדמויות האחרות - כולל דמותו של חברם המת, פרסיבל, שקולו אינו נשמע כלל אבל הוא מהווה ציר מרכזי במערכת היחסים בינהן.

הוצאה לאור: פן וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש יולי 2008
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים