ספרים שראו אור בחודש מרץ 2008 - מקור ושירה
מוצגים 20 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 אדון הסימפטום

אדון הסימפטום
מאת: גלעד אלבום

סיפור פשוט: חייל משוחרר הולך לאוניברסיטה, לומד שפות, גומר תואר ראשון בבלשנות. אמא לוחצת להמשיך לתואר שני. הודו לא קוסמת לו, סמים הוא לא אוהב. יש לו חברה, יפה אבל נודניקית. מה עושים? הולכים לעבוד במרכז לבריאות הנפש, באמצע הדרך בין ירושלים לבית-שמש.

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרות מקור

 אלוהים אוהבת אותי

אלוהים אוהבת אותי
מאת: עמוס טלשיר

דין הוא יזם היי-טק צעיר וכריזמטי שחי בעיקר בתוך הדמיון שלו. מתוך הדמיון הזה פורצת גם חברת הסטארט-אפ שלו, מיזם "טכנולוגית החיזור האינטרנטית", שמנסה להפוך רומנטיקה לכסף ועומדת לפני הנפקה בבורסה הניו-יורקית. דין, שסובל מרעב תמידי וחוסר שינה כרוני, מהלך כמו לוליין על החבל הדק שבין יצירתיות פרועה לבין מעשיות מסחרית, וכדי לשמור על שיווי המשקל הוא מייצר ללא הרף רעיונות חדשים, ומצית את עצמו בדלק מסוכן של אופוריה וביטחון עצמי.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מקור

 המצב העברי

המצב העברי
מאת: לילך נתנאל

צבי הוא דוקטור להיסטוריה של ארץ ישראל, שמנסה ללכוד את המעשה הציוני באמצעות הלשון העברית. מינה, סטודנטית לשעבר, היא בת זוגו שכמהה לתינוק אך לא נענית. הוריו הם זוג מבוגר שהיה שותף בהקמת קיבוץ בארץ ישראל, ומתגורר כיום בתל אביב; מה שנותר מחייהם אלה זיכרונות בלבד. קורותיהן של הנפשות הפועלות מופיעים כפזמון חוזר, שלושה נוסחים שמתארים יום אחד בחייהן.

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרות מקור

 המשורר השביעי

המשורר השביעי
מאת: יוסי יזרעאלי

את עלילת המשורר השביעי מניע ספרון מרופט ומסתורי, שהודפס אחרי רעידת האדמה הגדולה שהחריבה את צפת ב-1837. כתב החידה העתיק - המכיל את שיריהם הארוטיים של שישה משוררים אלמונים - מתגלגל לירושלים של ימינו. שם הוא הופך למושא האובססיה של ד"ר ירוחם ברוידא, חוקר במדעי היהדות.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 הקברט ההיסטורי של פרופסור פבריקנט

הקברט ההיסטורי של פרופסור פבריקנט
מאת: ירמי פינקוס

על ערש דווי מפקיד פרופסור פבריקנט, מנהל הקברט היידי המהולל, את להקת השחקניות שלו ואת אוצר יהלומיו האגדי בידי הרמן, אחיינו הצעיר, על-מנת שימשיך את מפעל חייו ואף יוסיף להעסיק את השחקניות הזקנות, המופיעות באותם תפקידים עצמם מאז ימי ילדותן.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מקור

 והזעם עוד לא נדם

והזעם עוד לא נדם
מאת: אהרן אפלפלד

ברונו הוא ילד יהודי שהפך גידם בפשיטה משטרתית על בית הוריו הקומוניסטים. תחילה הגדם משפיל את ברונו אבל אט-אט הוא נושא אותו בגאון כמי שמשתייך לשבט נבחר. בבגרותו, לאחר השואה, בשיטוטיו באירופה ואחר-כך בישראל מציב לו ברונו מטרה: להזכיר לשרידי "עם המלכים" את ייעודו.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 טבעות השנים

טבעות השנים
מאת: רמי סערי

ב"טבעות השנים" פורש סערי בפני קוראיו קשת רחבה של עניינים מגוונים, השונים מאוד אלה מאלה, אך קרובים כולם ללבו. אחד העניינים הבולטים בשירי הקובץ הוא שיבת המשורר אל אהבה הומוסקסואלית ישנה וכאובה, שכמעט שמה קץ לחיי יוצרה ושליוותה את כתיבתו ואת תרגומיו למן ספר שיריו השלישי, "מסלול הכאב הנועז", ואילך.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 יד ענוגה

יד ענוגה
מאת: יגאל סרנה

בטקסט חושפני ומצמרר מתחקה סרנה אחר חייה הנסתרים של אמו יולה הסגורה והשתקנית. עוקר את המתים הנשכחים מקבריהם כדי לטמנם מחדש כיאות ולנסות לשחרר את אמו ואת עצמו מסד העבר ורוחות הרפאים שלו.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש מרץ 2008
מוצגים 20 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים