ספרים שראו אור בחודש מרץ 2008 - כל הספרים
מוצגים 57 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 המשורר השביעי

המשורר השביעי
מאת: יוסי יזרעאלי

את עלילת המשורר השביעי מניע ספרון מרופט ומסתורי, שהודפס אחרי רעידת האדמה הגדולה שהחריבה את צפת ב-1837. כתב החידה העתיק - המכיל את שיריהם הארוטיים של שישה משוררים אלמונים - מתגלגל לירושלים של ימינו. שם הוא הופך למושא האובססיה של ד"ר ירוחם ברוידא, חוקר במדעי היהדות.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 המשרד למקרים מיוחדים

המשרד למקרים מיוחדים
מאת: נתן אנגלנדר

קדיש פוזנן, בנה של זונה יהודייה, עוסק לפרנסתו במחיקה של שמות מעל המצבות בבית הקברות לעבריינים וזונות. כשבנו נעצר על ידי המשטרה ונעלם - קדיש יוצא עם ליליאן אשתו לחפש אותו. השנה היא 1976. על ארגנטינה עוברים ימים אפלים תחת שלטון ה"חונטה" הצבאית.

הוצאה לאור: מטר בשיתוף כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 הנשף - דויד גולדר

הנשף - דויד גולדר
מאת: אירן נמירובסקי

אנטואנט קמפף בת הארבע-עשרה, גיבורת הנשף, חולמת על אהבה כמו כל הנערות בנות גילה. הוריה, מתעשרים חדשים שאינם מפגינים כלפיה חום וחיבה, עורכים נשף שנועד לבסס את מעמדם החברתי, אך אוסרים עליה להשתתף בו. אנטואנט הפגועה נמלאת מרירות וכעס ונוקמת נקמה פשוטה אך מרה, המעוררת סערה גדולה וחושפת את הפנים הרבות שביחסי אם ובתה המתבגרת.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 הקברט ההיסטורי של פרופסור פבריקנט

הקברט ההיסטורי של פרופסור פבריקנט
מאת: ירמי פינקוס

על ערש דווי מפקיד פרופסור פבריקנט, מנהל הקברט היידי המהולל, את להקת השחקניות שלו ואת אוצר יהלומיו האגדי בידי הרמן, אחיינו הצעיר, על-מנת שימשיך את מפעל חייו ואף יוסיף להעסיק את השחקניות הזקנות, המופיעות באותם תפקידים עצמם מאז ימי ילדותן.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מקור

 הקוסם הגידם

הקוסם הגידם
מאת: דני רווה

"מצטער! היום לא היה שום דבר מיוחד"במשפט זה מסכם איתן ביומנו את הימים שעוברים עליו בתל דור - מושבה כל כך קטנה שאפילו נהגי האוטובוס שעוברים בה לא יודעים את שמה. אולם המשפט הזה לא מתחיל לתאר את המציאות ההזויה, את שלל הטיפוסים ואת ההרפתקאות אליהן נקלעים הוא וחברו דניאל כשהם פוצחים במסע חיפושים אחרי הכלב "ארצה".

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרי ילדים נוער

 הקתדרלה ליד הים

הקתדרלה ליד הים
מאת: אילדפונסו פלקונס

השנה היא 1320, שנת פריחה ושגשוג לברצלונה, עיר הרוזנים העשירה. בזמן שבמרכז העיר נבנית קתדרלה הממומנת על ידי האצולה והכמורה, מחליטים תושביו העניים של רובע הדייגים לאחד מאמצים ומשאבים להקמת הכנסייה הגדולה והמפוארת ביותר שנבנתה אי פעם לכבוד מריה הבתולה: כנסיית "סנטה מריה דה לה מאר".

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 השטן בעיר הלבנה

השטן בעיר הלבנה
מאת: אריק לארסון

שיקגו של סוף המאה ה-19 שעטה אל העתיד. העיר, שהשתקמה במהירות מהשרפה הגדולה של 1871, הפכה למובילה באמריקה בתחומי המסחר והתעשייה, אך נחשבה עדיין בעיני האריסטוקרטיה האמריקאית לעיר פרובינציאלית. כדי לשים קץ לכך, החליטו פרנסיה הגאים של העיר לקבל על עצמם משימה שנדמתה בלתי אפשרית: אירוח היריד העולמי הגדול בהיסטוריה.

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרות מתורגמת

 התלמיד

התלמיד
מאת: הנרי ג'יימס

שלושה גברים צעירים - חוקר ספרות, מורה ואיש שזה עתה נישא - הם גיבורי היצירות המופיעות בקובץ זה. חוקר הספרות, גיבור הנובלה "מכתבי אספרן", כה להוט לשים ידו על מכתבי המשורר המת, עד שהוא עומד לוותר על חירותו האישית. המורה, גיבור הנובלה "התלמיד", למד לקח מר מתלמידו, עד שבסיומה של היצירה לא ברור מיהו המורה ומיהו התלמיד; והגבר המאוהב מ"הידידים של הידידים" מוותר על האשה שהיתה אהובתו למען אהבה אחרת, עזה כמוות.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש מרץ 2008
מוצגים 57 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים