ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2007 - כל הספרים
מוצגים 40 ספרים ב 5 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבא
 החברה המיסטית

החברה המיסטית
מאת: פיליפ וקסלר

פיליפ וקסלר, תיאורטיקן ביקורתי ידוע בעל רקע בפסיכולוגיה חברתית ועניין רב ברוחניות, בודק בספרו החברה המיסטית את תחיית הרוחניות הבאה לידי ביטוי בחברה ובחינוך.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הטורקי ואמא שלי

הטורקי ואמא שלי
מאת: מרי הלן סטפניאק

כשיוסף איליאסיץ' נוסע לאמריקה באביב 1914, אשתו אגנס מאמינה שהוא יחזור בקרוב לכפרם שבקרואטיה. אבל אז פורצת מלחמת העולם הראשונה ומפרידה ביניהם למשך שש שנים. אגנס וחמותה - הידועה בכינויה סטרמייקה - לא מרגישות אבודות בארץ הישנה. מבחינתן, מי שנעלם הם בניה של סטרמייקה: יוסף במילווקי, שהיא עכשיו ארץ אויב, ואחיו הצעיר מרקו, חייל בחזית הרוסית, נפצע, נשבה ונלקח לסיביר.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות מתורגמת

 הרייך השלישי - היסטוריה חדשה

הרייך השלישי - היסטוריה חדשה
מאת: מייקל ברליי

מדינה אירופית שלמה, בעלת מסורת דמוקרטית ותרבות מפותחת, הלכה שבי אחר קסמה של דת חדשה, אפלה, מונהגת בידי שרלטן בעל יכולת דמגוגית מרהיבה. תופעה היסטורית נוראה זו, על מקורותיה, מהלכה ותוצאותיה, היא נושא הספר הרייך השלישי – היסטוריה חדשה.

הוצאה לאור: דביר, משרד הבטחון

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 השד מברלין

השד מברלין
מאת: ג'ודי טל

עשרים שנה לאחר נישואיה טרם הצליחה אָלי להחליט "איזה צבע יהיה לחיים האלה". היא קיוותה ש"אם לא בלידה הראשונה, אולי בשנייה, אולי בשלישית, ננסה שוב ונהיה משפחה", אבל גיא, האיש שלה, עודו מחכה לה בסבלנות, מקווה שסוף-סוף תחזור לעצמה.

הוצאה לאור: הספריה החדשה - הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 השלהבת המסתורית של המלכה לואנה

השלהבת המסתורית של המלכה לואנה
מאת: אומברטו אקו

ברומן זה, אף שהוא מאויר בצבעים, שולט ערפל. יאמבו מתעורר לאחר תאונה שבעטיה אבד לו הזיכרון האוטוביוגראפי: הוא אינו יודע מה שמו, אינו מכיר את אשתו ובנותיו, אינו זוכר דבר על הוריו וילדותו. אשתו ממליצה לו לשוב לבית הכפר שבו שמר את ספריו, את עיתוני הילדים שלו, את מחברותיו מבית הספר ואת התקליטים שנהג לשמוע.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 ויזה לאמריקה

ויזה לאמריקה
מאת: חואן דה רקקואצ'אה

מריו אלוורז, מורה מובטל ומבריח סמים בדימוס מעיירה בוליביאנית נידחת, מגיע לעיר הבירה של בוליביה - לה- פאז, מצויד בצרור מסמכים מזויפים ובשפם צרפתי שמשגע נשים. מריו אלוורז בא להגשים חלום שמשותף למיליוני אנשים בעולם כולו: לקבל ויזה לארצות הברית.

הוצאה לאור: עברית

סיווג: ספרות מתורגמת

 חיי פיי

חיי פיי
מאת: יאן מרטל

חיי פיי מאת יאן מרטל, זוכה פרס בוקר ורב-מכר בינלאומי, הוא מהספרים האהובים ביותר על הקוראים בעולם בשנים האחרונות. לרגל מעמדו המתגבש כקלאסיקה מודרנית, השיק מדור הספרים של "טיימס" עם מו"ל הספר תחרות בינלאומית למציאת מאייר לספר.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 חתולי הרחוב שלי

חתולי הרחוב שלי
מאת: רפאלה בילסקי

ספר זה פורשׂ בפני הקורא את עולמם המיוחד והמעניין של חתולי הרחוב, תוך התמקדות בקהילה אחת במשך כארבע-עשרה שנים. כאן תקראו על חיי החברה שלהם, על יחסי ההייררכיה ועל המנהיגים שבתוכם. הקורא יפגוש בקריאתו במעשי הגבורה של החתולים, בגילויי החברות המופלאים ביניהם, בדפוסי אמהוּת מיוחדים במינם וביחסם לחלש.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2007
מוצגים 40 ספרים ב 5 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים