ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2007 - עיון והגות, חברה ובקורת
מוצגים 16 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 איינשטיין והדת

איינשטיין והדת
מאת: משה (מקס) ימר

החיבור הזה אמור לבדוק לא רק עד כמה העמיקה הדת להשפיע על איינשטיין ועל עבודתו, אלא גם לנוע בכיוון ההפוך ולבדוק סוגיה שטרם נחקרה באופן שיטתי - עד כמה העמיקה עבודתו המדעית של איינשטיין, ובמיוחד תורת היחסות שלו, להשפיע על חשיבתו התיאולוגית.

הוצאה לאור: אוניברסיטת בר אילן וידיעות ספרים

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 בארבע עיניים - זאן-פול סארטר וסימון דה בובואר

בארבע עיניים - ז'אן-פול סארטר וסימון דה בובואר
מאת: הייזל רולי

בארבע עיניים הוא סיפור זוגיותם הייחודית של ז'אן-פול סארטר וסימון דה בובואר, צמד האינטלקטואלים המפורסם ביותר במאה העשרים. מאז נפגשו ב-1929 ניהל הזוג האגדי מערכת יחסים פומבית ושערורייתית, שנמשכה 51 שנים. סארטר, הפילוסוף האקזיסטנציאליסט, היה פתיין בלתי נלאה שפיצה על כיעורו בברק מילולי ובתמיכה כספית באהובותיו הצעירות.

הוצאה לאור: עברית בשיתוף כתר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 בגופן ובנפשן

בגופן ובנפשן
מאת: איזבל וינסנט

שלוש נערות צעירות ויפות עוזבות את העיירה היהודית בפולין מתוך שאיפה להשתחרר ממעגל הדלות וחוסר הישע המאפיין את חייהן. הן תמימות, שאפתניות וחולמות על אמריקה. מה שאינן יודעות הוא שהבעל הטרי, הדוד והמאהב הם בעצם סרסורים אכזריים, חברים בארגון היהודי "צבי מגדל" שמנהל רשת של בתי בושת הפרושה על פני כמה יבשות.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 גזע הפורענות: המדענים של הימלר

גזע הפורענות: המדענים של הימלר
מאת: התר פרינגל

הספר גזע הפורענות מביא את סיפורו של האננארבה "Das Ahnenerbe" - מכון המחקר המדעי היוקרתי שהקים היינריך הימלר, מפקד האס-אס והגסטפו, במטרה למצוא ראיות היסטוריות וארכיאולוגיות לקיומו של גזע ארי- ראיות שיצדיקו את השמדת הלא-ארים.

הוצאה לאור: עברית בשיתוף כתר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 דור אקסודוס

דור אקסודוס
מאת: זאב לקויר

כשעלה היטלר לשלטון ב-1933, חיו בגרמניה כחצי מיליון יהודים. במהלך העשור הבא היו עתידים אלפים מביניהם להימלט. בין פליטים אלה היוו בני הנוער והמבוגרים הצעירים קבוצה מרשימה ביותר. אנשים אלה, שנולדו בין 1914 ל-1928, היו בוגרים דיים כדי להבין מהו אובדן מולדת ובמה כרוכה הבריחה, אבל ברוב המקרים איפשרו להם גילם הצעיר וגמישותם הנפשית לשרוד ואפילו לשגשג בסביבתם החדשה. רבים מהם תרמו ברבות הימים תרומות רבות ערך לארצותיהם החדשות ולעולם כולו.

הוצאה לאור: כנרת דביר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 הורדוס: מלך רודף ורדוף

הורדוס: מלך רודף ורדוף
מאת: אריה כשר, אליעזר ויצטום

התעלומה האופפת את דמותו רבת הסתירות של הורדוס מלך יהודה העסיקה חוקרים רבים לאורך הדורות. מצד אחד היה רודן עריץ וצמא דמים, שהוציא להורג את אישתו האהובה מרים החשמונאית ואת בניה, ומן הצד האחר נודע כאדריכל מגלומן שבנה מחדש את בית המקדש, את קיסריה ואת מצדה, והביא את ממלכתו לידי פריחה ורווחה כלכלית.

הוצאה לאור: כתר ואוניברסיטת חיפה

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 היסטוריה, זיכרון ותעמולה

היסטוריה, זיכרון ותעמולה
מאת: יואב גלבר

היסטוריה, זיכרון ותעמולה בוחן את מצבה של הדיסציפלינה ההיסטורית על רקע ההתפתחויות שחלו בה, ובמדעי הרוח בכלל, בעשורים האחרונים. שינויים בתכני המחקר, בגישותיו ובשיטותיו, שמקורם בהשפעה הגוברת של מדעי החברה, חוללו תמורה במתודולוגיה של המחקר ההיסטורי, והמחבר בוחן התפתחויות אלה מנקודת מבטו של ההיסטוריון.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 להיות יהודי

להיות יהודי
מאת: אבי שגיא

הקיום היהודי היה בראש מעייניו של ברנר, הוא נאבק בו וביקש למצוא לו פשר ומשמעות רלוונטיים. יצירותיו הספרותיות, הביקורת והפובליציסטיקה, ומעל לכול תולדות חייו האישיים הם מסע מתמשך למציאת טעם ומובן לקיום היהודי עבורו ועבור אנשים כמוהו בעת הזאת.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד ומרכז רפפורט

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2007
מוצגים 16 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים