ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2007 - ספרות תרגום
מוצגים 11 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 אשפת מלחמה

אשפת מלחמה
מאת: הא ג´ין

הרחק מסין מולדתו, בחורף זר ובמלחמה שאינה שלו, מדשדש יו-יואן, קצין צעיר ב"צבא המתנדבים הסיני", בשלג הטובעני של מלחמת קוריאה. געגועיו לארוסה שנותרה מאחור, הגילוי האיטי, המחלחל, שלמעשה נשלח למות ואין לו לאן לחזור, מעשי אלימות מחרידים שהדעת לא סובלת והעין אינה מסוגלת לקלוט נפרשים לפני הקורא בנימה שקטה, עצורה, אפילו לאקונית.

הוצאה לאור: כתר ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 גוליוס וינסום

ג'וליוס וינסום
מאת: ג'רארד דונובן

ג'וליוס וינסום, המספר בעל השם החידתי, גר זה שנים בבקתה שכוחת אל, בבדידות גמורה, ביער שרוחש בעלי חיים וטבע מתפרץ ואפוף חרישיות כמעט דתית, במדינת מיין שבצפון ארצות הברית. אורחים לו לחברה רק 3,282 ספרים, ירושה מאביו, כלבו האהוב הוֹבְּס (הקרוי כך על שמו של הפילוסוף הנודע), וזיכרונות עמומים מסיפור אהבה שהיה לו עם קלייר, אישה תושבת האזור, שהגיחה לעולמו משום מקום וגם עזבה אותו פתאום. יום אחד, בעיצומו של החורף, הוא מוצא את הכלב שלו מת...

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות מתורגמת

 גנטלמנים ושחקנים

ג'נטלמנים ושחקנים
מאת: ג'ואן האריס

המקום הוא סנט אוֹזווֹלד, תיכון פרטי עתיק ורב-מוניטין בצפון אנגליה. שנה חדשה בפתח, ורוח של שינוי לא-קרוא מנשבת בפניהם של המורים והתלמידים. רוי סטרֵייטלי התימהוני, מרצה ללטינית השוקל סוף-סוף באי-רצון לצאת לגמלאות, נתקל בצעיר מסתורי המצטרף לסגל ההוראה. מוּנע על ידי טינה אפלה עמוקה, חותר הצעיר למטרה אחת ויחידה: להרוס את סנט אוזוולד.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

 הרבה צרות היו לו עם המלחמות

הרבה צרות היו לו עם המלחמות
מאת: וולפגנג בורכרט

סיפוריו הקצרים של בורכרט, שהרקע שלהם הוא החזית הרוסית, בית-הכלא הגרמני, וימי הרעב והשקט הדָווּי שאחרי המלחמה, ניצבים בשורה הראשונה של ספרות המאה-העשרים. אין בהם הרבה מן הצפוי לאור נושאיהם. בכולם משתהה הסיפור סביב פרט צדדי, מפתיע, שאליו מוסטים האימה והייאוש, ובו נאחזות הדמויות באובססיביות.

הוצאה לאור: הספריה החדשה

סיווג: ספרות מתורגמת

 התלוי מסן פוליין

התלוי מסן פוליין
מאת: ז'ורז' (ג'ורג') סימנון

בתחנת הרכבת הנידחת של ניישאץ רב פקד מגרה מוצא את הרגע המתאים, ומחליף את מזוודתו הזולה של נוסע עצבני במזוודה אחרת, הדומה לה בכול. מעשה מוזר זה של הבלש המהולל של ג'ורג' סימנון נושא עימו תוצאות שאיש לא שיער מראש, והעלילה המרתקת של החקירה יוצאת לדרך.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מתורגמת

 זיהוי תבניות

זיהוי תבניות
מאת: ויליאם גיבסון

קייס פולארד היא יועצת עיצוב אמריקאית עם אינטואיציה מופלאה ומוניטין רב. עם בואה ללונדון מוצעת לה משימה: לאתר את יוצרם של קטעי וידיאו נוגעים ללב, אפופי מסתורין, המופצים באינטרנט בידי גורם אלמוני. מעריצי הקטעים האלה מחוללים סערה מחתרתית אדירה ברחבי העולם – ובעיני המעסיק החדש שלה, סערות כאלה חשובות הרבה יותר מכסף.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 כיכר היהלום

כיכר היהלום
מאת: מרסה רודורדה

כיכר היהלום הוא סיפורה של נטליה המכונה קולומטה, נערת היונים, אישה אחת מני רבות. נטליה, החיה בברצלונה חיים רגילים לגמרי כביכול, מגוללת ברומאן את קורותיה כביומן: במילים פשוטות ואמתיות, בכנות גמורה וברוח נמוכה. תוך כדי כך נחשפים בפני קוראיה, המתוודעים לחברה הקטלאנית ולתרבותה, סדקיו של עולם מורכב, יופיו ושבריו.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות מתורגמת

 מייזי דובס - חוף מבטחים

מייזי דובס - חוף מבטחים
מאת: ג'קלין וינספיר

עשר שנים לאחר תום מלחמת העולם הראשונה, באביב 1929, יוצאת מייזי דובס לדרכה העצמאית כחוקרת פרטית. המקרה הראשון שהיא חוקרת, לכאורה סיפור פשוט ובנאלי של גבר החושד שאשתו בוגדת בו, מוביל לחקירה מורכבת ומסוכנת. מייזי דובס מפענחת את סוד "חוף מבטחים", חוות החלמה לחיילים ששבו הביתה ממלחמת העולם הראשונה, פצועים קשה ומעורערים מכדי לחזור לחיים הרגילים.

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2007
מוצגים 11 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים