ספרים שראו אור בחודש מרץ 2008 - עיון והגות, חברה ובקורת
מוצגים 14 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 אוטוביוגרפיה

אוטוביוגרפיה
מאת: צ'רלס דרווין

ספר זה מציע לראשונה לקורא העברי אוטוביוגרפיה של מי שתרם יותר מכול לפיתוחה ולהפצתה של תיאוריית הברירה הטבעית: חוקר הטבע האנגלי בן המאה ה-19, צ'רלס דרווין (1882-1809).

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 בסוף יבוא מלאך

בסוף יבוא מלאך
מאת: רונן פורת עם אילן יצחייק

עד גיל 30 היה רונן פורת "הבן של השכנים": צעיר רגיל מחולון, נאה מאוד, נשוי באושר, לומד ועובד, הולך למילואים, משחק כדורסל ומוקף חברים מבית הספר, הצבא והעבודה. אבל יום שחור אחד הוא אובחן כחולה ALS, ומאז הלך מצבו והדרדר במהירות. הוא ביטל את רכישת הבית שתכנן, התגרש מאשתו דאז, אהבת חייו, על מנת לשחרר אותה לחיים חדשים, וחזר להתגורר עם אמו, יעל פורת.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות לא בדיונית

 ברווח בין עולם לצעצוע

ברווח בין עולם לצעצוע
מאת: תמר ברגר

מודל הוא ייצוג מסוג מיוחד של דבר, של חפץ או של רעיון: הוא נועד לשמש דוגמה – דוגמה במובן של מופת, במובן של המחשה, או בשני המובנים גם יחד. המודל מעניין בגלל היחס הכפול, של דומות ושל שונות, שמתקיים בינו לבין נושאו. עליו לייצג אותו באופן ברור מספיק כדי שיזוהה, אבל אין הוא יכול להיות זהה לו לחלוטין, עד לבלי הכר.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 דקארט - בדידותו של פילוסוף

דקארט - בדידותו של פילוסוף
מאת: נועה נעמן צאודרר

רנה דקארט, ראשון הפילוסופים המודרניים, מוכר כמי שהתווה דרך חדשה אל האמת. הוא מציע מתודה אחת ויחידה לחקירת כל תחומי הידיעה, המבוססת על דרך פעולתה ה"טבעית" של רוח האדם. החיפוש אחר האמת המדעית, האובייקטיבית, כרוך לפי דקארט בהתכנסות אל העצמי. הספר שלפנינו מבקש לבחון מחדש את יחסו של דקארט למתח פנימי הנוכח בכל תחומיה ורבדיה של מחשבתו: בין הסובייקטיבי לאובייקטיבי, בין הקונקרטי לאוניברסלי, בין הפרטי והנסתר ממבטו של הזולת, לבין הגלוי והפומבי.

הוצאה לאור: ההוצאה לאור אוניברסיטת ת"א

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 החוט המשותף - גנום האדם

החוט המשותף - גנום האדם
מאת: ג´ון סלסטון, ג´ורג´ינה פרי

חמישים שנה לאחר ההכרזה ההיסטורית על גילוי מבנה הסליל הכפול של ה-DNA ב-1953, באה הכרזה מהפכנית לא פחות ממנה, על סיומו של אחד הפרויקטים הכבירים והשאפתניים ביותר בתולדות המדע: בתום שבע שנים הושלמה טיוטת הגנום האנושי. האומנם השלמת המפעל הענקי של "הרצפת גנום האדם" היא נקודת מפנה כה דרמתית? ואם כן, בשביל מי? בחיי המדע? בחיינו? בחיי כל אחד מצאצאינו?

הוצאה לאור: ספרי עליית הגג

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 זמן אישה

זמן אישה
מאת: עליזה שנהר

האשה המקראית תופסת מקום מועט בטקסט המקראי, אבל אין לטעות בתפקידה: גם כאשר מדובר ברעיה, באם או באחות החזיקו נשים לעיתים קרובות בתפקידי נבואה, בתפקידים שלטוניים ואפילו לקחו חלק בהכרעת קרבות.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 חומה ומחדל

חומה ומחדל
מאת: שאול אריאלי, מיכאל ספרד

כל החומות בעולם, מספרים ספרי ההיסטוריה, או שנפלו או שהפכו לאטרקציות תיירותיות. האם זה מה שאנחנו בונים שם, בין שקד לג'נין, בין קדומים לשכם, בין מזרח ירושלים לגדה המערבית? משהו שאנחנו יודעים מראש שיקרוס? או אולי אנחנו רוצים להביא לכאן תיירים, אל המונומנט הקבלני מעוקל-התוואי והמשונה הזה, שרק מעמיק עוד ועוד את הקרע בינינו לבין הפלסטינים?

הוצאה לאור: ספרי עליית הגג וידיעות ספרים

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 מהי הוראתי

מהי הוראתי
מאת: ז'אק לאקאן

שיטתו של לאקאן היא להתחיל ממה שכולם מכירים. ואז, בחוסר רגישות, בערמומיות, כלאחר יד, הוא שולף בזה אחר זה מושגים מפתיעים: מחשבה שאינה חושבת את עצמה; לא-מודע שהוא שפה, שפה שהיא "על המוח, כמו עכביש", מיניות ש"עושה חור באמת", אחר שבו אמת זו חנכת; איווי הנובע ממנו ואינו נחלץ ממנו אלא במחיר של אובדן, תמיד, והרעיון שהפרדוקסים הללו נתונים ללוגיקה מובחנת ממה שמכונה "הנפשיות".

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש מרץ 2008
מוצגים 14 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים