ספרים שראו אור בחודש יוני 2008 - כל הספרים
מוצגים 39 ספרים ב 5 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבא
 כלבם של בני בסקרוויל ועוד סיפורים

כלבם של בני בסקרוויל ועוד סיפורים
מאת: ארתור קונן דויל

כלבם של בני בסקרוויל - פתרון התעלומה המסתורית של הכלב האימתני ביותר בספרות - סימן את שובו של שרלוק הולמס לאחר שמחברו, קונן דויל, מאס בו והחליט להרוג אותו. כלבם של בני בסקרוויל הוגדר עדיין כ"זיכרונות" מהרפתקה שהתרחשה כביכול לפני מותו של הולמס, ומספר אותה ווטסון, עוזרו וידידו.

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרות מתורגמת

 לאהוב את פרנק

לאהוב את פרנק
מאת: ננסי הוראן

כאשר נפגשו לראשונה, בתחילתה של המאה הקודמת, הוא היה אדריכל שנוי במחלוקת ששמו כבר הלך לפניו והיא אישה נשואה ואֵם. הוא, פרנק לויד רייט, יהפוך לאחד האדריכלים האמריקאים הבולטים והמשפיעים של המאה העשרים. היא, מֵיימָה בורתוויק צ´ייני, תגלה שלאהוב את פרנק זו סחרחרת המובילה לפסגות של אמת ויופי, לצד תהומות של צער וכאב.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 לאום מלאום

לאום מלאום
מאת: נפתלי רוטנברג, אליעזר שביד עורכים

הספר לאום מלאום: עיונים בשאלות של זהות יהודית, עם ולאומיות נכתב מתוך הרגשת דחיפות להעלות את נושא הלאומיות - מהותה, בעיותיה ומעמדה במציאות זמננו - לדיון מחודש. ישראל עדיין רחוקה מאוד מהגשמת יעדיה הלאומיים ומגיבוש זהותה כמדינת לאום יהודית-דמוקרטית.

הוצאה לאור: מכון ון ליר והקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 מבלי דלג על דף

מבלי דלג על דף
מאת: בתיה גור

מבלי דלג על דף מציע לקורא מפגש מענג וחשוף מאוד עם אישיותה של יוצרת ומסאית נדירה, על רוחב אופקיה, העדפותיה הספרותיות, עינה החדה ולשונה החריפה, וחוכמתה שחרגה הרבה מתחום השכל.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 מהי פילוסופיה?

מהי פילוסופיה?
מאת: פליקס גואטרי, ז'יל דלז

מהי פילוסופיה? (1991) הוא ספרם המשותף האחרון של ז'יל דלז ופליקס גואטרי, המסכם יותר מעשרים שנה של חשיבה בצוותא של צמד ההוגים המזהיר הזה – הוגים שכתביהם והרצאותיהם יחד ולחוד טלטלו את דפוסי החשיבה במגוון רחב של דיסציפלינות: מפילוסופיה, פסיכואנליזה ומדע המדינה ועד ספרות, קולנוע ואדריכלות. מהי פילוסופיה? מזמין את הקוראים להתהלך על פני מישור האימננטיות של הפילוסופיה, מישור המציע דרך מקורית להתוודע למפעל הפילוסופי לדורותיו, אבל גם על פני מישור הקומפוזיציה של האמנות ומישור ההוראה של המדע, ובכך מציע כלים שימושיים למחשבה עכשווית על המפעלים האנושיים החיוניים הללו.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מטעם 14 - כתב עת לספרות ומחשבה רדיקלית

מטעם 14 - כתב עת לספרות ומחשבה רדיקלית
מאת: יצחק לאור - עורך

"אני חושב שגם הפעם מצאנו איזון נכון בין פרוזה, שירה ומסה, הנוגעות, כולן, בממשי: זו התנועה בין הסיפור של בורחס על מיתוס הגיבור/בוגד לבין המסה של סומיה פרחאת-נאסר על הדרכים שבהן מגייס השב"כ בכפייה ילדים פלסטינים כמלשינים, עד הוצאתם-להורג בידי קרבנותיהם. אסור לנו להניח לרגע לספרות היפה ולא לשכוח לרגע את מרתפי העינויים", אומר יצחק לאור, "אם תרצו זו התנועה בין ארנדט כותבת על הרצל לרביקוביץ כותבת על הצלבנים".

הוצאה לאור: מטעם

סיווג: כתבי עת

 משחקי זיכרון

משחקי זיכרון
מאת: יותם בנזימן (עורך)

מה מזמנת המילה "זמן"? האם ההווה הוא זמן או ישות? מתי החלו היהודים למדוד את הזמן על פי לוח הירח, ומה עלה בגורלו של לוח השמש שקדם לו? איך קורה שאדם זוכר את יציאת מצרים שאירעה, אם אירעה, לפני אלפי שנים? מדוע נשים פטורות ממצוות שהזמן גרמן? מה פשר המיתוס הצברי של לידה מן הים, כביכול ללא עבר וללא אדמה? כיצד עלינו לזכור את המתים?

הוצאה לאור: מכון ון ליר והקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 נוטות החסד

נוטות החסד
מאת: ג'ונתן ליטל

נוטות החסד הוא ספר הביכורים של ג'ונתן ליטל, יהודי אמריקאי בן 38, שגדל בצרפת ומתגורר היום בספרד. גיבור הרומן שלו הוא קצין אס-אס נאצי נטול רגשות אשמה החי ופועל בסביבה של נאציזם, אנטישמיות ורוע . נוטות החסד הוא פרֶסקו בּארוקי המתאר בגוף ראשון את עולמו המפלצתי של קצין אס-אס בין 1938 ל-1945, יצירה מהפנטת, מטרידה ורבת-עוצמה, שמיד עם הופעתה זכתה לתשבחות הקוראים והביקורת, כמו גם להשוואות בין ליטל לבין סופרים כמו טולסטוי ודוסטויבסקי.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש יוני 2008
מוצגים 39 ספרים ב 5 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים